Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

KOČIČÍ OKÉNKO: Mňoukající bojovníci hledají nové domovy

 
pondělí, 22. května 2017, 18:59

Čtyři různé kočky a čtyři zcela odlišné příběhy. Všechny však mají něco společného. Velké zdravotní problémy na začátku a pomalá, avšak účinná rekonvalescence. Nejen takoví však mohou být vaši noví zvířecí společníci. Spoustu jiných kočičích mazlíků je možné si adoptovat z depozit rozmístěných v okolí Českých Budějovic.

Pokud vás zaujme příběh některého z uvedených mňoukajích mazlíků nebo byste si jen rádi adoptovali nového kočičího přítele, neváhejte navštívit webové stránky Kočky ČB nebo facebookovou stránku Kočky České Budějovice, kde budete moci nalézt velký výběr koček nabízených k adopci a taktéž zde získáte podrobnější informace.

Alfasamec Eda

Eda je polodlouhosrstý elegán s velmi ojedinělým zbarvením. Zatím se v útulku příliš nekamarádí, což je s největší pravděpodobností způsobeno stresem z veterinárních procedur, které prodělal, a také z ostatních depozitních kočiček, na které ještě není zvyklý. Svou velikostí a silou v mnohém Edík převyšuje své vrstevníky. Povahou se jedná o alfasamce, do adopce může tedy být nabízen pouze jako kočičí jedináček. Potřebuje své vlastní teritorium a páníčka, jehož pozornost bude věnována pouze jemu. V jídle je nevybíravý, záchůdek zvládá bez problémů. V blízké době je plánována kastrace. Eda tedy bude pro nové majitele dostupný začátkem června, kdy už nebude absolvovat léčebné procedury.

Nenáročná Bosorka

Nádherné, mazlivé, hravé a upovídané kotě, přesně taková je roční kočičí slečna Bosorka. Je vděčná za teplo domova a plnou mističku. Momentálně neexistují jiné věci, které by jí potěšily více. Je velmi čistotná a s chutí se pouští do jakékoliv nabídnuté bašty. Aktuálně je v léčení se silnou rýmou. Po zaléčení bude vykastrována a bude moci odejít do nového domova, po kterém už dlouho touží. Ve svém novém domově by jistě uvítala dalšího kočičího partnera, aby měla společníka na dovádění. Bosorce se nejvíce líbí v bytech, a tak by bylo nejvhodnější, kdyby i svůj nový domov nalezla v bytě.

Bojovník Hubert

Jedná se o velice mazlivého a milého kocoura, které má však před sebou ještě dlouho cestu rekonvalescence. Prvotní vyšetření ukázalo, že ač jde o mladého jedince, jeho chrup je přímo v tristním stavu – poslední zbývající zoubky bude nutné později vytrhat, jelikož by mu v budoucnosti život neusnadňovaly, právě naopak. Dále bylo zjištěno, že pravděpodobně prodělal zlomeninu žebra, které naštěstí správně srostlo. Bříško měl plné červů a byl hodně podvyživený. Zkrátka to neměl z počátku vůbec jednoduché. V první fázi mu byla nasazena antibiotika s tím, že ostatní problémy se budou řešit později. V depozitu se tak pomalu dává dohromady a k adopci bude až po úplném doléčení, což zaměstnanci depozita doufají, že nebude dlouho trvat.

Těhotná Rusalka

Kočička Rusalka je velmi originálně zbarvená – její hlavička má černou barvu, zatímco zbytek těla je rezavý. Navíc disponuje krásnou a hebkou srstí, kterou je radost si pohladit. Jedná se o nastávající maminku. Podle veterinárního vyšetření se lze těšit na jedno, či dvě nová koťátka. Holčička je to neuvěřitelně vděčná. Nejspíše si uvědomuje, že v útulku našla bezpečné zázemí pro svá koťata. Je čistotná a stále velmi hladová. Vzhledem k tomu, že se nachází v těhotenství, se není čemu divit, a proto na ní v útulku s jídlem rozhodně nešetří. Po odchování koťátek bude vykastrována a poté bude moci odejít do nového domova. Stejně jako její kamarádka Bosorka je vhodná pouze do bytu.

Napsal(a) Veronika Drdáková
 


 

Kam dál?

Festivalový Kinematovlak zastavil v Českých Budějovicích. Ukáže se...

pondělí, 22. května 2017, 17:54

České Budějovice a Písek jsou dalšími stanicemi pestrobarevného Kinematovlaku. Tradiční pouť po českých městech odstartovalo...

Jihočeský kraj hodlá pomoci seniorům orientovat se v každodenní...

pondělí, 22. května 2017, 13:01

Zapojit seniory do aktivního způsobu života kolem nich. Pomoci jim orientovat se v každodenní záplavě informací a tím jim...

Tradiční budějcké trhy změní dočasně místo

pondělí, 22. května 2017, 12:12

Kvůli rekonstrukci objektu solnice na Piaristickém náměstí v Českých Budějovicích se tradiční trh na měsíc přesune na náměstí...

Školáci se proměnili v hasiče a policisty

pondělí, 22. května 2017, 07:26

Sedm týmů v kategorii mladších žáků a šest týmů v kategorii starších žáků soutěžilo v Českých Budějovicích ve finálovém kole...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.