Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prvním jihočeským miminkem roku 2018 je Adam z Tábora. Na svět přišel pět minut po půlnoci

 
pondělí, 1. ledna 2018, 09:58

Adam Loskota je prvním letošním miminkem narozeným v Jihočeském kraji. Chlapeček přišel na svět dnes, v pondělí 1. ledna, v 00.05 hodin v Nemocnici Tábor.

Miminko vážilo 3580 gramů a měřilo 51 centimetrů. „Vše proběhlo bez větších komplikací a jak chlapeček, tak maminka jsou v naprostém pořádku. Rodičům gratulujeme a přejeme jim, aby se Adámkovi v životě co nejvíce dařilo,“ říká mluvčí Jihočeských nemocnic Iva Nováková.


V brzké době bude mamince Adámka Petře Loskotové, která žije v Táboře, gratulovat i hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská.

V táborské porodnici přišlo na svět i druhé letošní jihočeské miminko. Je to chlapeček Jakub, který se narodil v 00:52 hodin, vážil 2760 gramů a měřil 47 centimetrů.

Třetím novoročním jihočeským miminkem je chlapeček Petr, který se narodil v 2:20 hodin v českokrumlovské porodnici. Zhruba o dvě hodiny později, přesně ve 4:34 hodin, zde přišlo na svět i čtvrté jihočeské miminko, chlapeček Tadeáš.

Českobudějovická porodnice si na své první miminko počkala do 6:52 hodin. Zde se narodila holčička Soňa, která vážila 3210 gramů.

V písecké porodnici se v 7:16 hodin, dnes 1. ledna, narodila holčička Amalie, vážila 3050 gramů, měřila 49 centimetrů. „V Písku se narodilo v roce 2017 nejvíce dětí za posledních pětadvacet let, a to celkem 977 dětí," podotkla Iva Nováková.

V roce 2017 přišlo na svět první jihočeské miminko v Nemocnici České Budějovice. Ve 3:16 hodin se zde narodil Vojtěch Liška.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Šťastný nový rok, drbňáci!

neděle, 31. prosince 2017, 20:30

Rok se s rokem sešel a od dnešní půlnoci si budeme muset opět zvykat na novou koncovku - 2018!

Silvestrovská noc je pro zvířata utrpením. Domácí mazlíčci si...

neděle, 31. prosince 2017, 19:03

Konec roku je spojen s bujarými večírky a ohňostroji. Zatímco lidé tuto zábavu vyhledávají a obdivují, jsou tu i tací, kterým...

Z Papouška se vyklubal papoušek. Zbarvení odpovídalo, ale opilý...

neděle, 31. prosince 2017, 17:26

K silvestrovskému veselí se hodí úsměvné příběhy, a tak si některé policejní z letošního roku na jihu Čech díky policejnímu...

První obyvatelé Země slaví rok 2018, přechod potrvá šestadvacet hodin

neděle, 31. prosince 2017, 15:52

Ostrovní stát Samoa a také tichomořský Vánoční ostrov úderem dnešních 11:00 hodin středoevropského času vstoupily jako první do...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.

ODBORNICE: Vzdělávání nadaných v ČR je potřeba zlepšit

V ČR stále moc nefunguje podpora rozvoje nadaných dětí. Legislativa s podporou jejich vzdělávání sice počítá, ale školy s těmito žáky často neumí pracovat. Pro zlepšení situace by byla potřeba větší informovanost společnosti o této problematice a lepší vzdělávání pedagogů. Na dnešní mezinárodní konferenci Potřeba změny ve vzdělávání nadaných to řekla předsedkyně Společnosti pro talent a nadání Eva Vondráková.