Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: „Stejně si tě vezmu…“

 
neděle, 26. listopadu 2017, 12:02

Milí přátelé, většinou se v našem seriálu zaměřujeme na zajímavosti našeho města. Jenže město, to jsou zejména lidé, kteří v něm žijí - a k lidskému životu patří bezpochyby narození, ale i svatby.

Před třemi lety jsem dostal od vás, voličů, důvěru a stal jsem se zastupitelem města. Být zastupitelem, to neznamená pouze chodit na schůze nebo na veřejná projednávání. Mezi hezké povinnosti patří vítání nových občánků a oddávání snoubenců. Jsem velmi rád, že obě tyto činnosti mohu po dobu svého mandátu vykonávat.

Začnu vítáním občánků. Jak to dopadne, je vždycky trochu sázka do loterie. Asi každý z nás „vítačů“ má tři varianty svého projevu – krátkou – pláče většina miminek, střední – pláč se ozývá ojediněle. Ideální variantou je, když se podaří pronést celý projev, což znamená, že miminka jsou klidná a spokojeně odpočívají v náručí svých maminek. Na vítání se vždycky těším, noví občánci jsou nastrojení, některé maminky a tatínkové jsou nervózní, paní fotografka pobíhá a snaží se, aby děti koukaly do fotoaparátu. Atmosféra je uvolněná a radostná.

Svatby – tak to je adrenalin také, ani ne tak pro nás, ale pro snoubence. Osobně jsem raději, když obřad probíhá v historickém sále naší radnice. Jednak je tam malá pravděpodobnost nenadálé události a za druhé mohu svou řeč uvést poukázáním na příběh Šalamounova soudu, který je vyobrazen na stropě naší krásné síně. Velmi často vyjíždíme oddávat i mimo radnici. Oddával jsem na Černé věži, v Rajské zahradě, na chatách, v penzionech, ale i v nemocnici.  

Milan Binder má se svatbami, jako fotograf, také bohaté zkušenosti. Má takovou svoji specialitu – vždy po obřadu nechá chvíli svatebčany čekat na náměstí a za necelé čtyři minuty vyběhne na Černou věž, přes teleobjektiv udělá několik fotek čekající skupinky a po dalších čtyřech minutách je opět zpět.

Občas dostávám dotaz, zda si některá nevěsta či ženich svatbu nerozmysleli. Já to nezažil, ale dle našich milých paní matrikářek se to stalo u nás již několikrát. Naposled prý nešťastný ženich volal za svou odcházející vyvolenou „STEJNĚ SI TĚ VEZMU“ a já věřím, že se mu to splnilo nebo jednou splní. 

Napsal(a) Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Jak se studuje na VŠTE poznáte už v pondělí

sobota, 25. listopadu 2017, 10:34

Ideální možnost pro maturanty, kteří přemýšlejí o vysokoškolském studiu technických a ekonomických oborů, poznat prostředí Vysoké...

Penny Market jde proti proudu. Na Štědrý den poprvé zavře všechny své...

sobota, 25. listopadu 2017, 08:03

Diskonty Penny Market budou mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno. Loni měl řetězec, stejně jako většina velkých obchodů,...

Podzim s mašinkami láká na čtyři stovky metrů kolejí a padesát...

pátek, 24. listopadu 2017, 17:43

Čtyři sta metrů kolejí, padesát vlakových souprav na šesti kolejištích v různých měřítkách, ozvučené soupravy nebo kolejiště pro...

Black Friday je tady. Výprodeje na Černý pátek u nás ale podle...

pátek, 24. listopadu 2017, 10:04

Řada e-shopů i kamenných obchodů dnes, v pátek 24. listopadu, spustí výprodeje na takzvaný Černý pátek. Nákupní svátek odstartuje...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: V hlavní roli budějcké náměstí....

  • Inspektoři zadrželi kamion s kebabem....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Listopad 89 v Praze pohledem přesvědčeného komunisty: „Černé pivo teklo, život šel dál.“

„Kdyby to vydrželo ještě dva tři roky, kapitalismus na Západě by se zhroutil z nadvýroby,“ je přesvědčen dlouholetý člen ÚV KSČ, horník a otec komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Tedy muže, který v roce 1989 sloužil u pohotovostního pluku, a dnes se v KSČM profiluje jako bezpečnostní expert.

PRŮZKUM: Češi jsou tolerantní k sousedům jiného etnika, schvalují i registrovaná partnerství

Češi jsou v mnoha ohledech velice tolerantní. Nevadilo by jim mít za souseda Roma nebo Vietnamce, schvalují instituci registrovaného partnerství. Více jak polovina z nich ale někdy byla svědkem diskriminace. Pojem migrace je v české společnosti vnímán negativně, lidé se bojí teroristického útoku (48 % dotázaných) a nelegální migranty by odmítali i za případného použití násilí (72 % respondentů). Méně tolerantní jsou Češi na trhu práce, 56 % z nich zastává názor, že český občan by měl mít při žádosti o práci přednost před osobou jiného etnika. Vyplývá to z aktuálního průzkumu projektu Absolut Tolerance, který zpracovala agentura Rondo Data.

Babišovu kytici lidé vyhodili, na Národní je vyhrocená atmosféra

Vyhrocená atmosféra dnes provází už od rána pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce, která připomíná brutální zásah policejních jednotek proti demonstrantům 17. listopadu 1989. Ráno byli novináři svědky toho, jak první účastníci ohlášených akcí na Národní třídě kytici vyhodili do odpadkového koše. Skončily tam i květiny, s nimiž nad ránem k památníku přišel místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura. Stejný osud potkal i kytici od prezidenta Miloše Zemana. Policie už oznámila, že událost prověřuje.