Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Oslavy příchodu nového roku se neobešly bez zranění. Nejvíce úrazů řešila budějcká nemocnice

 
pondělí, 1. ledna 2018, 10:44

Jihočeští záchranáři řešili 154 událostí, o čtvrtinu více oproti dlouhodobému průměru. Ošetřili jedenáct lidí, kteří se lehce až středně těžce zranili při používání pyrotechniky. Zhruba padesát výjezdů bylo k úrazům, většina z nich souvisela s nadměrnou konzumací alkoholu. Převažovala zranění hlavy a končetin po pádu a řezná poranění od rozbitého skla.

„Zhruba dvě desítky zranění si způsobili lidé při vzájemných potyčkách. Protialkoholní záchytná stanice byla plně obsazena již v 19:30 hodin večer. Všech pět lůžek bylo zaplněno celou službu," řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.

Stejně jako každý rok, tak i teď, museli lékaři z jihočeských nemocnic řešit několik případů úrazů spojených s oslavami příchodu nového roku. Nejvíce práce měli v nemocnici v Českých Budějovicích, kde poslední prosincový den ošetřili 96 pacientů.

V rámci úrazové ambulance Nemocnice České Budějovice jsme během Silvestra ošetřili šestasedmdesát dospělých a dvacet dětských pacientů. Hospitalizováno bylo deset pacientů. První poranění související s použitím zábavné pyrotechniky jsme řešili již kolem devatenácté hodiny, kdy byl do našeho traumacentra letecky transportován devětačtyřicetiletý pacient vietnamské národnosti. Tento pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy, popáleniny v obličeji a dále poranění ušního bubínku,“ uvedl lékař Alexandr Rypl z oddělení úrazové a plastické chirurgie.

Od půlnoci do sedmé novoroční hodiny ranní ošetřili na traumacentru v Českých Budějovicích celkem
čtrnáct pacientů, dalších sedm pacientů bylo hospitalizováno. Popáleniny v oblasti rukou a krku utrpěli tři pacienti. Další ambulantní ošetření a příjem k hospitalizaci se týkal pacientů s otřesem mozku.

„Českokrumlovští lékaři ošetřili pacienta s popálenou a zhmožděnou dlaní od petardy. Další zranění byla lehčího charakteru,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice Český Krumlov Jindřich Florián.

Záchranáři řešili od nedělních 18:00 hodin do dnešních šesti hodin ráno 154 událostí. Jedná se o čtvrtinový nárůst oproti průměru. Od silvestrovské půlnoci do rána zasahovaly posádky v sedmdesáti případech. Záchranáři ošetřili jedenáct lidí, kteří se zranili při použití pyrotechniky, většinou lehká až středně těžká poranění rukou nebo obličeje. „Žádný z pacientů nebyl ohrožen na životě," uvedla Kafková. Podle mluvčí byl nejdramatičtější nárůst počtu volání byl v prvních čtyřiceti minutách po půlnoci, bylo jich několik desítek.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ, ČTK | Foto transhospital.cz

Kam dál?

Prvním jihočeským miminkem roku 2018 je Adam z Tábora. Na svět přišel...

pondělí, 1. ledna 2018, 09:58

Adam Loskota je prvním letošním miminkem narozeným v Jihočeském kraji. Chlapeček přišel na svět dnes, v pondělí 1. ledna, v 00.05...

Šťastný nový rok, drbňáci!

neděle, 31. prosince 2017, 20:30

Rok se s rokem sešel a od dnešní půlnoci si budeme muset opět zvykat na novou koncovku - 2018!

Silvestrovská noc je pro zvířata utrpením. Domácí mazlíčci si...

neděle, 31. prosince 2017, 19:03

Konec roku je spojen s bujarými večírky a ohňostroji. Zatímco lidé tuto zábavu vyhledávají a obdivují, jsou tu i tací, kterým...

Z Papouška se vyklubal papoušek. Zbarvení odpovídalo, ale opilý...

neděle, 31. prosince 2017, 17:26

K silvestrovskému veselí se hodí úsměvné příběhy, a tak si některé policejní z letošního roku na jihu Čech díky policejnímu...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Kraj zrušil úpravy územního plánu Budějc z...

  • Nové IGY Centrum v Českých Budějovicích bude...

  • Studentka z Dobré Vody u Českých Budějovic...

  • Řidiče v Českých Budějovicích nemile...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Češi by z EU nevystoupili, skepse vůči unii je ale výrazná

Češi by z Evropské unie nevystoupili, ve střední Evropě jsou však největšími euroskeptiky, ukázal...

Amnesty International kritizuje Česko za odmítání uprchlíků...

Vysocí představitelé české vlády i český prezident se loni vyjadřovali xenofobně na adresu...

Policie obvinila tajemníka SPD kvůli rasistickým výrokům

Policie obvinila tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli...