Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Spočítáno. Českobudějovičtí byli letos ve Tříkrálové sbírce štědřejší

 
středa, 17. ledna 2018, 11:57

Osmnáctý ročník Tříkrálové sbírky přinesl vyšší příspěvky než loni. Tak tomu alespoň bylo v oblastech, které měla na starosti Městská charita České Budějovice. Celkový výtěžek sbírky za tuto organizaci činil více než 440 tisíc korun.

Mezi lokality, v nichž koledníci vyslaní Městskou charitou České Budějovice koledovali, patřilo centrum města, sídliště Máj, Vltava a Šumava. Koledníci také úřadovali na Zavadilce, Hluboké nad Vltavou, v obcích Nové Hodějovice a Staré Hodějovice, Olešník a Srubec. Dalšími místy byly Chlumec, Mydlovary, Bavorovice, Sedlec, Hlavatce, Lékařova Lhota, Zahájí, Hosín, Dubné, Branišov, Dasný, Dobrá Voda a Suché Vrbné.

„Nejzajímavějším místem pro koledu byla ledová plocha Budvar arény,“ řekla koordinátorka sbírky za Městskou charitu Kristýna Koutská. „Tam koledníčci zamířili 6. ledna na zápas Motoru,“ dodala.

Městská charita do ulic vyslala celkem přibližně 350 dětských koledníků se 115 zapečetěnými kasičkami, což je o tři více než loni. Na každou kasičku se počítá se třemi dětmi, ne vždy však byla skupinka pouze o třech dětech. Někde jich bylo dokonce šest.

Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky 2018 za tuto organizaci byl pozoruhodných 442 317 korun. V porovnání s loňským rokem přispěli obyvatelé výše zmíněných lokalit o 54 579 korun více.

„Překvapivě vysoké příspěvky jsou pro nás prakticky všechny nad pět set korun. Nejvyšší bankovku byla ta s Emou Destinnovou, tedy dvoutisícová,“ doplnila ještě koordinátorka sbírky.

Organizátoři obvykle oslovují ke spolupráci školy, které se již dříve zapojily, popřípadě i školy, o kterých vědí, že by chtěly spolupracovat. Dále oslovují koledníčky z minulých let a spolupracující spolky jako například skauty.

Každým rokem se podle Koutské také stává, že se někteří koledníčci přihlašují sami, aniž by od rodičů dostali souhlas s koledováním.

Kam dál?

Strakoničtí vojáci spolupracují s odborníky z univerzity

středa, 17. ledna 2018, 11:21

Strakoničtí vojáci se po celý rok účastní řady akcí pro veřejnost. Kvůli první letošní akci vyrazili ve čtvrtek 11. ledna až do...

Česká obchodní inspekce v jižních Čechách dala loni e-shopům přes sto...

středa, 17. ledna 2018, 09:51

Česká obchodní inspekce v jižních Čechách a na Vysočině dala loni sto pokut internetovým obchodům v celkové výši 450 tisíc korun....

Budějčtí Old boys vybojovali bronzové medaile na turnaji v Bělorusku

středa, 17. ledna 2018, 08:11

Veteránská reprezentace České republiky hrála v prvním lednovém týdnu na turnaji o pohár běloruského prezidenta Lukašenka. V týmu...

Jen pár lidí chybělo loni Temelínu k návštěvnickému rekordu

středa, 17. ledna 2018, 07:01

Historicky druhou nejvyšší návštěvnost zaznamenalo loni Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Do jeho zázemí v zámečku Vysoký...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Z Budějc do Rakouska se bude jezdit...

  • VIDEO: Propojka Máje a Vltavy je otevřena....

  • Neznámý vandal poškodil cizí auto. Majiteli...

  • Po nezletilém chlapci už měsíc pátrá...

 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Vizuální stránka jídla nesmyslně nabývá na důležitosti, říká Zdeněk Pohlreich

V Česku před lety nastartoval malou gastronomickou revoluci. Díky televiznímu pořadu ukazoval, že jíst se dá kvalitně a není to ani nic složitého. Zdeněk Pohlreich je dnes stále jednou z nejvýraznějších tváří gastronomického byznysu u nás. V dalším díle Drbárny se rozpovídal třeba o životě v zahraničí nebo o tom, že jídlo by mělo především dobře chutnat.

Historička: O společnosti vypovídá i to, jaké slaví svátky a jak

Ze vzniku Československa v roce 1918 se neradoval každý, později stát vydával instrukce, jak se má tento svátek slavit. Jak se 28. říjen slavil v minulosti a jak to bylo s dalšími svátky z první republiky, zkoumali historici z Masarykova ústavu a Archivu (MÚA) Akademie věd ČR a Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Svá zjištění sepsali v knize, která vyjde letos v srpnu. Bádání přiblížila v rozhovoru Dagmar Hájková z MÚA.

ANKETA: Orwellův zákon aneb rozvědka do každého domu. Přijde Velký bratr i k nám?

V roce 2017 se ve sněmovně projednávala kontroverzní novela zákona o Vojenském zpravodajství a souvisejících zákonů. Tato novela sice vzhledem k podzimním volbám a kauze s Čapím hnízdem spadla pod stůl, nicméně v programovém prohlášení současné vlády v demisi se s přijetím takového zákona počítá. Proč je ale návrh novely z roku 2017 tak kontroverzní a hrozí nadále jeho přijetí?