Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

První náměstek hejtmanky Knot se zajímal o možnostech spolupráce mezi Jihočeským krajem a Motorem Jikov

 
sobota, 12. srpna 2017, 11:36

Seznámení s provozem a možnosti spolupráce mezi Jihočeským krajem a Motorem Jikov. To byl hlavní cíl čtvrteční návštěvy prvního náměstka hejtmanky Josefa Knota ve výrobě této firmy v Českých Budějovicích a Soběslavi.

Je důležité, aby politik nebyl odtržen od reality. Proto jsem se rozhodl, že navštívím několik významných jihočeských firem, abych se podrobně seznámil s tím, jak se jim daří na tuzemských i zahraničních trzích a v čem bychom jim mohli jako kraj ve spolupráci s hospodářskou komorou vyjít vstříc,“ uvedl Knot.

Kraj, coby zřizovatel střední škol, potřebuje zpětnou vazbu od zaměstnavatelů

Pro svou první zastávku si vybral Motor Jikov, konkrétně jeho závody v Českých Budějovicích a Soběslavi. „Teprve přímo v prostředí výrobního závodu zjistíte, jak přistupují k zaměstnancům, jaký mají výrobní program, či si vzájemně s jejím vedením můžeme říct, co od sebe očekáváme. Pro mě je důležitá podpora nových chytrých technologií, takže jsem velice rád slyšel, že Motor investuje nemalé částky i do vědy a výzkumu,“ řekl Knot.

První náměstek se dále zajímal i o zaměstnaneckou politiku Motoru Jikov a nábor nových pracovních sil z řad absolventů. „Kraj, coby zřizovatel střední škol, potřebuje zpětnou vazbu od zaměstnavatelů, o jaké obory je mezi nimi zájem. A i v této firmě mi potvrdili, že stále trvá hlad po absolventech technických směrů. To je pro nás signál, abychom i nadále na krajské úrovni pokračovali v jejich podpoře,“ uzavřel Knot.

Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

Studenti stavebnictví VŠTE prorazili do první desítky soutěže Český ostrovní dům

sobota, 12. srpna 2017, 09:48

Projektové studie soběstačných domů, využívajících čistší technologie, nezávislé na dodavatelích energií, jejichž...

Na Orlíku u Podolska se koupat nedá, kvalita vody se zlepšila v Horní Plané

sobota, 12. srpna 2017, 07:49

Výsledky pondělních odběrů Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje ukázaly, že kvalita vody ke koupání se výrazně...

Lev Simba oslaví své sedmé narozeniny s návštěvníky ZOO Tábor

pátek, 11. srpna 2017, 18:17

Sedmé narozeniny a zároveň Mezinárodní den lvů oslaví v sobotu 12. srpna v ZOO Tábor oblíbený lev Simba. Pro...