Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak vypadá Mlýnská stoka v podzemí?

 
pondělí, 4. července 2016, 11:21

Mlýnská stoka začíná svou pouť Českými Budějovicemi nad Velkým jezem, kdy se odděluje od řeky Malše. Při své cestě obtéká hranice historického středověkého vnitřního města a svoji pouť končí nad Dlouhým mostem, kde se vlévá do Vltavy. Mlýnská stoka je celkem dlouhá 3,4 kilometru. Do podzemí se tok vnořuje před kulturním domem Metropol a vynořuje se přibližně po 200 metrech u kostela Sv. rodiny poblíž hlavní pošty.

O zakrytí koryta v místech Senovážného náměstí se uvažovalo již ve dvacátých letech minulého století. Tento záměr byl naplněn až v první polovině 60. let, kdy došlo ke stavbě již zmíněného Metropolu. Zakrytím Mlýnské stoky vznikl monolitický prostor, na kterém vyrostl neblaze známý pomník V. I. Lenina, u kterého generace „budějčáků“ skládaly své pionýrské sliby. Jak šel čas, na místech současného Senovážného náměstí, si můžete prohlédnout na třech historických fotografiích.

Jak vypadá současná Mlýnská stoka v podzemí? Na tuto otázku vám odpoví detailní fotografie Milana Bindera, čerstvého držitele Ceny města za rok 2015.

Napsal(a) Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Odstartovala letní soutěž Putujte s EPPkou po Infocentrech Skupiny ČEZ

neděle, 3. července 2016, 13:10

Cílem soutěže je navštívit co nejvíce infocenter ČEZ a nasbírat u každého z nich prostřednictvím aplikace EPP – Pomáhej pohybem...

Nalezená známka odkrývá ústup Němců před Rudou armádou

neděle, 3. července 2016, 11:17

U Budějc byla nalezena známka německého vojáka z druhé světové války. Podle historiků známku nosil příslušník dělostřelectva a...

SVOBODA ZVÍŘAT: Milujeme psy a kočky, ale k večeři si dáme vepřové...

pátek, 1. července 2016, 16:52

Česká republika je specifická v tom, že drtivá většina obyvatel miluje psy a kočky. Ale co další zvířata? Proč nemilujeme i ty?...

Na vozík pro Barču Sedláčkovou se povedlo vybrat přes 150 tisíc korun!

pátek, 1. července 2016, 16:30

Jedeme na prázdniny. Tak zněl název akce, kterou uspořádalo radio Kiss Jižní Čechy ve spolupráci se svými partnery pro Barunku...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ochota Česka podílet se na řešení migrace se blíží nule, komentuje německý ministr vnitra

Připravenost Česka podílet se na společném evropském řešení migrace se podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera blíží nule. Tento dojem si odvezl ze své nedávné návštěvy Prahy. Řekl to na tiskové konferenci v Berlíně, kde se také jasně přihlásil k povinnosti zachraňovat migranty ze Středozemního moře.

Okamurovi bych pomočil hrob, Soukup je narcista v nejextrémnější podobě, říká řeporyjský starosta Pavel Novotný

Pavla Novotného netřeba představovat. „Dělník bulváru na odpočinku“, jak se na Facebooku nazývá, už nepůsobí vrásky na čele celebrit. Od loňského roku vede pražskou městskou část Řeporyje jako starosta. Sám přiznává, že nyní zažívá jedno z nejšťastnějších životních období. Ruce pryč od bulváru ale nedává. Nutkání věnovat se žurnalistice stále přetrvává.

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.