Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeský kraj bude chtít po Robstavu, aby silnice opravil lépe

 
středa, 24. ledna 2018, 08:47

Firma Robstav, která pro Jihočeský kraj loni se zpožděním opravila silnice procházející Týnem nad Vltavou a průtah obcemi Dříteň a Nákří, je bude muset asi na jaře opravit znovu. Kraj si nechal udělat analýzy, které nasvědčují tomu, že silnice od Robstavu nepřevezme.

Robstav bude muset asi znovu opravit i silnici v Nové Bystřici na Jindřichohradecku, což byla zakázka za 3,76 milionu korun s DPH. Novinářům to řekl ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Štícha. Na celkovou rekonstrukci silnice v Týně směrem na Neznašov měla firma 50 dní, termín do 31. října loňského roku. Na průtah Dřítní a Nákřím byla lhůta 55 dní, do 5. listopadu. Termíny firma nedodržela.

S rekonstrukcí silnice v Nové Bystřici, jež měla trvat do konce října, začal Robstav až po termínu. „Atesty na příslušné komunikace zatím dávají za pravdu nám, že nejsou ve stavu, kdy by je kraj měl převzít. Uvidíme, jaký stav bude v březnu, ale vše nasvědčuje tomu, že se ty komunikace budou muset dělat celé znovu,“ řekl náměstek jihočeské hejtmanky Josef Knot. Dodal, že s největší pravděpodobností kraj silnice nepřevezme a po zimě vyzve firmu, aby je předělala - podle kraje jsou opravené špatně. „Silnice budou na jaře bohužel znovu zavřené, uvedl.

ČTĚTE TAKÉ: Jihočeský kraj dal firmě Robstav nůž na krk: Pokud nedodržíte nový termín opravy silnic, odstoupíme od smlouvy 

Vedoucí písecké pobočky Robstavu Petr Čechal řekl, že kraj firmě slíbil, že do 20. ledna jí předloží výsledky svých zkoušek. „Zatím žádná reakce z jejich strany nebyla. Nevím, jaké mají zkoušky. My máme v ruce svoje zkoušky, ty nevycházejí špatně,“ řekl Čechal. Protože kraj firmě slíbil, že svolá jednání, poslala firma datovou schránkou na kraj dopis s dotazem, proč se tak nestalo. Další postup Robstav zváží, až uvidí závěry krajských testů. „Neříkám, že tam nějaké věci nejsou, ale určitě to není nějaké tragické,“ řekl Čechal ke kvalitě oprav.

V případě silnice v Týně a průtahu Dřítní a Nákřím byla původní cena prací 45,8 milionu korun s DPH. „Zkoušky (kvality oprav) máme hotové,“ řekla Alena Frdlíková z krajského odboru veřejných zakázek a investic. Robstav bude muset podle Štíchy znovu opravit i kilometrový úsek silnice v Nové Bystřici směrem na Staré Město pod Landštejnem. „Obrus (obrusná vrstva) vyšel tragicky, vrstvy nejsou spojené, nevychází mezerovitost, hutnění, rovinatost. Minimálně těch horních pět centimetrů půjde znovu, řekl Štícha.

Silničáři tuto vozovku nepřevzali. Smlouvu podepsali 11. září, do konce října mělo být hotovo. „Začínali s pracemi, až když bylo po termínu. Než začaly práce, začalo jim běžet penále,“ řekl Štícha.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Pohádkové příběhy pro školáky ukazují krásy jižních Čech. A...

středa, 24. ledna 2018, 07:10

Jihočeská centrála cestovního ruchu vydává edici pohádkových knížek popisujících krásy Jihočeského kraje. Scénář je podobný....

Záchranářem může být i voříšek, říká světová šampionka z jihu Čech

úterý, 23. ledna 2018, 19:31

Kristýna Sedláková pochází z Českého Krumlova a kynologii, konkrétně záchranářství, se věnuje od dětství. Se svou fenkou Bixi už...

Nelegálních pobytů na území České republiky podle cizinecké policie...

úterý, 23. ledna 2018, 18:29

V Česku loni bylo nelegálně 4738 cizinců, což je o 523 méně než v roce 2016. Více než čtyři tisícovky z nich jsou přitom lidé,...

Díky příspěvku na nové uniformy mohou hasiči z Nebřehovic dále pomáhat

úterý, 23. ledna 2018, 17:40

Nové předpisy pro sbory dobrovolných hasičů a předpoklad jejich činnosti zahrnují i potřebné vybavení včetně zásahových uniforem....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Otec hledá vodáky, kteří ve Větřní na...

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • U českobudějovického Kauflandu se srazila...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Twitter likviduje desítky milionů uživatelských účtů

Společnost Twitter v posledním čtvrtletí loňského roku zrušila 58 milionů uživatelských účtů. Zjistila to agentura AP. Vysoký počet podle ní potvrzuje snahu správců důležité sociální sítě likvidovat podezřelý nebo škodlivý obsah. Zásahy vyvolalo údajné ruské vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

Krčál svou rezignací zvolil podle Babiše jediné možné řešení

Rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) byla jediným možným řešením situace kolem podezření z plagiátorství v Krčálově bakalářské práci. České televizi to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Výběr nástupce nechává na sociální demokracii. V případě Jany Maláčové (ČSSD), kterou mu navrhuje šéf ČSSD Jan Hamáček, označil za pozitivní její studium v zahraničí.

Odhalte triky a fígle realitních kanceláří včas

Některé realitní kanceláře a makléři používají nejrůznější triky, před kterými je třeba spotřebitele důrazně varovat. Role „realitek“ je zprostředkovatelská, obvykle se starají o vzájemnou komunikaci budoucích smluvních stran, zajišťují inzerci, organizují prohlídky nemovitostí i podpisy smluv. Leckdy nabízejí úschovu peněz, jednání s úřady nebo přípravu smluv. Na co si při tom všem dávat pozor?