Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

SOUTĚŽ: Tereza Sabáčková chystá další módní show. A to autorskou přehlídku v Dominikánském klášteře v Českých Budějovicích

 
čtvrtek, 13. dubna 2017, 06:43

Velmi nadějná a osobitá módní návrhářka Tereza Sabáčková představí svou nejnovější módní kolekci v netradičních prostorech českobudějovického Dominikánského kláštera v sobotu 22. dubna. A Budějcká Drbna někoho z vás na tuto velkolepou akci dostane, a to díky soutěži o vstupenky.

TV dubnu chystáte další módní přehlídku, jakou kolekci budete prezentovat? 
Vzhledem k tomu, že se nám rozjíždí svatební sezona, velká část kolekce se váže k této tematice. Ať už jde o svatební šaty pro nevěsty, nebo šaty pro svatební hosty. Vše je inspirováno lehkými svěžími trendy, které k jarním i letním měsícům patří. Křížové chodby kláštera si zaslouží krásné šaty, a proto se v této kolekci zaměřuji hlavně na ně. Snad přehlídka poslouží jako svatební inspirace pro všechny, které letos nějaká svatba čeká.

Bude se jednat o netradiční prostory Dominikánského kláštera, kde se snad žádná podobná událost ještě nekonala. Jak vás toto místo napadlo? Máte k němu nějaký hlubší vztah?
Mám hlubší vztah ke všem krásným místům, které mají podmanivou atmosféru a na člověka tak dýchne genius loci. Navíc je takové místo ideální právě pro přehlídku svatebních šatů. Jsem poctěna, že přehlídku můžeme v tomto prostředí uspořádat a že komunikace s biskupstvím byla velmi vstřícná. 

Na jaký doprovodný program se návštěvníci mohou těšit?
Kromě mé autorské přehlídky budou k vidění nejkrásnější soutěžní modely z loňské soutěže o nekrásnější model.  Dále modely z českobudějovického butiku Mata Hari. Jsem ráda, že na přehlídku dorazí také moje kamarádka Gabriela Dvořáková Bártová a vystoupí zpěvačka Kamila Nývltová. Ta je mimo jiné  známá svým brilantním ztvárněním Kleopatry, ve stejnojmenném  muzikálu. Jsem ráda, že pozvání rovněž přijala kamarádka herečka Eva Čížkovská, která přehlídku již  tradičně moderuje. Tentokrát ovšem premiérově se svou dcerou Adélkou. A některá další překvapení si zatím nechám pro sebe.

Ale prozradím, že v rámci ceny vstupenky je možnost navštívit kromě vlastní večerní módní přehlídky také převáděcí akci profesionálních vizážistů a kadeřníku, která se bude konat od 10:00 do 15:00 hodin v Bistru Nalupa Food v pasáži hotelu Residence mezi ulici U Černé věže a Plachého.

Součástí vaší autorské přehlídky bude i prezentace vítězných modelů soutěže o nejzajímavější model z roku 2016. Co vás s touto soutěží spojuje a budete jí opakovat i v roce 2017?
Soutěž jsme vyhlásili společně s partnery soutěže Koh-i-noor, a.s., Střihy Burda, Prior Česká republika a společně celou soutěž podpořili zajímavými cenami. Vítězky dostaly navíc možnost předvést své modely na módní přehlídce v Clarion Congress hotelu v Českých Budějovicích. Překvapila nás vysoká úroveň soutěžních modelů v obou kategoriích i velký zájem, a proto jsme se s partnery soutěže rozhodli soutěž opakovat i v letošním roce.

Jaké budou podmínky soutěže v letošním roce a kdo je vyhlašovatelem?
Soutěž vyhlašuje naše Centrum tvořivosti a kreativity Sali v Plachého ulici 22, kde pořádáme kurzy šití a návrhářství pro děti i dospělé. V letošním roce jsme se stejnými partnery soutěže vyhlásili kromě dvou základních kategorií soutěže „módní tvorba profesionálních tvůrců a módní tvorba jako hobby“ ještě další dvě kategorie „mladí módní tvůrci do 18 let“ a „nejzajímavější internetový model", který vybere hlasující veřejnost.

Poslední novinkou soutěže bude hlasování diváků o absolutního vítěze soutěže na módní přehlídce, kterou plánujeme v Clarion Congress hotelu v říjnu letošního roku. Vítězky jednotlivých kategorií soutěže dostanou, stejně jako loni, možnost stát se modelkou a své modely si sami předvést. Více informaci a pravidla soutěže najdete na www.salicb.cz.

Jakou  radu máte pro zájemce, kteří by se chtěli soutěže zúčastnit?
Především je to zábava, bavte se a buďte kreativní. Modely můžete tvořit až do konce měsíce září, tak máte času dost a nebudete-li si jisti, že to zvládnete, můžete navštívit naše kurzy návrhářství a šití. Podmínkou pro zařazení do soutěže je zhotovení modelu z látek zakoupených v Prioru nebo na www.modnilatky.cz a přihlášení do soutěže do 30. září 2017 na www.salicb.cz. 

Soutěž o vstupenky na autorskou módní přehlídku Terezy Sabáčkové 
(22. 4. - 19:30)

Díky soutěži s Budějckou Drbnou může jeden čtenář/čtenářka vyhrát dvě vstupenky na autorskou módní přehlídku Terezy Sabáčkové. K účasti stačí prostřednictvím formuláře do pondělí 17. dubna do 17. hodiny zodpovědět následující otázku a pak už jen čekat na slosování.

SOUTĚŽ SKONČILA!

Tereza Sabáčková má dva ateliéry, jeden v Českých Budějovicích a jeden v Praze. Správně byla odpověď A. Dvě vstupenky na autorskou módní přehlídku Terezy Sabáčkové výhrála Klára Lenková. Blahopřejeme!

Napsal(a) Veronika Drdáková | Foto terezasabackova.cz
 


 

Kam dál?

POČASÍ S ALEŠEM: Sluníčko si na Zelený čtvrtek bude v jižních Čechách...

čtvrtek, 13. dubna 2017, 06:21

Aprílové počasí si s námi pohrává a tak ve čtvrtek na jihu Čech musíme počítat s oblačnou až zataženou oblohou. Občas i sprchne....

DRBNA VĚDÁTORKA: Když Británie opouští Evropu

středa, 12. dubna 2017, 20:56

Opět po týdnu je čas nakouknout do vědecké kuchyně. Tentokrát se podíváme na nový výzkum týkající se oddělení Britských ostrovů...

Kartingová akademie ÚAMK pokračuje o velikonočních prázdninách

středa, 12. dubna 2017, 13:46

Chcete smysluplně vyplnit volný čas svého potomka o velikonočních prázdninách? Vezměte ho ve čtvrtek 13. dubna odpoledne na...

Zelená barva může osladit život

středa, 12. dubna 2017, 13:01

Ve čtvrtek 13. dubna, tedy na Zelený čtvrtek, budou od 14:00 do 17:00 hodin ve vybraných autobusech a trolejbusech dvojčlenné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.