Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Akce v Mateřském centru Máj podpoří dětské pacienty hematoonkologického oddělení

 
pátek, 17. listopadu 2017, 22:23

Příjemné s užitečným spojí v sobotu 18. listopadu Mateřské centrum Máj v Českých Budějovicích. Oslavy jeho dvacátého výročí totiž budou zároveň charitativní sportovní akci pro spolek Haima, který už osmnáct let pomáhá dětským pacientům z hematoonkologického oddělení Nemocnice České Budějovice. Celodenní program začíná v 10:00 hodin.

Návštěvníci akce se mohou těšit na celodenní program vedených lekcí nejrůznějšího sportovního zaměření, děti jistě ocení facepainting, necvičící mohou sledovat bohatou nabídku kulturních představení a pro všechny je připraven vánoční trh rukodělných výrobků. Na akci budou přítomni zástupci spolku Haima České Budějovice a tým dětského hematoonkologického oddělení Nemocnice České Budějovice, kteří budou zájemcům k dispozici ohledně problematiky hematoonkologických onemocnění a fungování uvedeného spolku. 

Všichni vystupující vystupují bez nároku na honorář a veškerý výtěžek bude pořadatelé věnují spolku Haima České Budějovice, který bezplatně již osmnáct let vedou maminky bývalých i současných dětských pacientů dětského hematoonkologického oddělení českobudějovické nemocnice. 

Napsal Yvetta Chmelová | Foto mc-maj.com
 


 

Kam dál?

Osmnáct metrů vysokou jedli přiveze na náměstí auto s vlekem a na...

pátek, 17. listopadu 2017, 09:41

Své místo na Zavadilce, kde rostla a kralovala zahradě celých sedmatřicet, opustí jedle kanadská. Ta od soboty 18. listopadu ...

Zemní plyn bude na jihu Čech víc zapáchat

pátek, 17. listopadu 2017, 07:22

Plynaři energetické společnosti E.ON chystají takzvanou preventivní odorizaci plynu v jižních Čechách a na Vysočině. Odorizace,...

Legendární Tonda Blaník míří na plátna kin

čtvrtek, 16. listopadu 2017, 19:12

Hlavní hrdina populárního internetového seriálu Kancelář Blaník, lobbista Tonda Blaník, se chystá do kin. Vlastní kandidatura mu...

Budějce si připomenou 17. listopad průvodem od Jihočeského divadla k...

čtvrtek, 16. listopadu 2017, 17:51

Možnost, jak si připomenout 17. listopad, který neodmyslitelně patří do českých a slovenských dějin, nabízí i České Budějovice. V...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Aktualizováno před 7 hodinami

České volby do Evropského parlamentu vyhrálo ANO před ODS a Piráty. ČSSD propadlo

České volby do Evropského parlamentu znovu vyhrálo vládní hnutí ANO, bude mít šest europoslanců o dva více než dosud. Za ním skončila ODS se čtyřmi europoslanci, která počet mandátů zdvojnásobila. Třetí místo obsadili Piráti se třemi europoslanci. Po dvou europoslancích budou mít SPD a KDU-ČSL, komunisté jen jednoho oproti dosavadním třem. ČSSD zastoupení v europarlamentu ztratila, stejně jako Svobodní. Podle Hamáčka se vedení strany bude soustředit na přípravu na krajské volby. Ty by se měly konat příští rok.

Extrémní srážky budou častěji, podle odborníků by pomohla hluboká orba

Povodně z intenzivních srážek jsou přirozeným jevem, zemědělská půda by však mohla zadržet více vody, kdyby se hlouběji oralo. Novinářům to sdělili Martin Hanel a Petr Máca z Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. Do budoucna bude se zvyšující se teplotou růst množství vlhkosti ve vzduchu, srážkové extrémy tak budou pravděpodobně růst, upozornili.

Fotbalgolf pod Ještědem - stavte se tento skvělý sport vyzkoušet

Fotbalgolfová sezóna 2019 vypukla v Liberci naplno. Hřiště letos bylo otevřeno o měsíc dříve než v loňském roce a díky příznivým přírodním podmínkám a dostatečnému dešti je aktuálně ve skvělé formě.