Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Do lyžařských center na jihu Čech šly letos až desítky milionů korun

 
pondělí, 17. října 2016, 09:39

Do vylepšení lyžařských středisek na jihu Čech letos provozovatelé vložili až desítky milionů korun. Zřejmě nejvyšší sumu investovali do modernizace technologického zázemí a zlepšení komfortu lyžařů v Lipně nad Vltavou. Naproti tomu na Zadově rozsáhlé úpravy teprve chystají, a letos proto šlo do nových atrakcí jen minimum peněz. Vyplývá to z vyjádření provozovatelů jihočeských zimních středisek.

Majitelé lipenského skiareálu investovali před letošní lyžařskou sezonou desítky milionů korun. Nejvíc peněz si vyžádalo posílení, modernizace a automatizace zasněžovacího systému. Areál má například 11 nových sněhových děl, během nadcházející sezony jich bude mít k dispozici 59. Změn se dočkal ale i snowpark nebo jednotlivé sjezdovky, řekl manažer marketingu lipenského areálu Vojen Smíšek.

„Před letošní sezonou jsme se zaměřili na zábavu, kterou lyžařům nabídneme. Prioritou nebylo prodlužování sjezdovek, tak jak to bylo v minulých letech, ale tvorba zábavných prvků,“ řekl Smíšek. Novou tvář dostává například snowpark, který bude zaměřen na začátečníky i pokročilé jezdce.

„V rámci snowparku jsme investovali do nových překážek a terénních úprav a budeme instalovat i malý vlek. Ten pomůže při výuce základů freestylu, kterou na letošek zařadila do programu naše lyžařská a snowboardová škola,“ dodal Smíšek.

Pro širokou veřejnost bude připravena skicrossová dráha, navržená profesionály z českého snowboardcrossového týmu, nebo úsek s postavenou tratí pro obří slalom. V něm si bude moci každý vyzkoušet, „závodní“ jízdu. „Rozšířili jsme i sjezdovku Lišáka Foxe, na které budou umístěny zábavné prvky pro malé lyžaře,“ uvedl Smíšek.

Na Zadově se připravují na velké investiční akce, které areál čekají v následujících letech. Vyjdou až na 60 milionů korun. Proto před letošní lyžařskou sezonou investovali do atrakcí minimum.

„Připravujeme velké investiční akce na další tři roky. Tento rok byl ve znamení inženýrské činnosti, projektové přípravy, nákupu pozemků,“ uvedl majitel Lyžařského areálu Kobyla v Zadově Luděk Sáska. Na Zadově budou v následujících letech zásadním způsobem upravovat zasněžování areálu, pro jehož zásobování postaví dvě velké vodní nádrže, vejde se do nich až 25 tisíc metrů krychlových vody.

Druhou velkou investiční akcí bude stavba objektu, který bude stát mezi současnou sjezdovkou a budovou Horské služby. „V něm bude restaurace s terasou s výhledem na sjezdovku, sociální zařízení, zázemí pro lyžařskou školu, veškeré půjčovny nebo třeba vyhřívárna pro maminky s dětmi,“ uvedl Sáska.

V rodinném areálu na Kvildě před sezonou dokončili modernizaci vleků, zaměstnanci udělali také terénní úpravy týkající se přístupu na sjezdovku a zpříjemnění pohybu po areálu a hlavně vylepšili zasněžovací systém. „Investice se pohybovala okolo půl milionu korun,“ uvedl provozovatel areálu Richard Jirouš.

Zdroj ČTK

Kam dál?

FOTO: Výlov Rožmberku viděly tisíce lidí

neděle, 16. října 2016, 17:09

Plné kádě ryb, desítky stánků s rybími pochutinami a krásné počasí. Tak vypadal letošní výlov Rožmberku, který v Třeboni...

Cyklistické přilby snižují riziko vážného poranění hlavy o téměř 70...

neděle, 16. října 2016, 12:15

Prokázali to odborníci z australské University of New South Wales na základě rozsáhlé mezinárodní studie. Povinnost používat...

Děti si vyslechly hasičské pohádky přímo od hasičů

neděle, 16. října 2016, 09:01

Čtrnáct zcela nových pohádek svázaných v modré knížce představili dnes hasiči dětem po celé republice. Přesně v 10 hodin...

VOLBY 2016: Novými senátory jsou Tomáš Jirsa a Jaroslav Větrovský

sobota, 15. října 2016, 14:00

Týden po krajských volbách a prvním kole voleb do senátu pokračovala na jihu Čech druhá kola senátních voleb v obvodech Český...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič osobního automobilu nepřežil srážku s...

  • Řidiče v Českých Budějovicích nemile...

  • Prachatičtí kriminalisté pátrají po...

  • Obyvatele domů na Vrchlického nábřeží štve...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle ministerstva není Libeňský most kulturní památkou....

Pražský Libeňský most se kulturní památkou nestal, rozhodlo ministerstvo kultury. Verdikt není...

KOMENTÁŘ: Proč tradiční média ztrácí svůj vliv?

V poslední době několikrát zvítězili kandidáti, proti kterým byl ve většině mainstreamových médií...

Sociální demokracii povede Hamáček, ve druhém kole volby...

Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda...