Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kartingová akademie ÚAMK pokračuje o velikonočních prázdninách

 
středa, 12. dubna 2017, 13:46

Chcete smysluplně vyplnit volný čas svého potomka o velikonočních prázdninách? Vezměte ho ve čtvrtek 13. dubna odpoledne na autocvičiště ÚAMK v Českých Budějovicích, kde bude od 16 hodin pokračovat Kartingová akademie ÚAMK.

Primárním cílem akce pro děti a mládež, kterou organizuje Automotoklub Rallye Český Krumlov za podpory ÚAMK a ČK motorsportu, je prezentace motokárového sportu – zájemcům z řad široké veřejnosti bude Josefem Bodurkem ze Sport Bohemia Karts odlehčenou formou představena používaná technika, dozvědí se základní sportovní předpisy kartingu a hlavně budou mít možnost na uzavřeném a zabezpečeném okruhu zažít skutečné pocity závodníka. Pod dohledem zkušeného trenéra zvládnou vypůjčené motokáry řídit menší i větší děti.

Zpestřením bude přítomnost Honzíka Píchy juniora, mladého jezdce kategorie Rotax Max Junior se zkušenostmi z podniků Mistrovství České republiky v kartingu. Ten představí v ostrém tempu svou „dospěláckou“ motokáru a účastníci Kartingové akademie ÚAMK se díky jeho vyprávění dozvědí, jak to vlastně při závodech chodí. Vážní zájemci z prezentačního dne dostanou pozvánku na tréninkový kemp, který se uskuteční na Motokárové dráze v Písku.

Čtvrteční akce ale nebude věnována pouze kartingu. Díky širokému portfoliu aktivit českokrumlovského automotoklubu, pořadatele blížící se Rallye Český Krumlov, si všichni příchozí vyzkouší další disciplíny s mnohaletou tradicí – bezmotorové sporty bude prezentovat široká klubová základna minikár a také rádiem řízených RC modelů.

Nedílnou součástí motoristického odpoledne se stane ukázka všech složek Integrovaného záchranného systému. Svou techniku v areálu ÚAMK (ulice Karoliny Světlé, naproti pivovaru Budějovický Budvar) předvedou profesionální hasiči z krajského města, jihočeští záchranáři přivezou sanitku včetně veškerého zdravotnického vybavení a dopravní policisté dětem ukážou, jak se radarem měří rychlost. Zajímavý program zaměřený na bezpečnost silničního provozu bude mít ve spolupráci s Ústředním automotoklubem České republiky připraven BESIP.

Napsal Pavel Kacerovský | Foto Jaroslav Červ
 


 

Kam dál?

Zelená barva může osladit život

středa, 12. dubna 2017, 13:01

Ve čtvrtek 13. dubna, tedy na Zelený čtvrtek, budou od 14:00 do 17:00 hodin ve vybraných autobusech a trolejbusech dvojčlenné...

Svátky jara na Šteklu. Pestrý velikonoční program určitě zaujme malé...

středa, 12. dubna 2017, 10:47

Velikonoční neděle 16. dubna bude patřit tradičnímu velikonočnímu jarmarku, který se uskuteční na nádvoří hotelu Štekl...

POČASÍ S ALEŠEM: Středa bude oblačná a rtuť teploměru vyšplhá k...

středa, 12. dubna 2017, 06:14

Kolem tlakové níže nad Skandinávií postupuje přes střední Evropu od západu frontální systém. Po chladné noci se ve středu během...

I v kanceláři se člověk může cítit jako doma

úterý, 11. dubna 2017, 16:31

V zaměstnání každý z nás tráví velkou část života a ne vždy je pracovní prostředí příjemné a praktické zároveň, natož aby se...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.