Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska a je jí třicet sedm let

 
sobota, 11. listopadu 2017, 18:27

Do adventního období zbývá přesně dvacet dní. Regály v obchodech už praskají pod náporem vánočního zboží, ulice v nejbližších dnech prokouknou vánoční výzdobou. Dominantou každého města je tradičně osvícený vánoční strom. A jak bude letos vypadat ten na budějckém náměstí?

Loni se vánoční strom v Budějcích moc nevyvedl. Jihočeská metropole schytala nejeden posměšný komentář k stromu, který mnozí přirovnávali k šikmé věži v Pise.

ČTĚTE TAKÉ: GLOSA: Sníh chyběl, přesto na rozsvícení vánočního stromu opět zavládla fajnová atmosféra

Letos si ale město hodlá napravit reputaci. A to osmnáct metrů vysokou jedlí obrovskou. „Náš vánoční strom je jedle obrovská. Říkáme jí Gigaska, protože za pouhých 37 let narostla do úctyhodných osmnácti metrů. Zatím je k vidění na Zavadilce a je to dar od manželů Buskových,“ prozradil jednatel společnosti Lesy a rybníky města České Budějovice Daniel Hovorka.


Jedle obrovská, která bude letos zdobit vánoční náměstí v Budějcích.

 

Líbí se vám strom, který bude budějckým symbolem Vánoc?

 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 381 čtenářů
 
Napsala Ell Plate | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Dukovany a Temelín patří mezi bezpečné podniky

sobota, 11. listopadu 2017, 17:22

České jaderné elektrárny jsou bezpečným podnikem. Potvrdily to několikadenní kontroly Státního úřadu inspekce práce v jaderných...

Písecké lesy obnoví tři zaniklé rybníky, budou zadržovat vodu

sobota, 11. listopadu 2017, 15:51

Lesy města Písku obnoví tři zaniklé rybníky, které budou sloužit k zadržování vody. Plochy o celkové rozloze více než jednoho...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka:...

sobota, 11. listopadu 2017, 12:51

Koldům, někdy říkáme nesprávně Koldom, je jeden z prvních panelových domů v Českých Budějovicích. Stohy papíru, diplomové práce,...

V Jihočeském kraji se do Národní potravinové sbírky zapojí...

sobota, 11. listopadu 2017, 11:05

I letos mohou lidé pomoci nákupem potravin a drogistického zboží lidem v nouzi. Národní potravinová sbírka, kterou organizuje...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • Při nehodě v Třeboni zemřeli tři lidé,...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • ANKETA: Michal Trpák vytváří v Budějcích...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

„Prodá“ Moskva Sibiř Číně? Zdroje přecházejí do čínských rukou, zůstává jen pustina

Portál Jamestown již několik let prostřednictvím Paula Gobleho monitoruje sílící čínskou přítomnost na Sibiři na ruském Dálném východě, zejména v oblasti kolem Bajkalu, a narůstající protičínské nálady v regionu. Minimálně od roku 2010 zde Číňané využívají „místní pohostinnosti“, aniž by za to regionu cokoli vraceli.

Dovoz ledovců z Antarktidy má zachránit Kapské Město

"Vypadá to jako šílený nápad, ale když si to rozeberete, není to tak bláznivé," tvrdí kapitán Nick Sloane. Proč neodříznout nějaké ty ledovce z Antarktidy, aby Kapské Město mohlo být zásobováno vodou? Sloane mívá nápady, které se vymykají normám. Tento šestapadesátiletý Jihoafričan zambijského původu, zakladatel firmy Sloane Marine Ltd, se již proslavil tím, že uvolnil uvázlou loď Concordia, při jejímž ztroskotání u pobřeží Itálie v roce 2012 zahynulo 32 lidí.

V Čadu je půlmilion uprchlíků, do Evropy míří jen jedno procento

Uprchlický tábor Doholo na jihu afrického Čadu se na první pohled příliš neliší od místních vesnic, které tvoří shluky domů postavených z nepálených cihel s doškovými střechami. Někteří běženci, jako osmatřicetiletý majitel obchodu s fotbalovými dresy a dalším oblečením Alamin Ahmat, zde žijí již deset let. Kvůli pokračujícím bojům mezi povstaleckými skupinami na severu jeho rodné Středoafrické republiky Ahmat v brzký návrat domů nedoufá. Neplánuje ale ani cestu do Evropy.