Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

VIDEO: Zaplněné náměstí sledovalo přílet anděla. Ten se snesl z Černé věže a rozdával štěstí

středa, 6. prosince 2017, 13:44

Jako už tradičně v předvečer svátku svatého Mikuláše se budějcké náměstí zaplnilo lidmi. A nejen stánky s punčem byly důvodem. Většina lidí totiž přišla do centra města, aby byla svědkem tradičního a velmi oblíbeného příletu anděla.

Anděl se na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích snesl z Černé věže už poosmnácté. Pří příletu rozhazoval třpytky, rozdával lidem štěstí. Na zemi se proměnil v obřího loutkového anděla.

„Rok s rokem sešel se, a díky že jste tady. Někdo se usmívá, někdo je bez nálady. Tak trochu zmrzlí, tak trochu nesmělí, vidíte sousedy, a já vidím anděly. Teď jste se usmáli  no což, jen se smějte, jen kolem sebe teď lépe se podívejte. Ať třeba děti jen, nebo už dospělí, všichni jste pro někoho anděly. Jsou dny, kdy hvězdy Vánoc ztrácejí se v tmách, ze svátků zbydou jen slevy ve výlohách. Prázdné a vzdálené zdá se nám nebe. Anděla máte však hned vedle sebe. A i když Vánoce teprve přijít mají, ty nejhezčí dárky se po celý rok rozdávají. Svůj čas ať každý z vás druhému nadělí, protože všichni jste pro někoho anděly. Stačí jen pramálo  úsměv, polibek či kompliment, který se snad bezděky někde řek. Občas se přemoci, zlo neoplatíte zlem. Každý z vás pak bude někomu andělem," znělo ústy obřího anděla, když obcházel kolem náměstí. 

 
 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nejmladší Babišův ministr je z Budějc a bude...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi...

  • Posledních pár hodin si můžete v Budějcích...

Reklama
 
 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Pavel Kožíšek přiveze kouzelné Vánoce do budějcké Vltavy

středa, 6. prosince 2017, 12:21

Kouzla, Vánoce a děti k sobě neodmyslitelně patří. Proto by si žádný malý nadšenec kouzel neměl nechat ujít Kouzelnické...

Desátý ročník charitativní Andělské aukce proběhne opět v předvánočním čase

středa, 6. prosince 2017, 11:03

Dobří andělé se opět sletí do Českých Budějovic. Už podesáté se totiž v Domu kultury Metropol uskuteční charitativní...

Nehoda kamionu uzavřela silnici z Českých Budějovic na Třeboň

středa, 6. prosince 2017, 09:17

Hlavní tah z Českých Budějovic na Třeboň dnes, ve středu 6. prosince, uzavřela nehoda nákladního automobilu. Kvůli...