Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V jižních Čechách odstraní krajský úřad stovky billboardů

 
úterý, 19. září 2017, 15:30

Stovky billboardů podél silnic prvních tříd odstraní krajský úřad Jihočeského kraje. Práce budou podle odhadů stát několik set tisíc korun.

Podle novely zákona mělo k 1. září od silnic v celé zemi zmizet tři tisíce z pětadvaceti tisícovek poutačů. Billboardy zakryje, odstraní a zlikviduje pro krajský úřad externí firma. O administrativu se postará šest úředníků z oddělení silničního hospodářství.

„Podle zjištěných skutečností se bude jednat o stovky reklamních zařízení. Případné uplatňování nákladů spojených se zakrytím, odstraňováním a likvidací budou zajišťovat další pracovníci krajského úřadu," uvedla Mária Čejková z odboru dopravy a silničního hospodářství jihočeského krajského úřadu.

Podle Hany Brožkové z kanceláře jihočeské hejtmanky, výběrové řízení na firmu, která billboardy odstraní, dosud neskončilo. „Dodavatel tak zatím není znám," řekla Brožková.

Krajský úřad nejdříve vydá výzvy vlastníkům či provozovatelům billboardů, aby je odstranili. Když tak majitelé reklamních ploch neučiní, zakryje a zlikviduje billboardy firma, která zvítězí ve výběrovém řízení. Náklady odhaduje úřad na několik set tisíc korun, přesnější částku neuvedl. „Zdůrazňujeme, že tyto náklady budou vždy uplatňovány vůči zjištěnému vlastníku reklamního zařízení," zdůraznila Čejková.

Odstranění billboardů z ochranného pásma dálnic a silnic první třídy vyžaduje novela zákona o pozemních komunikacích, která majitelům reklamních ploch nařizuje z bezpečnostních důvodů jejich odstranění, pokud jsou blíž než 250 metrů od dálnic a padesát metrů od silnic první třídy.

Podle novely zákona měly k 1. září od silnic v Česku zmizet tři tisíce z celkem pětadvaceti tisícovek poutačů. Zakrytí billboardů je prvním krokem, po něm budou silničáři zařízení odstraňovat a náklady vymáhat po majitelích zařízení. U dálnic napočítali zaměstnanci Ředitelství silnic a dálnic přes 1100 nelegálně stojících billboardů, zhruba 500 jich stojí okolo D1.

Foto matejhledaholku.cz | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Začal Evropský týden mobility se sloganem Sdílením vpřed. Zapojily se...

úterý, 19. září 2017, 12:21

Sdílená mobilita má vysoký dlouhodobý potenciál zkvalitnit život ve městech. Sdílení automobilů – nic pro Čechy. Sdílená mobilita...

Nový Renault Koleos strčí do kapsy i tradiční SUV. Za rozumnou cenu

úterý, 19. září 2017, 10:51

Nový Renault Koleos je sice na českém trhu teprve několik měsíců, přesto si už získal obdiv nejednoho řidiče. Nové SUV nejde...

Kvůli rekonstrukci kolejí nabídne letos studentům Jihočeská...

úterý, 19. září 2017, 07:09

Kapacita kolejí Jihočeské univerzity se pro letošní akademický rok o pět set lůžek snížila. Důvodem je zahájení rekonstrukce...

V rámci Národního týdne kojení se v budějcké nemocnici ženám dostane...

pondělí, 18. září 2017, 18:34

Nemocnice České Budějovice se připojí k Národnímu týdnu kojení. Ve středu 20. září uspořádá od 11 do 14 hodin osvětovou akci....

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Lidé se pohoršují nad fotografií pořízenou u...

  • (NE)OBYČEJNÍ: Díky Beátce máme spokojenější...

  • U Vodňan se srazila dodávka s autem. Čtyři...

  • Muž posprejoval nadchod. Tvrdil, že má...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak to bylo? Sovětské politbyro schválilo invazi do ČSSR usnesením z 17. srpna

Tři dny před invazí Varšavské smlouvy udělalo nejvyšší sovětské vedení definitivní tečku za reformním procesem pražských komunistů, když na schůzi politického byra komunistické strany schválilo usnesení o "pomoci a podpoře komunistické straně a lidu Československa ozbrojenými silami". Podle textu usnesení členové politbyra schválili intervenci jednomyslně.

„Už pošel?“ ptali se ruští vojáci nad postřeleným Čechem v srpnu 1968 v okupované Praze

Okupace Československa, jejíž 50. výročí si v těchto dnech připomínáme, představuje klíčovou českou zkušenost. Se společenskými následky normalizačního marasmu se potýkáme dodnes. V rámci Příběhů 20. století přinášíme vzpomínky dalších dvou přímých svědků tehdejších událostí. Třeba slavný herec Pavel Landovský v osudný večer seděl v hospodě s Karlem Gottem. Následující léta se ale jejich životy odvíjely úplně jiným směrem.

Dobrá zpráva. Dálnice D1 u Prahy bude na konci prázdnin průjezdná bez omezení

Tahle zpráva řidiče určitě potěší. Rekonstrukce dálnice D1 u Prahy jde do finále. Za dva týdny bude hotová oprava asfaltového krytu vozovky v obou směrech mezi 12. – 16. kilometrem nejvytíženější české dálnice. V září a říjnu budou také postupně dokončeny tři úseky modernizované D1, celkem tak bude v provozu bezmála 90 kilometrů nové dálnice.