Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Akce v Mateřském centru Máj podpoří dětské pacienty hematoonkologického oddělení

 
pátek, 17. listopadu 2017, 22:23

Příjemné s užitečným spojí v sobotu 18. listopadu Mateřské centrum Máj v Českých Budějovicích. Oslavy jeho dvacátého výročí totiž budou zároveň charitativní sportovní akci pro spolek Haima, který už osmnáct let pomáhá dětským pacientům z hematoonkologického oddělení Nemocnice České Budějovice. Celodenní program začíná v 10:00 hodin.

Návštěvníci akce se mohou těšit na celodenní program vedených lekcí nejrůznějšího sportovního zaměření, děti jistě ocení facepainting, necvičící mohou sledovat bohatou nabídku kulturních představení a pro všechny je připraven vánoční trh rukodělných výrobků. Na akci budou přítomni zástupci spolku Haima České Budějovice a tým dětského hematoonkologického oddělení Nemocnice České Budějovice, kteří budou zájemcům k dispozici ohledně problematiky hematoonkologických onemocnění a fungování uvedeného spolku. 

Všichni vystupující vystupují bez nároku na honorář a veškerý výtěžek bude pořadatelé věnují spolku Haima České Budějovice, který bezplatně již osmnáct let vedou maminky bývalých i současných dětských pacientů dětského hematoonkologického oddělení českobudějovické nemocnice. 

Napsal Yvetta Chmelová | Foto mc-maj.com
 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Motor hostí Ústí nad Labem a potřebuje uspět, aby se udržel v...

pátek, 17. listopadu 2017, 11:40

Hokejisté ČEZ Motor České Budějovice se po prohře v Třebíči pokusí dotáhnout zpět na vedoucí duo Kladno - Karlovy Vary. V sobotu...

Osmnáct metrů vysokou jedli přiveze na náměstí auto s vlekem a na...

pátek, 17. listopadu 2017, 09:41

Své místo na Zavadilce, kde rostla a kralovala zahradě celých sedmatřicet, opustí jedle kanadská. Ta od soboty 18. listopadu ...

Zemní plyn bude na jihu Čech víc zapáchat

pátek, 17. listopadu 2017, 07:22

Plynaři energetické společnosti E.ON chystají takzvanou preventivní odorizaci plynu v jižních Čechách a na Vysočině. Odorizace,...

Legendární Tonda Blaník míří na plátna kin

čtvrtek, 16. listopadu 2017, 19:12

Hlavní hrdina populárního internetového seriálu Kancelář Blaník, lobbista Tonda Blaník, se chystá do kin. Vlastní kandidatura mu...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.