Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska a je jí třicet sedm let

 
sobota, 11. listopadu 2017, 18:27

Do adventního období zbývá přesně dvacet dní. Regály v obchodech už praskají pod náporem vánočního zboží, ulice v nejbližších dnech prokouknou vánoční výzdobou. Dominantou každého města je tradičně osvícený vánoční strom. A jak bude letos vypadat ten na budějckém náměstí?

Loni se vánoční strom v Budějcích moc nevyvedl. Jihočeská metropole schytala nejeden posměšný komentář k stromu, který mnozí přirovnávali k šikmé věži v Pise.

ČTĚTE TAKÉ: GLOSA: Sníh chyběl, přesto na rozsvícení vánočního stromu opět zavládla fajnová atmosféra

Letos si ale město hodlá napravit reputaci. A to osmnáct metrů vysokou jedlí obrovskou. „Náš vánoční strom je jedle obrovská. Říkáme jí Gigaska, protože za pouhých 37 let narostla do úctyhodných osmnácti metrů. Zatím je k vidění na Zavadilce a je to dar od manželů Buskových,“ prozradil jednatel společnosti Lesy a rybníky města České Budějovice Daniel Hovorka.


Jedle obrovská, která bude letos zdobit vánoční náměstí v Budějcích.

 

Líbí se vám strom, který bude budějckým symbolem Vánoc?

 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 381 čtenářů
 
 


 

Kam dál?

Dukovany a Temelín patří mezi bezpečné podniky

sobota, 11. listopadu 2017, 17:22

České jaderné elektrárny jsou bezpečným podnikem. Potvrdily to několikadenní kontroly Státního úřadu inspekce práce v jaderných...

Písecké lesy obnoví tři zaniklé rybníky, budou zadržovat vodu

sobota, 11. listopadu 2017, 15:51

Lesy města Písku obnoví tři zaniklé rybníky, které budou sloužit k zadržování vody. Plochy o celkové rozloze více než jednoho...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 11. listopadu 2017, 12:51

Koldům, někdy říkáme nesprávně Koldom, je jeden z prvních panelových domů v Českých Budějovicích. Stohy papíru, diplomové práce,...

V Jihočeském kraji se do Národní potravinové sbírky zapojí...

sobota, 11. listopadu 2017, 11:05

I letos mohou lidé pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka, kterou organizuje...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při útoku v Afghánistánu zemřel další český voják, dva jsou zranění

Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát dnes zemřel český voják. Další dva vojáci jsou zraněni, jsou mimo ohrožení života. Česká armáda to uvedla na svém webu.

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

 
 
-->
-->