Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Největším úlovkem byl metrový jeseter

 
úterý, 23. května 2017, 07:29

Osmapadesát ryb různých druhů ulovili v sobotu účastníci soutěže mladých sportovních rybářů do patnácti let Junior Cup - Strhánka 2017, kterou již tradičně městys Dolní Bukovsko. Pětihektarový rybník Strhaná hráz „vypůjčil“ dětem ryby o celkové délce 17 metrů a 63 centimetrů. Největším úlovkem byl metrový jeseter.

„Loví se zde výhradně dle zásady Chyť a pusť. Na dětských závodech pravidla umožňují chytat jakýmkoli způsobem na jeden prut s návazci na maximálně dva háčky, a počítáme jakoukoli rybu bez ohledu na druh a velikost. Jde nám o to, aby si děti zachytaly a prohloubil se jejich aktivní zájem o sportovní rybolov,“ uvedl ředitel soutěže Karel Bubeníček s tím, že hodnocení úspěšnosti je pak již zcela klasické, podle součtu délky jednotlivých úlovků.

Strhaná hráz je chovným rybníkem v majetku městyse, který je příležitostně využíván ke sportovnímu rybolovu s povinností vrátit každou chycenou rybu zpět do rybníka. Máme zde 70 trofejních ryb, vesměs kaprů až okolo 22 kilogramů, ale také pět krásných jeseterů delších než metr,“ poznamenal Bubeníček.

Na břehu bylo hodně živo. Každou chvíli některý ze závodníků tahal rybu, takže se nenudil ani doprovod. Okolo stanovišť se pohybovala nepřetržitě přibližně stovka lidí. Některé z dětí potřebovaly pomoc s technikou, jiným přispěchal na pomoc rodič s podběrákem či jen radou. K dispozici měli všichni bohaté občerstvení. Soutěž byla pro všechny účastníky zcela bezplatná.

„Nevybírají se zde žádné poplatky a nejlepší lovci si domů odnesou i velmi pěkné ceny.  Podstatné ovšem je, že jsou děti venku v přírodě, u vody a spolu s rodiči se tu příjemně baví. To je i hlavní smysl akcí pořádaných v rámci projektu Oranžového roku v okolí Jaderné elektrárny Temelín,“ konstatoval v této souvislosti starosta Dolního Bukovska František Mazanec.

Prvenství si u Strhané hráze „vylovil“ Marek Míka, jehož součet délek jednotlivých úlovků činil 326 centimetrů. Stříbro za ulovených 224 centimetrů získala Šárka Martínková, která navíc chytila i největší rybu závodu, jesetera dlouhého rovných 100 centimetrů. Bronz si vybojoval Jan Jůn za 164 centimetrů před čtvrtým Robertem Šlechtou (153 centmetrů) a pátou Irenou Špánikovou (121 centimetrů).

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ

Štítky ryba, jeseter, rybáři

 


 

Kam dál?

POČASÍ S ALEŠEM: Polojasno a příjemné teploty, ovšem ojediněle s...

úterý, 23. května 2017, 06:35

Tlaková výše nad střední Evropou slábne a naše území se nachází v nevýrazném tlakovém poli. Stejně jako v pondělí tak i v úterý...

KOČIČÍ OKÉNKO: Mňoukající bojovníci hledají nové domovy

pondělí, 22. května 2017, 18:59

Čtyři různé kočky a čtyři zcela odlišné příběhy. Všechny však mají něco společného. Velké zdravotní problémy na začátku a pomalá,...

Festivalový Kinematovlak zastavil v Českých Budějovicích. Ukáže se...

pondělí, 22. května 2017, 17:54

České Budějovice a Písek jsou dalšími stanicemi pestrobarevného Kinematovlaku. Tradiční pouť po českých městech odstartovalo...

Jihočeský kraj hodlá pomoci seniorům orientovat se v každodenní...

pondělí, 22. května 2017, 13:01

Zapojit seniory do aktivního způsobu života kolem nich. Pomoci jim orientovat se v každodenní záplavě informací a tím jim...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.