Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Krajem mého srdce jsou jižní Čechy. Tady se dá prožít ta nejlepší letní dovolená i výlet s dětmi

 
pátek, 17. února 2017, 12:36

Jihočeský kraj se stal absolutním vítězem V. ročníku ankety Kraj mého srdce. Anketa zmapovala preference obyvatel České republiky v oblasti volnočasových aktivit. Podle ní se v jižních Čechách dá strávit nejlepší letní dovolená i parádní výlet s dětmi. Jih Čech je jako dělaný také pro pěší turistiku i cykloturistiku.

Ankety pořádané od loňského 1. října do letošního 31. ledna se účastnilo cekem 15 493 lidí, z toho jich 9873 bylo hlasujících.

„Milovníci cestování měli možnost prostřednictvím ankety přidělit své preferenční hlasy krajům České republiky v deseti kategoriích. A to letní dovolená, pěší turistika, cykloturistika, folklor a tradice, lázně, lázeňství, wellnes, památky a historická místa, zimní dovolená, výlety s dětmi, koně a koňské stezky, zážitky a adrenalin," upřesnila informace o anketě pořádané turistickým portálem Kam po Česku ve spolupráci s veletržní správou Incheba Expo Praha a pod záštitou Asociace krajů České republiky Hana Brožková, mluvčí kanceláře Jihočeského hejtmana.

Jihočeský kraj dominuje čtyřem z deseti kategorií. Podle respondentů ankety jsou jižní Čechy nejideálnějším místem pro letní dovolenou, pěší turistiku, cykloturistiku a výlety s dětmi.

Jih Čech získal tři pomyslné stříbrné příčky. A to v kategorii folklor a tradice, kde jej předběhl Jihomoravský kraj. Další jsou památky, kde více hlasů získala Praha a v lázeňství účastníci ankety usadili na špici Karlovarský kraj. V kategorii zážitků a adrenalinu jsou před třetím Jihočeským krajem Liberecko a Královéhradecko.

Nejméně hlasů dostaly jižní Čechy v kategorii zimní dovolená. Ta je podle hlasujících lepší v Libereckém, Královéhradeckém, na Vysočině a také v Moravskoslezském kraji.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto KÚ JHČK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

KAM ZA SPORTEM: Láká duel volejbalistů s Karlovarskem

pátek, 17. února 2017, 09:38

Ve sportovní nabídce na víkend 18. a 19. února je příprava fotbalistů Dynama České Budějovice i šlágr volejbalové...

POČASÍ S ALEŠEM: Nádherné slunečné dny vystřídá zatažená obloha a občasný déšť

pátek, 17. února 2017, 07:07

Přes naše území k východu bude přecházet studená fronta. Ta prudce změní počasí i v jižních Čechách. A jak v pátek...

Svátek zamilovaných přilákal na budějckou radnici jen jeden pár

čtvrtek, 16. února 2017, 11:49

Myslíte, že vdávat a ženit se na Valentýna je pouze pro neskutečné romantiky? Ovšem svatba je přece sama o sobě...