Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

České Budějovice plánují další opravu krytého bazénu

 
pátek, 10. listopadu 2017, 14:12

České Budějovice plánují další opravu krytého plaveckého areálu, který po rekonstrukci 1. listopadu otevřely. Důvodem jsou nedostatky na nově položené dlažbě. Další oprava ploch kolem bazénu se uskuteční příští rok v létě.

Krytý plavecký areál byl kvůli rekonstrukci za 11 milionů korun uzavřený přes léto do podzimu pět měsíců. „Bohužel jsou tam místa, která nejsou opravena podle našich představ,“ uvedl ředitel Sportovního zařízení města České Budějovice Tomáš Novák. Pochůzková dlažba je na některých místech zvlněná, a proto se v ní drží voda.

Jinde jsou zase narušené spáry mezi obklady. Novák uvedl, že firma, která zakázku získala, nedostatky nyní odstraňovat nebude. „Termín oprav je naplánován na léto příštího roku,“ uvedl. Dodal, že dodavatel prací zaplatí pokutu 170 tisíc korun. „Také mu zadržíme přibližně 300 tisíc korun do doby, než provede opravy,“ řekl Novák. Pětiměsíční rekonstrukce, kvůli níž byl krytý bazén od konce května uzavřený, zahrnovala i stavbu velkokapacitní vířivky.

Wellness zařízení pro tři desítky lidí však stále není dokončené a práce na něm pokračují za plného provozu bazénu. „Přes všechny komplikace, které její výstavbu provázejí, věřím, že na Mikuláše v ní už budou lidé relaxovat,“ uvedl Novák. Na pět měsíců byl českobudějovický plavecký areál rovněž zavřený loni. Tehdy řemeslníci od června do konce října izolovali vanu bazénu a zároveň ji obkládali.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Vánoční strom pro Budějce se jmenuje Gigaska...

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • České Budějovice plánují další opravu...

  • Zraněný muž schytal v baru ještě pár ran...

Reklama
 
 

Kam dál?

Kvůli polomům se pro turisty do února uzavře Boubínský prales

pátek, 10. listopadu 2017, 11:02

Kvůli nedávným polomům bude od pátku 10. listopadu zakázán vstup na turistické trasy v okolí národní přírodní rezervace...

Unikátní výstava v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích připomene hrůzy I. světové války

pátek, 10. listopadu 2017, 08:12

Ojedinělá výstava o I. světové válce a vzniku samostatného československého státu v Jihočeském muzeu v Českých...

V jižních Čechách roste počet žáků strojírenských oborů

pátek, 10. listopadu 2017, 06:32

V jižních Čechách roste počet žáků strojírenských oborů středních škol. Ve školním roce 2016 - 2017 jich bylo 2859, o...