Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jak se studuje na VŠTE poznáte už v pondělí

 
sobota, 25. listopadu 2017, 10:34

Ideální možnost pro maturanty, kteří přemýšlejí o vysokoškolském studiu technických a ekonomických oborů, poznat prostředí Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE) nabídne pondělí 27. listopadu, kdy se zde koná Den otevřených dveří.

Jeho základem jsou tři přednáškové bloky v 9, v 11 a ve 13 hodin. Právě na nich se středoškoláci dozvědí základní údaje o škole a možnostech studia, které nabízí.

„Vysvětlíme jim také, jak třeba založit přihlášku ke studiu a zodpovíme dotazy. Následovat bude komentovaná prohlídka centrálních laboratoří, do níž se zapojí vyučující z kateder, které jednotlivé přístroje využívají. K vidění bude i bugina zkonstruovaná našimi studenty, technologie 3D tisku nebo ukázka virtuální reality,“ říká Miroslav Vovesný z oddělení marketingu VŠTE. Následovat bude prohlídka dalších částí kampusu, na níž se podílejí sami posluchači, působící ve Studentské unii.

Na VŠTE, která patří do sítě veřejných vysokých škol a studuje se na ní tedy zdarma, už několik let převažují studenti technických oborů jako je strojírenství, doprava, logistika a stavitelství nad těmi z oborů ekonomických, na nichž škola v roce 2006 vznikla. Dnes na ní studuje 4400 posluchačů ve dvou magisterských a šesti bakalářských oborech s řadou specializací, například zaměřených na cestovní ruch nebo čínské trhy.

První kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2018/19 trvá od listopadu do 30. dubna 2018 a lze v něm podávat přihlášky na všechny Bc. a Ing. obory.

Tisková zpráva | Foto Facebook VŠTE České Budějovice

Štítky VŠTE, školství, DOD

Kam dál?

Penny Market jde proti proudu. Na Štědrý den poprvé zavře všechny své...

sobota, 25. listopadu 2017, 08:03

Diskonty Penny Market budou mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno. Loni měl řetězec, stejně jako většina velkých obchodů,...

Podzim s mašinkami láká na čtyři stovky metrů kolejí a padesát...

pátek, 24. listopadu 2017, 17:43

Čtyři sta metrů kolejí, padesát vlakových souprav na šesti kolejištích v různých měřítkách, ozvučené soupravy nebo kolejiště pro...

U Ševětína havaroval osobní vůz se sanitkou. Ta převážela vážně...

pátek, 24. listopadu 2017, 17:15

Na dálnici D3 nedaleko Ševětína došlo dnes, v pátek 24. listopadu, krátce po půl druhé odpoledne k vážné dopravní nehodě. Čelně...

Poznáváte mladíky na fotografiích? Dejte vědět boršovským policistům

pátek, 24. listopadu 2017, 13:49

Několik desítek litrů motorové nafty a třicet litrů hydraulického oleje vysál zatím neznámý pachatel z nákladních aut...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

  • Pět jihočeských hokejistů pojede...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...