Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Kámen, o který bychom měli klopýtnout…

 
sobota, 11. února 2017, 19:20

Život bohužel nepřináší pouze radostné okamžiky, ale i okamžiky smutné a tragické. Dnešní díl věnujeme studentu Harry Kendemu.

Harry byl židovského původu a v období druhé světové války byl středoškolským studentem. V roce 1942, ve svých patnácti letech, byl zatčen a pod transportním číslem 222 deportován do Terezína. Zemřel na samém konci války ve Flossenburgu.

Zadívejme se na obrázek Harryho, na přání, které poslal kamarádovi z koncentračního tábora a znovu si uvědomme, že za každým jménem obětí války se skrývá reálný člověk, který měl své sny, radosti, starosti i plány do budoucna.

Harry Kende má svůj malý památník v České ulici před gymnáziem, které studoval. Do chodníku je zasazena malá mosazná tabulka s jeho jménem a několika informacemi. Je jedním ze 60 000 obětí 2. světové války, které byly zařazeny do projektu Kameny zmizelých. V německém jazyce se pro tento projekt používá název Stolpersteine, což ve volném překladu znamená „kameny, o které je třeba klopýtnout".

Napsal(a) Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Teplice si proti Dynamu zastřílely a vyhrály 5:0

sobota, 11. února 2017, 16:24

Další příprava fotbalistům SK Dynamo České Budějovice vůbec nevyšla. V Teplicích prohráli Jihočeši o pět branek.

Jihočeští operátoři tísňové linky 112 loni přijali skoro 200 tisíc...

sobota, 11. února 2017, 15:19

Tísňové číslo 112 slaví v sobotu 11. února své další narozeniny. V Česku linku obsluhují hasiči a loni na ní přijali 3,3 milionu...

Začne uzavírka náměstí Bratří Čapků

sobota, 11. února 2017, 13:02

Stavební práce na dva měsíce uzavřou severní část náměstí Bratří Čapků v Českých Budějovicích.

POČASÍ S ALEŠEM: Jižní Čechy se ani o víkendu sluníčka zřejmě...

sobota, 11. února 2017, 06:45

Ani dva dny pracovního volna nepřinesou žádný obrat v počasí. Na sluníčko by tudíž bylo marné čekat. To spíš spadne nějaká ta...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.