Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Dýchejte zdravější vzduch díky domácímu odvlhčovači

 
středa, 7. března 2018, 13:28

Všichni chceme mít provoněný domov, kde se dobře a zdravě dýchá. Ale někdy může zvýšená domácí vlhkost i přes veškerou naši snahu způsobit zatuchlý vzduch nebo dokonce tvorbu plísní. Děje se tak především v zimním období, když venku nemrzne. Na oknech se začne objevovat první sražená vlhkost, v chladných rozích se začínají tvořit plísně. Efektivním řešením je nákup domácího odvlhčovače.

Nákup odvlhčovače není zanedbatelnou finanční položkou, ale je mnoho důvodů, proč je dobré si odvlhčovač pořídit. Omezuje tvorbu alergenů, jako jsou roztoči a plísně. V koupelnách, kde není možné aktivně větrat, se netvoří plísně, ručníky tam vysychají a nezatuchnou. V kuchyni a špízu nižší vlhkost prodlouží životnost suchých potravin, jako jsou mouky, obiloviny, cereálie, sušené ovoce, koření, bylinky.

Odvlhčovač pomůže při sušení prádla, a to hlavně v zimním období. Praskla vám hadička u toalety nebo u pračky? Nebo snad byl únik na vodovodním potrubí či špatné těsnění? Odvlhčovač je rychlý pomocník na vysoušení zdí, podlah, koberců, a snižuje vlhkost ve zdech starších objektů, kde zamezí zatuchlému zápachu ze zdí. Lidé žijící v záplavových oblastech vědí o odvlhčovači své.

A jak vybrat ten správný odvlhčovač? Důležitým kritériem výběru je cena. Ne vždy ale cena skutečně zrcadlí kvalitu a výkon odvlhčovače. Levné absorpční přístroje s výměnnými tabletami nakonec při opakovaných nákupech tablet vyjdou provozně nejdráž při malé účinnosti.

Důležité je, do jakého prostoru odvlhčovač potřebujeme, co od něj očekáváme. Podle výkonu můžeme rozlišit několik skupin domácích odvlhčovačů: mini odvlhčovače, domácí odvlhčovače menších výkonů, výkonné domácí a vysoce výkonné – průmyslové odvlhčovače.


Je mnoho důvodů, proč je dobré, si odvlhčovač pořídit. Omezuje tvorbu alergenů, jako jsou roztoči a plísně. V koupelnách, kde není možné aktivně větrat, se netvoří plísně, ručníky tam vysychají a nezatuchnou.

Kvalitní produkty hledejte především u specialistů, kteří dokážou nabídnout i pozáruční servis. Určitě si nekupujete odvlhčovač proto, aby vám vydržel jen po dobu záruky. Je dobré ujistit se o existenci náhradních dílů a kvalitního servisu, který si poradí s opravou elektroniky, ale i v případě, že budete časem potřebovat dokoupit nové filtry nebo když se vám špatnou manipulací ulomí na odvlhčovači kolečko.

Nezanedbatelným faktorem jsou technická data odvlhčovačů a příslušenství. Vše potřebné najdete na webu společnosti Kostečka Group.

 


 

Kam dál?

Primátor s náměstkem připomněli výročí narození prvního...

středa, 7. března 2018, 12:13

Českobudějovický primátor Jiří Svoboda se svým prvním náměstkem Petrem Podholou uctili před budovou radnice na náměstí Přemysla...

Před pěti lety se hrál nejdelší zápas v historii české hokejové...

středa, 7. března 2018, 10:08

Přesně před pěti lety, 7. března 2013, se odehrál nejdelší zápas v historii české hokejové extraligy. Hokejisté Vítkovic porazili...

Týrání zvířat loni zjistili jihočeští veterináři v 52 případech

středa, 7. března 2018, 07:59

Jihočeští veterináři dostali loni 188 podnětů na týrání zvířat. Porušení zákona zjistili v 52 případech, pětkrát dali podnět...

Obchodní centrum Mercury projde v příštích letech rekonstrukcí za sto...

středa, 7. března 2018, 06:41

Vlastník dopravně obchodního centra Mercury chystá obnovu budovy a vylepšení služeb. Pro zlepšení pohodlí zákazníků, nájemců...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.

Sedm let po zadržení se sedmi miliony dostal Rath sedmiletý trest

Jako lékař dnes třiapadesátiletý David Rath úspěšně rozjel kariéru, nepřehlédnutelný byl také v roli politika. Stihl být ministrem zdravotnictví, zasedal ve Sněmovně, zastával i funkci středočeského hejtmana. Právě působení v čele kraje se mu ale stalo osudným. Za korupční kauzu, spojenou s Rathovým působením v hejtmanské funkci, dnes u pražského vrchního soudu dostal někdejší vysoce postavený politik sedmiletý trest vězení.

Devátý ročník kampaně Na kole jen s přilbou osloví celou Českou republiku

V roce 2018 zemřelo při dopravních nehodách 565 osob. Z celkového počtu usmrcených při nehodách bylo 38 cyklistů, 30 z nich nemělo přilbu, což představuje 79 procent všech usmrcených cyklistů na našich silnicích.