Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V jižních Čechách odstraní krajský úřad stovky billboardů

 
úterý, 19. září 2017, 15:30

Stovky billboardů podél silnic prvních tříd odstraní krajský úřad Jihočeského kraje. Práce budou podle odhadů stát několik set tisíc korun.

Podle novely zákona mělo k 1. září od silnic v celé zemi zmizet tři tisíce z pětadvaceti tisícovek poutačů. Billboardy zakryje, odstraní a zlikviduje pro krajský úřad externí firma. O administrativu se postará šest úředníků z oddělení silničního hospodářství.

„Podle zjištěných skutečností se bude jednat o stovky reklamních zařízení. Případné uplatňování nákladů spojených se zakrytím, odstraňováním a likvidací budou zajišťovat další pracovníci krajského úřadu," uvedla Mária Čejková z odboru dopravy a silničního hospodářství jihočeského krajského úřadu.

Podle Hany Brožkové z kanceláře jihočeské hejtmanky, výběrové řízení na firmu, která billboardy odstraní, dosud neskončilo. „Dodavatel tak zatím není znám," řekla Brožková.

Krajský úřad nejdříve vydá výzvy vlastníkům či provozovatelům billboardů, aby je odstranili. Když tak majitelé reklamních ploch neučiní, zakryje a zlikviduje billboardy firma, která zvítězí ve výběrovém řízení. Náklady odhaduje úřad na několik set tisíc korun, přesnější částku neuvedl. „Zdůrazňujeme, že tyto náklady budou vždy uplatňovány vůči zjištěnému vlastníku reklamního zařízení," zdůraznila Čejková.

Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích, která majitelům reklamních ploch nařizuje z bezpečnostních důvodů jejich odstranění, pokud jsou blíž než 250 metrů od dálnic a padesát metrů od silnic první třídy.

Podle novely zákona měly k 1. září od silnic v Česku zmizet tři tisíce z celkem pětadvaceti tisícovek poutačů. Zakrytí billboardů je prvním krokem, po něm budou silničáři zařízení odstraňovat a náklady vymáhat po majitelích zařízení. U dálnic napočítali zaměstnanci Ředitelství silnic a dálnic přes 1100 nelegálně stojících billboardů, zhruba 500 jich stojí okolo D1.

Foto matejhledaholku.cz | Zdroj ČTK

Kam dál?

Začal Evropský týden mobility se sloganem Sdílením vpřed. Zapojily se...

úterý, 19. září 2017, 12:21

Sdílená mobilita má vysoký dlouhodobý potenciál zkvalitnit život ve městech. Sdílení automobilů – nic pro Čechy. Sdílená mobilita...

Nový Renault Koleos strčí do kapsy i tradiční SUV. Za rozumnou cenu

úterý, 19. září 2017, 10:51

Nový Renault Koleos je sice na českém trhu teprve několik měsíců, přesto si už získal obdiv nejednoho řidiče. Nové SUV nejde...

Kvůli rekonstrukci kolejí nabídne letos studentům Jihočeská...

úterý, 19. září 2017, 07:09

Kapacita kolejí Jihočeské univerzity se pro letošní akademický rok o pět set lůžek snížila. Důvodem je zahájení rekonstrukce...

V rámci Národního týdne kojení se v budějcké nemocnici ženám dostane...

pondělí, 18. září 2017, 18:34

Nemocnice České Budějovice se připojí k Národnímu týdnu kojení. Ve středu 20. září uspořádá od 11 do 14 hodin osvětovou akci....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Smrt muže a ženy v Budějcích byla asi vražda...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...