Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Hodnota loni povolených staveb v jižních Čechách byla nejvyšší za posledních pět let

 
pondělí, 27. března 2017, 07:05

Stavební úřady v Jihočeském kraji vydaly loni 6595 stavebních povolení, téměř o deset procent více než v roce předchozím. Jde o 7,9 procenta ze všech vydaných povolení v Česku. Předpokládaná hodnota povolených staveb v kraji činila 16,4 miliardy korun a byla nejvyšší za posledních pět let. Vyplývá to z informací Českého statistického úřadu.

 V České republice úřady loni vydaly 83.340 stavebních povolení, meziročně se jejich počet zvýšil ve většině krajů s výjimkou Jihomoravského a hlavního města Prahy. V jižních Čechách se loni zastavil pokles vydaných stavebních povolení.

Orientační hodnota staveb, na které bylo loni vydáno stavební povolení, dosáhla v České republice 284,3 miliardy korun. Z vydaných stavebních povolení v jižních Čechách připadalo 34 procent na byty a domy, 22,3 procenta na nebytové budovy, 11,8 procenta na stavby na ochranu životního prostředí a na ostatní stavby 31,9 procenta.

Mezi okresy přesáhly 1000 vydaných povolení dva, okres České Budějovice (1668) a Jindřichův Hradec (1310). Meziročně méně vydaných povolení bylo loni pouze na Českobudějovicku, v ostatních okresech jejich počet vzrostl, nejvíce na Jindřichohradecku o 23,4 procenta.

V Jihočeském kraji byla loni orientační hodnota staveb, jež dostaly stavební povolení, nejvyšší od roku 2012 a činila 16,4 miliardy korun. Průměrná hodnota na jedno povolení meziročně vzrostla o 22,2 procenta, dosáhla 2,4 milionu korun a byla druhá nejnižší po Středočeském kraji. Oproti celostátnímu průměru byla na jihu Čech nižší o 926 tisíc korun. Z orientační hodnoty staveb, které dostaly loni stavební povolení, připadalo v Jihočeském kraji 38 procent na nebytové budovy, 35,9 procenta na bytové.

Meziročně se zvýšila orientační hodnota stavebních povolení ve všech okresech kraje. Orientační hodnotu povolených staveb přesahující tři miliardy korun zaznamenaly okresy České Budějovice a Tábor. Stavební povolení v průměrné hodnotě přes tři miliony korun vydaly úřady na Českokrumlovsku (3,4 milionu) a Prachaticku (3,06 milionu).

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

POČASÍ S ALEŠEM: Jižní Čechy čeká slunečný a teplý start do nového...

pondělí, 27. března 2017, 06:21

Tlaková výše postupuje ze Severního moře k jihovýchodu a k nám začíná proudit teplý vzduch od jihozápadu. Po nočních mrazících se...

Při takových soutěžích se člověk vyřádí, říká k úspěchu na...

neděle, 26. března 2017, 17:10

Skvělého úspěchu na mezinárodním kosmetickém veletrhu dosáhl kreativní tým z Českých Budějovic. Nejen o tomto vítězství...

FOTO: Budějce se připojily k Hodině Země

neděle, 26. března 2017, 15:00

Téměř stovka měst a vesnic, na osm desítek firem a tisíce jednotlivců se v sobotu večer zúčastnily celosvětové Hodiny Země....

SOUTĚŽ: The Best Of ze žlutých trabantů s Danem Přibáněm v Budějcích

neděle, 26. března 2017, 12:37

To nejlepší z trabantů od začátku do konce. Přípravy, opravy, průšvihy, úspěchy, nádherná i odporná místa, a nakonec velká...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.