Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Do centra Českých Budějovic se snese anděl

 
úterý, 5. prosince 2017, 12:31

Pátého prosince je den, kdy se setměním vylézají ze svých úkrytů čerti, Mikuláši promlouvají do duše hříšníkům a andělé rozdávají sladkosti. V Budějcích se už tradičně z nebe do centra města přiletí podívat anděl. Tedy ne úplně z nebe, ale z Černé věže. Letos tomu není jinak. Jeden z nejkrásnějších adventních momentů však omezí i dopravu. 

Anděl se snese z Černé věže napříč českobudějovickým náměstím Přemysla Otakara II. v 17.45 hodin, po nevšední a hlavně napínavé podívané bude následovat andělská pochůzka.

„Mikulášká nadílka se zábavným programem ale v adventním městečku začne už 15:00 hodinDoprovodný program k samotnému příletu anděla odstartuje v 17:00 hodin. Po andělském příletu a pochůzce mikulášské úterý vyvrcholí koncertem Pavla Callty, který vystoupí od 19:00 hodin," uvedl David Kovařík s agentury Art4promotion, která je pořadatelem letošního Českobudějovického adventu.

Jeden z nejkrásnějších adventních momentů však omezí i dopravu. Náměstí Přemysla Otakara II. bude v čase od 16:00 do 19:00 hodin uzavřeno, stejně tak i Radniční ulice, kde je technické zázemí akce, v čase od 11:00 do 20:00 hodin.

V rámci uzavírky náměstí, a pro zajištění bezpečnosti účastníků akce, bude v čase od 15:30 do 19:00 hodin odkloněna linka městské hromadné dopravy číslo 24, dočasně budou obousměrně zrušeny zastávky v Krajinské ulici a na náměstí Přemysla Otakara II. Trasa linky bude v tomto čase vedena odklonem z ulice J. Š. Baara do ulice 28. října a dále ulicemi B. Smetany a Jírovcova. Jako náhradní bude sloužit dočasná konečná zastávka v ulici J. Š. Baara.

„Vzhledem k tomu, že akci Přílet anděla každoročně přiláká tisíce lidí, měli by všichni zájemci o tuto atrakci vyrazit na náměstí včas. Aby přílet anděla nezmeškali," doporučuje mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. 

 


 

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Čeká vás Mikulášská nadílka koncertů a divadel

úterý, 5. prosince 2017, 11:49

Na vánoční atmosféru se můžete naladit například při Adventním koncertu duchovních písní, Koncertu Společná věc 2017, Mikulášské...

Marcel Zmožek přiveze do Budějc hity. Koncert doplní vyprávěním a...

úterý, 5. prosince 2017, 10:32

Legendární Už mi lásko není dvacet let a mnoho dalších hitů a známých písní v podání Marcela Zmožka zazní v jeho předvánočním...

SOUTĚŽ: Motoru pokračuje domácí série. Přijede desátý Havířov

úterý, 5. prosince 2017, 09:12

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice se vyhoupli do čela WSM ligy a nyní budou odolávat tlaku Kladna a Karlových Varů. Svou...

Blackout 2017: Jižní Čechy zasáhlo tornádo a skoro celý kraj je bez...

úterý, 5. prosince 2017, 07:51

Rozsáhlý výpadek elektrického proudu způsobený tornádem, které zasáhlo jih Čech v noci z neděle 3. na pondělí 4. prosince. To...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při útoku v Afghánistánu zemřel další český voják, dva jsou zranění

Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát dnes zemřel český voják. Další dva vojáci jsou zraněni, jsou mimo ohrožení života. Česká armáda to uvedla na svém webu.

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

 
 
-->
-->