Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Dýchejte zdravější vzduch díky domácímu odvlhčovači

 
středa, 7. března 2018, 13:28

Všichni chceme mít provoněný domov, kde se dobře a zdravě dýchá. Ale někdy může zvýšená domácí vlhkost i přes veškerou naši snahu způsobit zatuchlý vzduch nebo dokonce tvorbu plísní. Děje se tak především v zimním období, když venku nemrzne. Na oknech se začne objevovat první sražená vlhkost, v chladných rozích se začínají tvořit plísně. Efektivním řešením je nákup domácího odvlhčovače.

Nákup odvlhčovače není zanedbatelnou finanční položkou, ale je mnoho důvodů, proč je dobré si odvlhčovač pořídit. Omezuje tvorbu alergenů, jako jsou roztoči a plísně. V koupelnách, kde není možné aktivně větrat, se netvoří plísně, ručníky tam vysychají a nezatuchnou. V kuchyni a špízu nižší vlhkost prodlouží životnost suchých potravin, jako jsou mouky, obiloviny, cereálie, sušené ovoce, koření, bylinky.

Odvlhčovač pomůže při sušení prádla, a to hlavně v zimním období. Praskla vám hadička u toalety nebo u pračky? Nebo snad byl únik na vodovodním potrubí či špatné těsnění? Odvlhčovač je rychlý pomocník na vysoušení zdí, podlah, koberců, a snižuje vlhkost ve zdech starších objektů, kde zamezí zatuchlému zápachu ze zdí. Lidé žijící v záplavových oblastech vědí o odvlhčovači své.

A jak vybrat ten správný odvlhčovač? Důležitým kritériem výběru je cena. Ne vždy ale cena skutečně zrcadlí kvalitu a výkon odvlhčovače. Levné absorpční přístroje s výměnnými tabletami nakonec při opakovaných nákupech tablet vyjdou provozně nejdráž při malé účinnosti.

Důležité je, do jakého prostoru odvlhčovač potřebujeme, co od něj očekáváme. Podle výkonu můžeme rozlišit několik skupin domácích odvlhčovačů: mini odvlhčovače, domácí odvlhčovače menších výkonů, výkonné domácí a vysoce výkonné – průmyslové odvlhčovače.


Je mnoho důvodů, proč je dobré, si odvlhčovač pořídit. Omezuje tvorbu alergenů, jako jsou roztoči a plísně. V koupelnách, kde není možné aktivně větrat, se netvoří plísně, ručníky tam vysychají a nezatuchnou.

Kvalitní produkty hledejte především u specialistů, kteří dokážou nabídnout i pozáruční servis. Určitě si nekupujete odvlhčovač proto, aby vám vydržel jen po dobu záruky. Je dobré ujistit se o existenci náhradních dílů a kvalitního servisu, který si poradí s opravou elektroniky, ale i v případě, že budete časem potřebovat dokoupit nové filtry nebo když se vám špatnou manipulací ulomí na odvlhčovači kolečko.

Nezanedbatelným faktorem jsou technická data odvlhčovačů a příslušenství. Vše potřebné najdete na webu společnosti Kostečka Group.

 


 

Kam dál?

Primátor s náměstkem připomněli výročí narození prvního...

středa, 7. března 2018, 12:13

Českobudějovický primátor Jiří Svoboda se svým prvním náměstkem Petrem Podholou uctili před budovou radnice na náměstí Přemysla...

Před pěti lety se hrál nejdelší zápas v historii české hokejové...

středa, 7. března 2018, 10:08

Přesně před pěti lety, 7. března 2013, se odehrál nejdelší zápas v historii české hokejové extraligy. Hokejisté Vítkovic porazili...

Týrání zvířat loni zjistili jihočeští veterináři v 52 případech

středa, 7. března 2018, 07:59

Jihočeští veterináři dostali loni 188 podnětů na týrání zvířat. Porušení zákona zjistili v 52 případech, pětkrát dali podnět...

Obchodní centrum Mercury projde v příštích letech rekonstrukcí za sto...

středa, 7. března 2018, 06:41

Vlastník dopravně obchodního centra Mercury chystá obnovu budovy a vylepšení služeb. Pro zlepšení pohodlí zákazníků, nájemců...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.