Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Bistro Cobliha: Místo, kde chuť a vůně navodí pocit domova

 
středa, 27. září 2017, 16:00

S cílem změnit konzervativní České Budějovice v oblasti gastronomie vytvořil rodinný klan Třeštíkových nový koncept nazvaný Bistro Cobliha. Na místě, kde dřív byla pekárna, však koblihy nedostanete. Naopak se setkáte s jednoduchou nabídkou, která obsahuje snídaně, obědy a večeře z nejčerstvějších surovin, domácí bezlepkové zákusky nebo vlastní výběrovou směs kávy ze stoprocentní arabicy.

Za Bistrem Cobliha stojí Gabriela Třeštíková se svým manželem Radkem a bratrem Davidem. Inspirace přijít s něčím novým v krajském městě ale nepřišla v zahraničí. „Inspirovali jsme se v Brně. Společně jsme se shodli, že chceme jít proti proudu. Jsme jedni z mála, kteří s konceptem freshové nabídky, založené hlavně na kvalitních věcech, přišli,“ zmiňuje Třeštíková.

Vymyslet název pro nové bistro však nebylo před dvěma lety nic jednoduchého. „Chtěli jsme, aby to bylo trochu jiné, zajímavé. Oslovovali jsme i různé agentury, které tvoří názvy, protože jsme věděli, že bude podstatný. Ale byly to šílené nápady. Takže jsme ve finále sedli u dobrého drinku a Cobliha nám vypadla i vizuálně. Až potom jsme zjistili, že tady před námi byla pekárna. Ušili jsme si na sebe bič, lidé po nás chtějí koblihy, ale my je nemáme,“ směje se Třeštíková.    

Bistro Cobliha dokázalo za dobu svého působení věci, které nejsou v oboru úplně běžné. Tedy minimálně v Budějcích. „Až teď nám to začíná docházet. Máme výborné jméno, nesetkáváme se s negativními emocemi, což je až zázrak. Z restaurace, kam chodili lidé jen na denní meníčka, se stalo místo, kde jsou lidé zvyklí dát si výbornou kávu, bezlepkový zákusek nebo i večeři,“ popisuje Radek Třeštík.

Kvalitní gastronomie je navíc základ, na kterém celá rodina staví. „Primárně klademe důraz na suroviny. Nic nešidíme. Sice jsme s cenou trochu výše, ale chceme především kvalitu, a to i v kuchyni. Proto máme maso z rakouských domácích chovů. A na žebírka nebo steaky slýcháme jenom chválu. Jsou zákazníci, kteří přijdou i dvakrát třikrát denně,“ doplňuje Třeštík s tím, že si už lidé zvykli na servis od snídaní až po večeře.

Návštěvníci tak začali Bistro Cobliha využívat jako místo setkávání. „V podstatě to jsou naši známí. My víme o jejich příběhu, oni o našem. Mají zde oslavy, zapíjení svobody, křtiny, dokonce už u nás byl i celý svatební den. Pro mě je největší zadostiučinění, že sem lidé chodí rádi,“ říká s úsměvem Gabriela Třeštíková.

Ačkoliv bude bistro od října rozšiřovat svůj provoz a nově otevře i v sobotu, na konceptu rodinného podniku nechtějí Třeštíkovi nic měnit. „Bez konfrontace se neobejdeme, ale na druhou stranu všichni chceme, aby Cobliha šlapala. Cítíme zodpovědnost. Chceme v bistru pracovat a rozvíjet jej podle svých představ. Líbí se nám, že děláme spolu,“ uzavírá Radek Třeštík.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Lidé v okolí Temelína obdrží nové stolní kalendáře s příručkou pro...

středa, 27. září 2017, 12:04

Více než šestnáct tisíc netradičních kalendářů rozdávají energetici obyvatelům v okolí Jaderné elektrárny Temelín. Dvouletý...

Budou mít Budějce dál Budvar arénu? I když smlouva už brzy vyprší,...

středa, 27. září 2017, 09:11

Nad tím, jak se bude jmenovat zimní stadion v Českých Budějovicích v následujících letech, zatím visí otazník. Dlouhodobá smlouva...

Silnice na Rudolfov bude možná jednosměrná. Zmírní to provoz na...

středa, 27. září 2017, 07:12

České Budějovice chtějí změnit dopravní propojení čtvrti Suché Vrbné s obcí Rudolfov na jednosměrné. Auta by jezdila pouze z...

Středoškoláci budou hrát ve Velešíně o pohár rektora VŠTE

úterý, 26. září 2017, 15:04

Šest jihočeských středních odborných a průmyslových škol se 27. září utká ve Velešíně už potřetí na fotbalovém turnaji O pohár...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.