Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: „Stejně si tě vezmu…“

 
neděle, 26. listopadu 2017, 12:02

Milí přátelé, většinou se v našem seriálu zaměřujeme na zajímavosti našeho města. Jenže město, to jsou zejména lidé, kteří v něm žijí - a k lidskému životu patří bezpochyby narození, ale i svatby.

Před třemi lety jsem dostal od vás, voličů, důvěru a stal jsem se zastupitelem města. Být zastupitelem, to neznamená pouze chodit na schůze nebo na veřejná projednávání. Mezi hezké povinnosti patří vítání nových občánků a oddávání snoubenců. Jsem velmi rád, že obě tyto činnosti mohu po dobu svého mandátu vykonávat.

Začnu vítáním občánků. Jak to dopadne, je vždycky trochu sázka do loterie. Asi každý z nás „vítačů“ má tři varianty svého projevu – krátkou – pláče většina miminek, střední – pláč se ozývá ojediněle. Ideální variantou je, když se podaří pronést celý projev, což znamená, že miminka jsou klidná a spokojeně odpočívají v náručí svých maminek. Na vítání se vždycky těším, noví občánci jsou nastrojení, některé maminky a tatínkové jsou nervózní, paní fotografka pobíhá a snaží se, aby děti koukaly do fotoaparátu. Atmosféra je uvolněná a radostná.

Svatby – tak to je adrenalin také, ani ne tak pro nás, ale pro snoubence. Osobně jsem raději, když obřad probíhá v historickém sále naší radnice. Jednak je tam malá pravděpodobnost nenadálé události a za druhé mohu svou řeč uvést poukázáním na příběh Šalamounova soudu, který je vyobrazen na stropě naší krásné síně. Velmi často vyjíždíme oddávat i mimo radnici. Oddával jsem na Černé věži, v Rajské zahradě, na chatách, v penzionech, ale i v nemocnici.  

Milan Binder má se svatbami, jako fotograf, také bohaté zkušenosti. Má takovou svoji specialitu – vždy po obřadu nechá chvíli svatebčany čekat na náměstí a za necelé čtyři minuty vyběhne na Černou věž, přes teleobjektiv udělá několik fotek čekající skupinky a po dalších čtyřech minutách je opět zpět.

Občas dostávám dotaz, zda si některá nevěsta či ženich svatbu nerozmysleli. Já to nezažil, ale dle našich milých paní matrikářek se to stalo u nás již několikrát. Naposled prý nešťastný ženich volal za svou odcházející vyvolenou „STEJNĚ SI TĚ VEZMU“ a já věřím, že se mu to splnilo nebo jednou splní. 

Napsal(a) Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Jak se studuje na VŠTE poznáte už v pondělí

sobota, 25. listopadu 2017, 10:34

Ideální možnost pro maturanty, kteří přemýšlejí o vysokoškolském studiu technických a ekonomických oborů, poznat prostředí Vysoké...

Penny Market jde proti proudu. Na Štědrý den poprvé zavře všechny své...

sobota, 25. listopadu 2017, 08:03

Diskonty Penny Market budou mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno. Loni měl řetězec, stejně jako většina velkých obchodů,...

Podzim s mašinkami láká na čtyři stovky metrů kolejí a padesát...

pátek, 24. listopadu 2017, 17:43

Čtyři sta metrů kolejí, padesát vlakových souprav na šesti kolejištích v různých měřítkách, ozvučené soupravy nebo kolejiště pro...

Black Friday je tady. Výprodeje na Černý pátek u nás ale podle...

pátek, 24. listopadu 2017, 10:04

Řada e-shopů i kamenných obchodů dnes, v pátek 24. listopadu, spustí výprodeje na takzvaný Černý pátek. Nákupní svátek odstartuje...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu

V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.