Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V jižních Čechách odstraní krajský úřad stovky billboardů

 
úterý, 19. září 2017, 15:30

Stovky billboardů podél silnic prvních tříd odstraní krajský úřad Jihočeského kraje. Práce budou podle odhadů stát několik set tisíc korun.

Podle novely zákona mělo k 1. září od silnic v celé zemi zmizet tři tisíce z pětadvaceti tisícovek poutačů. Billboardy zakryje, odstraní a zlikviduje pro krajský úřad externí firma. O administrativu se postará šest úředníků z oddělení silničního hospodářství.

„Podle zjištěných skutečností se bude jednat o stovky reklamních zařízení. Případné uplatňování nákladů spojených se zakrytím, odstraňováním a likvidací budou zajišťovat další pracovníci krajského úřadu," uvedla Mária Čejková z odboru dopravy a silničního hospodářství jihočeského krajského úřadu.

Podle Hany Brožkové z kanceláře jihočeské hejtmanky, výběrové řízení na firmu, která billboardy odstraní, dosud neskončilo. „Dodavatel tak zatím není znám," řekla Brožková.

Krajský úřad nejdříve vydá výzvy vlastníkům či provozovatelům billboardů, aby je odstranili. Když tak majitelé reklamních ploch neučiní, zakryje a zlikviduje billboardy firma, která zvítězí ve výběrovém řízení. Náklady odhaduje úřad na několik set tisíc korun, přesnější částku neuvedl. „Zdůrazňujeme, že tyto náklady budou vždy uplatňovány vůči zjištěnému vlastníku reklamního zařízení," zdůraznila Čejková.

Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích, která majitelům reklamních ploch nařizuje z bezpečnostních důvodů jejich odstranění, pokud jsou blíž než 250 metrů od dálnic a padesát metrů od silnic první třídy.

Podle novely zákona měly k 1. září od silnic v Česku zmizet tři tisíce z celkem pětadvaceti tisícovek poutačů. Zakrytí billboardů je prvním krokem, po něm budou silničáři zařízení odstraňovat a náklady vymáhat po majitelích zařízení. U dálnic napočítali zaměstnanci Ředitelství silnic a dálnic přes 1100 nelegálně stojících billboardů, zhruba 500 jich stojí okolo D1.

Foto matejhledaholku.cz | Zdroj ČTK

Kam dál?

Začal Evropský týden mobility se sloganem Sdílením vpřed. Zapojily se...

úterý, 19. září 2017, 12:21

Sdílená mobilita má vysoký dlouhodobý potenciál zkvalitnit život ve městech. Sdílení automobilů – nic pro Čechy. Sdílená mobilita...

Nový Renault Koleos strčí do kapsy i tradiční SUV. Za rozumnou cenu

úterý, 19. září 2017, 10:51

Nový Renault Koleos je sice na českém trhu teprve několik měsíců, přesto si už získal obdiv nejednoho řidiče. Nové SUV nejde...

Kvůli rekonstrukci kolejí nabídne letos studentům Jihočeská...

úterý, 19. září 2017, 07:09

Kapacita kolejí Jihočeské univerzity se pro letošní akademický rok o pět set lůžek snížila. Důvodem je zahájení rekonstrukce...

V rámci Národního týdne kojení se v budějcké nemocnici ženám dostane...

pondělí, 18. září 2017, 18:34

Nemocnice České Budějovice se připojí k Národnímu týdnu kojení. Ve středu 20. září uspořádá od 11 do 14 hodin osvětovou akci....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lavička na budějckém sídlišti nezůstala po...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Policisté chystají velkou dopravně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně se nově montují části vesmírných raket

Brněnská firma S.A.B. Aerospace má novou halu, v níž budou odborníci montovat mimo jiné velké části do vesmírných raket a satelitů. Pro práci budou využívat jeřáb s nosností dvě tuny. Speciální prostory mají unikátní parametry a podobné v Česku nejsou.

Za privatizaci OKD žalobce navrhl podmínky a zaplacení škody

Za zpracování nepřesného posudku vedoucího k nevýhodné privatizaci těžebního podniku OKD navrhl žalobce soudnímu znalci Rudolfu Douchovi tříletý podmíněný trest. Bývalí místopředsedové Fondu národního majetku (FNM) Pavel Kuta a Jan Škurek, kteří měli privatizaci na starosti, by měli dostat podmínku 2,5 roku. Všichni tři by měli společně nahradit škodu 5,7 miliardy korun, která podle obžaloby při privatizaci vznikla. V závěrečné řeči to dnes navrhl státní zástupce Tomáš Černý. Obžalovaní vinu odmítají.

Ocenění Manažer roku převzal na Pražském hradě mladý Jihočech. Cenu dostal za inovace a baterie

Již 25 let se pod hlavičkou České manažerské asociace uděluje prestižní ocenění Manažer roku. Cílem je vyhledat, objektivně vybrat a zviditelnit nejlepší a nejvýznamnější osobnosti managementu v České republice. Letošní cenu za inovace pro udržitelný rozvoj v oblasti chytré energetiky získal Pavel Podruh, zakladatel a jednatel společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.