Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Spočítáno. Českobudějovičtí byli letos ve Tříkrálové sbírce štědřejší

 
středa, 17. ledna 2018, 11:57

Osmnáctý ročník Tříkrálové sbírky přinesl vyšší příspěvky než loni. Tak tomu alespoň bylo v oblastech, které měla na starosti Městská charita České Budějovice. Celkový výtěžek sbírky za tuto organizaci činil více než 440 tisíc korun.

Mezi lokality, v nichž koledníci vyslaní Městskou charitou České Budějovice koledovali, patřilo centrum města, sídliště Máj, Vltava a Šumava. Koledníci také úřadovali na Zavadilce, Hluboké nad Vltavou, v obcích Nové Hodějovice a Staré Hodějovice, Olešník a Srubec. Dalšími místy byly Chlumec, Mydlovary, Bavorovice, Sedlec, Hlavatce, Lékařova Lhota, Zahájí, Hosín, Dubné, Branišov, Dasný, Dobrá Voda a Suché Vrbné.

„Nejzajímavějším místem pro koledu byla ledová plocha Budvar arény,“ řekla koordinátorka sbírky za Městskou charitu Kristýna Koutská. „Tam koledníčci zamířili 6. ledna na zápas Motoru,“ dodala.

Městská charita do ulic vyslala celkem přibližně 350 dětských koledníků se 115 zapečetěnými kasičkami, což je o tři více než loni. Na každou kasičku se počítá se třemi dětmi, ne vždy však byla skupinka pouze o třech dětech. Někde jich bylo dokonce šest.

Celkový výtěžek Tříkrálové sbírky 2018 za tuto organizaci byl pozoruhodných 442 317 korun. V porovnání s loňským rokem přispěli obyvatelé výše zmíněných lokalit o 54 579 korun více.

„Překvapivě vysoké příspěvky jsou pro nás prakticky všechny nad pět set korun. Nejvyšší bankovku byla ta s Emou Destinnovou, tedy dvoutisícová,“ doplnila ještě koordinátorka sbírky.

Organizátoři obvykle oslovují ke spolupráci školy, které se již dříve zapojily, popřípadě i školy, o kterých vědí, že by chtěly spolupracovat. Dále oslovují koledníčky z minulých let a spolupracující spolky jako například skauty.

Každým rokem se podle Koutské také stává, že se někteří koledníčci přihlašují sami, aniž by od rodičů dostali souhlas s koledováním.

 


 

Kam dál?

Strakoničtí vojáci spolupracují s odborníky z univerzity

středa, 17. ledna 2018, 11:21

Strakoničtí vojáci se po celý rok účastní řady akcí pro veřejnost. Kvůli první letošní akci vyrazili ve čtvrtek 11. ledna až do...

Česká obchodní inspekce v jižních Čechách dala loni e-shopům přes sto...

středa, 17. ledna 2018, 09:51

Česká obchodní inspekce v jižních Čechách a na Vysočině dala loni sto pokut internetovým obchodům v celkové výši 450 tisíc korun....

Budějčtí Old boys vybojovali bronzové medaile na turnaji v Bělorusku

středa, 17. ledna 2018, 08:11

Veteránská reprezentace České republiky hrála v prvním lednovém týdnu na turnaji o pohár běloruského prezidenta Lukašenka. V týmu...

Jen pár lidí chybělo loni Temelínu k návštěvnickému rekordu

středa, 17. ledna 2018, 07:01

Historicky druhou nejvyšší návštěvnost zaznamenalo loni Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Do jeho zázemí v zámečku Vysoký...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.