Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihočeský kraj připravuje přestavbu vědecké knihovny

 
úterý, 25. října 2016, 16:42

Jihočeský kraj připravuje rozsáhlou přestavbu českobudějovické vědecké knihovny na Lidické třídě. Projekt počítá s náklady přibližně 120 milionů korun, současný objekt by se díky němu měl zvětšit o plochu zhruba 1200 metrů čtverečních. Rozšíření vědecké knihovny je podle jejího ředitele Ivo Kareše nezbytné, nynější podoba budovy už neodpovídá požadavkům.

„O modernizaci se mluvilo delší dobu. Hovořilo se i o tom, že by mohla vzniknout nová knihovna na zcela jiném místě,“ uvedl Kareš. Vědecká knihovna vypůjčuje publikace na několika místech ve městě. Největší objekt je právě na Lidické třídě, kde dříve sídlilo muzeum dělnického hnutí. „Budova vznikla v 70. letech a je tedy jasné, že nyní už nemůže zcela vyhovovat požadavkům moderní knihovny,“ řekl ředitel.

Práce na přístavbě začnou patrně nejdříve v roce 2018. Jihočeský kraj, jenž je vlastníkem knihovny, chce žádat o grant na tento projekt z integrovaného regionálního operačního programu Evropské unie. Maximálně může získat podporu ve výši pěti milionů euro. Kraj nyní vypsal architektonickou soutěž na podobu nového objektu.

Česká knihovna v Českých Budějovicích vznikla v roce 1885. Momentálně má ve svém fondu více než milion titulů.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Teplárna České Budějovice hledá podnikového právníka

úterý, 25. října 2016, 15:22

Prestižní pracovní pozici nabízí Teplárna České Budějovice. Hledá podnikové právníka s nástupem od 1. prosince letošního roku....

Jste připraveni na nové vysílání DVB–T2? Televizory LG od společnosti...

úterý, 25. října 2016, 13:01

Ačkoliv je to teprve krátkou dobu od vypnutí analogových vysílačů a přesunu k těm digitálním, milovníky seriálů a filmů čeká...

Strašidelný autobus se vydá na svou další jízdu

úterý, 25. října 2016, 12:49

Svézt se po Českých Budějovicích speciálním autobusem mohou v rámci svátku Halloween malí i velcí zájemci. Cestující v maskách se...

V Temelíně testovali důležitý bezpečnostní systém

úterý, 25. října 2016, 11:22

Elektřinu, která by vystačila 60 českým domácnostem na měsíc, vyrobil za dvě hodiny důležitý záložní systém temelínské...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Z povalování na pohovce do nabušené show od Bastille, která rozdunila Karlín

Britská skupina Bastille v čele s Danem Smithem získává v posledních měsících ohromnou porci pozornosti a vděčí za ní hitu Happier, který utvořili společně s producentem Marshmello. Nejen tento, ale i spoustu dalších hitů skupina předvedla s účastí dvou předskokanů ze samého ostrova.

Jogurtové nápoje? Cukr vede nad ovocem

Praktická jogurtová svačina, na kterou nepotřebujete lžičku. To je asi hlavní výhoda kysaných nápojů oproti klasickým jogurtům. Pokud by byly k dostání neslazené, patřily by jogurtové nápoje k vítaným složkám jídelníčku. Ovocné jogurtové nápoje z nabídky běžných obchodů však obsahují velké množství cukru i přídatné látky. S ovocem většina z nich příliš nepočítá – tvoří jen jednotky procent obsahu.

Celní správa zajistila 33 kilogramů nebezpečného hovězího masa, to mělo skončit v jedné z českokrumlovských restaurací

Celní správa zastavila 12. února v Českém Krumlově osobní auto. Při kontrole příslušníci hlídky mobilního dohledu zjistili, že v kufru je uloženo několik desítek kilogramů syrového hovězího masa. Cizinec, který vozidlo řídil, k nákladu nepředložil žádné doklady.