Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska a je jí třicet sedm let

 
sobota, 11. listopadu 2017, 18:27

Do adventního období zbývá přesně dvacet dní. Regály v obchodech už praskají pod náporem vánočního zboží, ulice v nejbližších dnech prokouknou vánoční výzdobou. Dominantou každého města je tradičně osvícený vánoční strom. A jak bude letos vypadat ten na budějckém náměstí?

Loni se vánoční strom v Budějcích moc nevyvedl. Jihočeská metropole schytala nejeden posměšný komentář k stromu, který mnozí přirovnávali k šikmé věži v Pise.

ČTĚTE TAKÉ: GLOSA: Sníh chyběl, přesto na rozsvícení vánočního stromu opět zavládla fajnová atmosféra

Letos si ale město hodlá napravit reputaci. A to osmnáct metrů vysokou jedlí obrovskou. „Náš vánoční strom je jedle obrovská. Říkáme jí Gigaska, protože za pouhých 37 let narostla do úctyhodných osmnácti metrů. Zatím je k vidění na Zavadilce a je to dar od manželů Buskových,“ prozradil jednatel společnosti Lesy a rybníky města České Budějovice Daniel Hovorka.


Jedle obrovská, která bude letos zdobit vánoční náměstí v Budějcích.

 

Líbí se vám strom, který bude budějckým symbolem Vánoc?

 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 381 čtenářů
 
Napsala Ell Plate | Foto Jan Luxík

Kam dál?

Dukovany a Temelín patří mezi bezpečné podniky

sobota, 11. listopadu 2017, 17:22

České jaderné elektrárny jsou bezpečným podnikem. Potvrdily to několikadenní kontroly Státního úřadu inspekce práce v jaderných...

Písecké lesy obnoví tři zaniklé rybníky, budou zadržovat vodu

sobota, 11. listopadu 2017, 15:51

Lesy města Písku obnoví tři zaniklé rybníky, které budou sloužit k zadržování vody. Plochy o celkové rozloze více než jednoho...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 11. listopadu 2017, 12:51

Koldům, někdy říkáme nesprávně Koldom, je jeden z prvních panelových domů v Českých Budějovicích. Stohy papíru, diplomové práce,...

V Jihočeském kraji se do Národní potravinové sbírky zapojí...

sobota, 11. listopadu 2017, 11:05

I letos mohou lidé pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka, kterou organizuje...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lavička na budějckém sídlišti nezůstala po...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Policisté chystají velkou dopravně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně se nově montují části vesmírných raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Za privatizaci OKD žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.

Ocenění Manažer roku převzal na Pražském hradě mladý Jihočech. Cenu dostal za inovace a baterie

Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.