Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Oslavy příchodu nového roku se neobešly bez zranění. Nejvíce úrazů řešila budějcká nemocnice

 
pondělí, 1. ledna 2018, 10:44

Jihočeští záchranáři řešili 154 událostí, o čtvrtinu více oproti dlouhodobému průměru. Ošetřili jedenáct lidí, kteří se lehce až středně těžce zranili při používání pyrotechniky. Zhruba padesát výjezdů bylo k úrazům, většina z nich souvisela s nadměrnou konzumací alkoholu. Převažovala zranění hlavy a končetin po pádu a řezná poranění od rozbitého skla.

„Zhruba dvě desítky zranění si způsobili lidé při vzájemných potyčkách. Protialkoholní záchytná stanice byla plně obsazena již v 19:30 hodin večer. Všech pět lůžek bylo zaplněno celou službu," řekla mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje Petra Kafková.

Stejně jako každý rok, tak i teď, museli lékaři z jihočeských nemocnic řešit několik případů úrazů spojených s oslavami příchodu nového roku. Nejvíce práce měli v nemocnici v Českých Budějovicích, kde poslední prosincový den ošetřili 96 pacientů.

V rámci úrazové ambulance Nemocnice České Budějovice jsme během Silvestra ošetřili šestasedmdesát dospělých a dvacet dětských pacientů. Hospitalizováno bylo deset pacientů. První poranění související s použitím zábavné pyrotechniky jsme řešili již kolem devatenácté hodiny, kdy byl do našeho traumacentra letecky transportován devětačtyřicetiletý pacient vietnamské národnosti. Tento pacient utrpěl poranění v oblasti hlavy, popáleniny v obličeji a dále poranění ušního bubínku,“ uvedl lékař Alexandr Rypl z oddělení úrazové a plastické chirurgie.

Od půlnoci do sedmé novoroční hodiny ranní ošetřili na traumacentru v Českých Budějovicích celkem
čtrnáct pacientů, dalších sedm pacientů bylo hospitalizováno. Popáleniny v oblasti rukou a krku utrpěli tři pacienti. Další ambulantní ošetření a příjem k hospitalizaci se týkal pacientů s otřesem mozku.

„Českokrumlovští lékaři ošetřili pacienta s popálenou a zhmožděnou dlaní od petardy. Další zranění byla lehčího charakteru,“ sdělil předseda představenstva Nemocnice Český Krumlov Jindřich Florián.

Záchranáři řešili od nedělních 18:00 hodin do dnešních šesti hodin ráno 154 událostí. Jedná se o čtvrtinový nárůst oproti průměru. Od silvestrovské půlnoci do rána zasahovaly posádky v sedmdesáti případech. Záchranáři ošetřili jedenáct lidí, kteří se zranili při použití pyrotechniky, většinou lehká až středně těžká poranění rukou nebo obličeje. „Žádný z pacientů nebyl ohrožen na životě," uvedla Kafková. Podle mluvčí byl nejdramatičtější nárůst počtu volání byl v prvních čtyřiceti minutách po půlnoci, bylo jich několik desítek.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ, ČTK | Foto transhospital.cz
 


 

Kam dál?

Prvním jihočeským miminkem roku 2018 je Adam z Tábora. Na svět přišel...

pondělí, 1. ledna 2018, 09:58

Adam Loskota je prvním letošním miminkem narozeným v Jihočeském kraji. Chlapeček přišel na svět dnes, v pondělí 1. ledna, v 00.05...

Šťastný nový rok, drbňáci!

neděle, 31. prosince 2017, 20:30

Rok se s rokem sešel a od dnešní půlnoci si budeme muset opět zvykat na novou koncovku - 2018!

Silvestrovská noc je pro zvířata utrpením. Domácí mazlíčci si...

neděle, 31. prosince 2017, 19:03

Konec roku je spojen s bujarými večírky a ohňostroji. Zatímco lidé tuto zábavu vyhledávají a obdivují, jsou tu i tací, kterým...

Z Papouška se vyklubal papoušek. Zbarvení odpovídalo, ale opilý...

neděle, 31. prosince 2017, 17:26

K silvestrovskému veselí se hodí úsměvné příběhy, a tak si některé policejní z letošního roku na jihu Čech díky policejnímu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.