Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doručování hlasovacích lístků do schránek voličů jde do finiše

 
úterý, 17. října 2017, 06:14

Přípravy na volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vrcholí. V Českých Budějovicích bude nejpozději do středy 18. října ukončen rozvoz volebních materiálů a vybavení jednotlivých volebních místností. Termín doručení hlasovacích lístků do schránek voličů končí v úterý 17. října.

Českobudějovické pracoviště matričního úřadu, evidence obyvatel na náměstí Přemysla Otakara II. a evidence občanských průkazů v Jeronýmově ulici číslo 1 budou mít mimořádně pro veřejnost otevřeno v pátek 20. října až do 22:00 hodin a v sobotu 21. října od 8:00 do 14:00 hodin. A to třeba pro případ, kdyby se lidé přestěhovali, budou zapsáni do evidence obyvatel. Nebo kdyby zjistili, že mají neplatný občanský průkaz či jej ztratili, bude jim vydán nový průkaz totožnosti.

„Podrobnější informace o volbách získají občané na telefonních číslech 386 805 020 a 386 805 024, stejná čísla platí i pro imobilní voliče v případě jejich požadavku na přenosnou volební urnu," uvedla mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. 

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí dříve

pondělí, 16. října 2017, 17:17

Dobrá zpráva pro řidiče. Uzavírka Lidické třídy v Českých Budějovicích skončí o čtyři dny dříve. Původně měla být tato ulice...

Pro aktivní rodinu i na služební cesty. SpaceTourer překvapil svou...

pondělí, 16. října 2017, 15:21

Pokud je pro vás klasické SUV nebo MPV malé, ač už kvůli početné rodině nebo pracovním povinnostem, nezbývá než hledat...

FOTO: O víkendu padaly teplotní rekordy, sluníčka si ještě několik...

pondělí, 16. října 2017, 13:27

Uplynulý víkend byl ve znamení krásného počasí a teplotních rekordů. Nejtepleji bylo v neděli 15. října v Hliništi na...

FOTO: Slavnostní výlov rybníka Rožmberk je za námi. Akce přilákala...

pondělí, 16. října 2017, 08:39

Slavnostní výlov rybníka Rožmberk, zvaného „jihočeské moře" trval tři dny, od pátku 13.října až do neděle 15. října. Dostat se k...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”