Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doručování hlasovacích lístků do schránek voličů jde do finiše

 
úterý, 17. října 2017, 06:14

Přípravy na volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vrcholí. V Českých Budějovicích bude nejpozději do středy 18. října ukončen rozvoz volebních materiálů a vybavení jednotlivých volebních místností. Termín doručení hlasovacích lístků do schránek voličů končí v úterý 17. října.

Českobudějovické pracoviště matričního úřadu, evidence obyvatel na náměstí Přemysla Otakara II. a evidence občanských průkazů v Jeronýmově ulici číslo 1 budou mít mimořádně pro veřejnost otevřeno v pátek 20. října až do 22:00 hodin a v sobotu 21. října od 8:00 do 14:00 hodin. A to třeba pro případ, kdyby se lidé přestěhovali, budou zapsáni do evidence obyvatel. Nebo kdyby zjistili, že mají neplatný občanský průkaz či jej ztratili, bude jim vydán nový průkaz totožnosti.

„Podrobnější informace o volbách získají občané na telefonních číslech 386 805 020 a 386 805 024, stejná čísla platí i pro imobilní voliče v případě jejich požadavku na přenosnou volební urnu," uvedla mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová. 

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto Jan Homolka
 


 

Kam dál?

Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí dříve

pondělí, 16. října 2017, 17:17

Dobrá zpráva pro řidiče. Uzavírka Lidické třídy v Českých Budějovicích skončí o čtyři dny dříve. Původně měla být tato ulice...

Pro aktivní rodinu i na služební cesty. SpaceTourer překvapil svou...

pondělí, 16. října 2017, 15:21

Pokud je pro vás klasické SUV nebo MPV malé, ač už kvůli početné rodině nebo pracovním povinnostem, nezbývá než hledat...

FOTO: O víkendu padaly teplotní rekordy, sluníčka si ještě několik...

pondělí, 16. října 2017, 13:27

Uplynulý víkend byl ve znamení krásného počasí a teplotních rekordů. Nejtepleji bylo v neděli 15. října v Hliništi na...

FOTO: Slavnostní výlov rybníka Rožmberk je za námi. Akce přilákala...

pondělí, 16. října 2017, 08:39

Slavnostní výlov rybníka Rožmberk, zvaného „jihočeské moře" trval tři dny, od pátku 13.října až do neděle 15. října. Dostat se k...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

STATISTIKA: Řidiči ve špatném zdravotním stavu způsobí tisíc nehod ročně

Přes tisíc dopravních nehod ročně je zapříčiněno špatným zdravotním stavem řidičů. Motoristé podle zdravotníků často svůj fyzický i psychický stav podceňují, pětina z nich například řídí i přes únavu. Na dnešní tiskové konferenci na to upozornila Asociace Záchranný kruh. Ta ve spolupráci s bezpečnostními složkami a Besipem spustí osvětovou kampaň.

Drtivá většina zrakově postižených osob jsou senioři, dotykové telefony nenaplňují jejich potřeby

Jan Šimík je jedním ze společníků mladé české firmy BlindShell, která se zabývá vývojem mobilních telefonů pro zrakově postižené. Jak vidí problematiku kompenzačních pomůcek pro slabozraké? A v čem je právě BlindShell jiný?

Škoda chce letos v Česku zvýšit prodej o desetinu na 93 400 aut

Škoda Auto letos plánuje v Česku prodat kolem 93 400 aut, což je o téměř 11 procent více než loni. V minulém roce automobilka v ČR prodala 84 172 osobních vozů. Na setkání s novináři to uvedl vedoucí českého zastoupení Luboš Vlček.