Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak se studuje na VŠTE poznáte už v pondělí

 
sobota, 25. listopadu 2017, 10:34

Ideální možnost pro maturanty, kteří přemýšlejí o vysokoškolském studiu technických a ekonomických oborů, poznat prostředí Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích (VŠTE) nabídne pondělí 27. listopadu, kdy se zde koná Den otevřených dveří.

Jeho základem jsou tři přednáškové bloky v 9, v 11 a ve 13 hodin. Právě na nich se středoškoláci dozvědí základní údaje o škole a možnostech studia, které nabízí.

„Vysvětlíme jim také, jak třeba založit přihlášku ke studiu a zodpovíme dotazy. Následovat bude komentovaná prohlídka centrálních laboratoří, do níž se zapojí vyučující z kateder, které jednotlivé přístroje využívají. K vidění bude i bugina zkonstruovaná našimi studenty, technologie 3D tisku nebo ukázka virtuální reality,“ říká Miroslav Vovesný z oddělení marketingu VŠTE. Následovat bude prohlídka dalších částí kampusu, na níž se podílejí sami posluchači, působící ve Studentské unii.

Na VŠTE, která patří do sítě veřejných vysokých škol a studuje se na ní tedy zdarma, už několik let převažují studenti technických oborů jako je strojírenství, doprava, logistika a stavitelství nad těmi z oborů ekonomických, na nichž škola v roce 2006 vznikla. Dnes na ní studuje 4400 posluchačů ve dvou magisterských a šesti bakalářských oborech s řadou specializací, například zaměřených na cestovní ruch nebo čínské trhy.

První kolo přijímacího řízení pro akademický rok 2018/19 trvá od listopadu do 30. dubna 2018 a lze v něm podávat přihlášky na všechny Bc. a Ing. obory.

Tisková zpráva | Foto Facebook VŠTE České Budějovice

Štítky VŠTE, školství, DOD

 


 

Kam dál?

Penny Market jde proti proudu. Na Štědrý den poprvé zavře všechny své...

sobota, 25. listopadu 2017, 08:03

Diskonty Penny Market budou mít letos na Štědrý den poprvé zavřeno. Loni měl řetězec, stejně jako většina velkých obchodů,...

Podzim s mašinkami láká na čtyři stovky metrů kolejí a padesát...

pátek, 24. listopadu 2017, 17:43

Čtyři sta metrů kolejí, padesát vlakových souprav na šesti kolejištích v různých měřítkách, ozvučené soupravy nebo kolejiště pro...

U Ševětína havaroval osobní vůz se sanitkou. Ta převážela vážně...

pátek, 24. listopadu 2017, 17:15

Na dálnici D3 nedaleko Ševětína došlo dnes, v pátek 24. listopadu, krátce po půl druhé odpoledne k vážné dopravní nehodě. Čelně...

Poznáváte mladíky na fotografiích? Dejte vědět boršovským policistům

pátek, 24. listopadu 2017, 13:49

Několik desítek litrů motorové nafty a třicet litrů hydraulického oleje vysál zatím neznámý pachatel z nákladních aut...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Otec hledá vodáky, kteří ve Větřní na...

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • U českobudějovického Kauflandu se srazila...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Nedokáži si představit, že ve válečných oblastech jen fotím. Musí to mít nadstavbu, říká Jarmila Štuková

Asi jen málokdo by tipoval, že křehkou ženu, kterou je Jarmila Štuková, potkáte spíš než v klubu v přední linii v zemích, kde vypukla válka, nebo kde nastala přírodní katastrofa. Přesně do takových míst Jarmila jezdí a svými snímky vše podstatné dokumentuje. O své práci se rozpovídala v dalším díle pořadu Drbárna.

Policie navrhla obžalovat extajemníka SPD za nenávistné výroky

Policie navrhla obžalovat bývalého tajemníka hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Jaroslava Staníka kvůli nenávistným výrokům ve Sněmovně. Jméno obžalovaného mluvčí pražské policie Jan Daněk neuvedl, policie se ale v minulosti o Staníka zajímala kvůli jeho nenávistným a rasistickým výrokům na adresu Židů, Romů a homosexuálů. Podle svědků výroky pronesl koncem loňského října ve Sněmovně, i podle Daňka byl trestný čin spáchán v této době.

Z letadla nad Ještědem upadlo padesátimetrové lano. Aeroklub nálezci nabízí vyhlídkový let

Někde nad sjezdovkou Bucharka odpadlo z letadla libereckého aeroklubu lano pro vlečení kluzáků. Členové klubu ho nyní hledají a o pomoc prosí i veřejnost. Nálezci dokonce věnují vyhlídkový let nad Ještědem.