Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Do centra Českých Budějovic se snese anděl

 
úterý, 5. prosince 2017, 12:31

Pátého prosince je den, kdy se setměním vylézají ze svých úkrytů čerti, Mikuláši promlouvají do duše hříšníkům a andělé rozdávají sladkosti. V Budějcích se už tradičně z nebe do centra města přiletí podívat anděl. Tedy ne úplně z nebe, ale z Černé věže. Letos tomu není jinak. Jeden z nejkrásnějších adventních momentů však omezí i dopravu. 

Anděl se snese z Černé věže napříč českobudějovickým náměstím Přemysla Otakara II. v 17.45 hodin, po nevšední a hlavně napínavé podívané bude následovat andělská pochůzka.

„Mikulášká nadílka se zábavným programem ale v adventním městečku začne už 15:00 hodinDoprovodný program k samotnému příletu anděla odstartuje v 17:00 hodin. Po andělském příletu a pochůzce mikulášské úterý vyvrcholí koncertem Pavla Callty, který vystoupí od 19:00 hodin," uvedl David Kovařík s agentury Art4promotion, která je pořadatelem letošního Českobudějovického adventu.

Jeden z nejkrásnějších adventních momentů však omezí i dopravu. Náměstí Přemysla Otakara II. bude v čase od 16:00 do 19:00 hodin uzavřeno, stejně tak i Radniční ulice, kde je technické zázemí akce, v čase od 11:00 do 20:00 hodin.

V rámci uzavírky náměstí, a pro zajištění bezpečnosti účastníků akce, bude v čase od 15:30 do 19:00 hodin odkloněna linka městské hromadné dopravy číslo 24, dočasně budou obousměrně zrušeny zastávky v Krajinské ulici a na náměstí Přemysla Otakara II. Trasa linky bude v tomto čase vedena odklonem z ulice J. Š. Baara do ulice 28. října a dále ulicemi B. Smetany a Jírovcova. Jako náhradní bude sloužit dočasná konečná zastávka v ulici J. Š. Baara.

„Vzhledem k tomu, že akci Přílet anděla každoročně přiláká tisíce lidí, měli by všichni zájemci o tuto atrakci vyrazit na náměstí včas. Aby přílet anděla nezmeškali," doporučuje mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Čeká vás Mikulášská nadílka koncertů a divadel

úterý, 5. prosince 2017, 11:49

Na vánoční atmosféru se můžete naladit například při Adventním koncertu duchovních písní, Koncertu Společná věc 2017, Mikulášské...

Marcel Zmožek přiveze do Budějc hity. Koncert doplní vyprávěním a...

úterý, 5. prosince 2017, 10:32

Legendární Už mi lásko není dvacet let a mnoho dalších hitů a známých písní v podání Marcela Zmožka zazní v jeho předvánočním...

SOUTĚŽ: Motoru pokračuje domácí série. Přijede desátý Havířov

úterý, 5. prosince 2017, 09:12

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice se vyhoupli do čela WSM ligy a nyní budou odolávat tlaku Kladna a Karlových Varů. Svou...

Blackout 2017: Jižní Čechy zasáhlo tornádo a skoro celý kraj je bez...

úterý, 5. prosince 2017, 07:51

Rozsáhlý výpadek elektrického proudu způsobený tornádem, které zasáhlo jih Čech v noci z neděle 3. na pondělí 4. prosince. To...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

  • Pět jihočeských hokejistů pojede...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...