Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prvním jihočeským miminkem roku 2018 je Adam z Tábora. Na svět přišel pět minut po půlnoci

 
pondělí, 1. ledna 2018, 09:58

Adam Loskota je prvním letošním miminkem narozeným v Jihočeském kraji. Chlapeček přišel na svět dnes, v pondělí 1. ledna, v 00.05 hodin v Nemocnici Tábor.

Miminko vážilo 3580 gramů a měřilo 51 centimetrů. „Vše proběhlo bez větších komplikací a jak chlapeček, tak maminka jsou v naprostém pořádku. Rodičům gratulujeme a přejeme jim, aby se Adámkovi v životě co nejvíce dařilo,“ říká mluvčí Jihočeských nemocnic Iva Nováková.


V brzké době bude mamince Adámka Petře Loskotové, která žije v Táboře, gratulovat i hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

V táborské porodnici přišlo na svět i druhé letošní jihočeské miminko. Je to chlapeček Jakub, který se narodil v 00:52 hodin, vážil 2760 gramů a měřil 47 centimetrů.

Třetím novoročním jihočeským miminkem je chlapeček Petr, který se narodil v 2:20 hodin v českokrumlovské porodnici. Zhruba o dvě hodiny později, přesně ve 4:34 hodin, zde přišlo na svět i čtvrté jihočeské miminko, chlapeček Tadeáš.

Českobudějovická porodnice si na své první miminko počkala do 6:52 hodin. Zde se narodila holčička Soňa, která vážila 3210 gramů.

V písecké porodnici se v 7:16 hodin, dnes 1. ledna, narodila holčička Amalie, vážila 3050 gramů, měřila 49 centimetrů. „V Písku se narodilo v roce 2017 nejvíce dětí za posledních pětadvacet let, a to celkem 977 dětí," podotkla Iva Nováková.

V roce 2017 přišlo na svět první jihočeské miminko v Nemocnici České Budějovice. Ve 3:16 hodin se zde narodil Vojtěch Liška.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Šťastný nový rok, drbňáci!

neděle, 31. prosince 2017, 20:30

Rok se s rokem sešel a od dnešní půlnoci si budeme muset opět zvykat na novou koncovku - 2018!

Silvestrovská noc je pro zvířata utrpením. Domácí mazlíčci si...

neděle, 31. prosince 2017, 19:03

Konec roku je spojen s bujarými večírky a ohňostroji. Zatímco lidé tuto zábavu vyhledávají a obdivují, jsou tu i tací, kterým...

Z Papouška se vyklubal papoušek. Zbarvení odpovídalo, ale opilý...

neděle, 31. prosince 2017, 17:26

K silvestrovskému veselí se hodí úsměvné příběhy, a tak si některé policejní z letošního roku na jihu Čech díky policejnímu...

První obyvatelé Země slaví rok 2018, přechod potrvá šestadvacet hodin

neděle, 31. prosince 2017, 15:52

Ostrovní stát Samoa a také tichomořský Vánoční ostrov úderem dnešních 11:00 hodin středoevropského času vstoupily jako první do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.