Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

České Budějovice se stanou jediným majitelem městské teplárny

 
pondělí, 19. června 2017, 14:54

Českobudějovičtí zastupitelé dnes rozhodli o tom, že se město stane jediným majitelem teplárny. Za více než osm milionů korun vykoupí od drobných akcionářů podíl, který mají v městské společnosti. Zamýšlené stoprocentní vlastnictví teplárny kritizují opoziční zastupitelé.

Podle některých může tento krok vést k neprůhlednému hospodaření českobudějovické teplárny. Vedení města ale zastává názor, že řízení společnosti bude po vytlačení drobných akcionářů mnohem jednodušší.

„Přístup k teplárně dlouhodobě nahrává k prorůstání politiky a podnikatelského prostředí. Takže můj odpor k vytěsňování drobných akcionářů je v prvé řadě motivován tím, aby byla větší kontrola nad hospodařením teplárny a fungováním představenstva," řekl zastupitel opoziční TOP 09 Tomáš Bouzek.

Ve chvíli, kdy se město stane stoprocentním akcionářem, přestanou se konat valné hromady společnosti. O dalším postupu v teplárně bude rozhodovat rada města. Město nyní vlastní více než 99 procent akcií. Jedna má podle odhadu cenu 3292 korun a město potřebuje k úplnému ovládnutí společnosti vykoupit 2499 kusů akcií.

„Nebude nutno procedurálně a zdlouhavě svolávat valnou hromadu. O všem bude rozhodovat rada, a řízení teplárny bude tak daleko operativnější a rychlejší," uvedl českobudějovický primátor Jiří Svoboda.

Současnou koalici na radnici tvoří ANO, ČSSD, ODS a KDU-ČSL. Bouzek řekl, že v minulém volební období tehdejší koalice z hnutí Občané pro Budějovice, ČSSD a TOP 09 dosazovala do vedení teplárny odborníky. Před časem se však personální obsazení managementu změnilo. Předsedou představenstva českobudějovické teplárny, která zaměstnává 243 lidí, se stal Václav Král, jenž v minulosti působil jako krajský radní za ODS.

Foto Pavel Kacerovský | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

FOTO: Druholigové Dynamo odstartovalo letní přípravu. Zahraje si proti mistrovské Slavii

pondělí, 19. června 2017, 13:43

Přivítáním na Střeleckém ostrově a prvním tréninkem zahájili fotbalisté druholigového Dynama v pondělí 19. června letní...

Špička českých street parkouristů míří do Budějc

pondělí, 19. června 2017, 12:25

České Budějovice se v sobotu 24. června stanou centrem českého street parkouru. Na Náplavce u Dlouhého mostu se od...

Padouch a Mimoni ve čtyráku! Tam vaše děti chybět nemohou

pondělí, 19. června 2017, 12:01

Nadcházející dětská neděle v OC Čtyři Dvory na Máji bude stát za to! 25. června totiž obchodní centrum obsadí Mimoni.