Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Českých Budějovicích vyroste téměř stovka nových bytů. A to v lokalitě Luční jez

 
úterý, 11. července 2017, 17:20

V Českých Budějovicích přibyde dalších 92 bytů ve dvou pětipatrových domech ve tvaru rozevřeného véčka se zelení uprostřed. Práce v lokalitě Luční jez začaly v květnu a skončí nejpozději v listopadu 2018. Pod objekty vzniknou dvě podzemní parkovací podlaží pro 103 aut a také 98 sklepních prostor.

„Před lety jsme zde již stavěli. Jde tedy o návrat do známého prostředí. Tehdy šlo o jeden z prvních  brownfieldů ve městě, neboť zde stávala opuštěná kasárna. Dnes by to místo poznal málokdo, jak se proměnilo,“ řekl Pavel Rouha, ředitel závodu Pozemních staveb Jih Swietelsky stavební, který domy pro developerskou společnost Vltavapark  v lokalitě Luční jez staví. Domy, stojící blízko řeky Vltavy, jsou přitom posazeny tak, aby jejich obytné části byly nad hladinou případné tisícileté vody.

Společnost Vltavapark postavila první byty v této atraktivní lokalitě blízko městského centra a oddychového parku Stromovka už v roce 2004 a dosud jich klientům předala více než sto. Nově stavěné byty s dispozicí 2+kk až 6+kk by měly být vlastníkům předány nejpozději do poloviny roku 2019.

Oproti předchozím etapám se změnila architektonická vize. Místo klasické stavby domů vedle sebe vznikne rozevřené „véčko“ se zelení uprostřed. Každý byt přitom může získat i podzemní garáž, což je ve srovnání s dalšími budějovickými lokalitami naprosté novum.

„Na Luční jez jsme se vrátili po pěti letech, z nichž čtyři zabraly přípravy. Pečlivost se nám vrací v zájmu. Na už více jak třetinu bytů máme rezervace,“ uvedl Tomáš Hejpetr ze společnosti Eurotime, která má tuto pátou etapu na starost. Podle něho jde díky ateliéru A8000 zřejmě o první systémově budovanou čtvrť ve městě, která se postupně úplně zcelí.

„Nejde tedy o poslední etapu. V budoucnosti by zde mělo ještě vyrůst několik viladomů a dva až tři domy pětipatrové. Díky dostatku zeleně, a ve spojení s řekou Vltavou, si ale území Lučního jezu zachová vlídnost k obyvatelům i návštěvníkům,“ shrnul Hejpetr.

Tisková zpráva

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Spor o Krajinskou ulici: Doprava do...

  • Notně opilý jedenatřicetiletý muž budil...

  • Řidička dostala na namrzlé silnici smyk a s...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

V Nové Vsi se uskuteční první ročník Memoriálu Pavla Tvaroha o pohár starosty

úterý, 11. července 2017, 16:42

V sobotu 15. července můžete vyrazit na první ročník Turnaje mužů ve fotbale. Utkání začíná ve 12,30 odpoledne a hrát...

Děti dostaly nová hřiště se spoustou atrakcí

úterý, 11. července 2017, 13:49

Dvě nová dětská hřiště za více než jeden milion korun pořídilo město České Budějovice. Jedno je v ulici U Cihelny...

Fotbalisté Dynama mění čas a den zápasů. Vrací se k neděli

úterý, 11. července 2017, 12:58

Páteční starty zápasů v 18 hodin jsou pasé. Druholigoví fotbalisté SK Dynamo České Budějovice budou v sezoně 2017/2018...