Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za týden se jihočeský vojenský újezd na den otevře amatérským sportovcům

 
sobota, 25. června 2016, 15:11

Vojenský újezd Boletice na Šumavě se otevře příští víkend amatérským sportovcům. V sobotu 2. července odstartuje v režii Vojenských lesů a statků od nejvýše položeného chovného rybníku v ČR, Olšiny u Horní Plané, akce BOLETICE RACE – unikátní běžecký a cyklistický závod jindy nepřístupným výcvikovým prostorem. K tomu se na rybníce budou konat závody dračích lodí a na jeho břehu poběží doprovodný program pro celou rodinu.

Pořadatelem BOLETICE RACE jsou Vojenské lesy a statky ČR, s. p. (VLS), správce Boletic, kterým se jako vojenské lokalitě po šest desetiletí vyhýbal okolní civilizační ruch. Akce je premiérovým projektem otevírání vojenských lokalit veřejnosti.

Společensko-sportovní mítink má veřejnosti představit a přiblížit přírodní celky, kam neměl běžný smrtelník desítky let přístup. Souvisí také s procesem optimalizace vojenských újezdů, kterým se od počátku letošního roku veřejnosti otevřela celá řada lokalit i na Boleticku.

Epicentrem, startem i cílem, všeho bude nejvýše položený chovný rybník v Česku Olšina u Horní Plané s rekreačním areálem Vojenských lesů a statků na břehu, kde na sportovní zájemce čeká během sobotního nabitého programu hned několik disciplín v unikátních přírodních kulisách. První v 10.00 hodin dopoledne odstartují na bezmála půlmaratonovou trať (20 km) běžci, po nich v 11.30 vyjedou na delší osmašedesátikilometrovou trať závodníci na kolech. A v pravé poledne se cyklisté vydají na okruh 41 kilometrů. Dětem pak pro sportovní zápolení bude sloužit půlkilometrový okruh na Olšině, na němž odstartují v 10.15 běžecké závody, ve 13 hodin pak malí závodníci na kolech.

Dvaadvacetičlenná družstva z řad zájemců si také mohou vyzkoušet na vodní ploše Olšiny na 200 metrové trati závody dračích lodí. Po dopoledním tréninku a kvalifikačních jízdách začnou v 12:15 rozjížďky.

Příjemným zpestřením závodu pro amatérské sportovce bude, že si na tratích budou moci změřit své síly s profesionály z armádního klubu Dukla, kteří přislíbili na Boletice Race svou účast.

Pro všechny, kdo právě nezávodí, pak bude určen společenský a kulturní program v areálu Olšiny i v jeho okolí. Na podiu se vystřídají XINDL X (od 15:00 hodin), OLGA LOUNOVÁ, DANIEL ČECH. Na programu bude také exibce STIHL TIMBERSPORTS, dřevorubecká show, která se v zámoří vyvinula ze soutěží lesníků již v dobách, kde jejich hlavním nástrojem byla ostrá sekera a pila.

Naděti pak bude čekat divadélko Uličník a především lesní pedagogika, zábavný a hravý vzdělávací program o lesnictví, lese a jeho obyvatelích.

Záštitu nad celou akcí, jenž má otevřít armádní prostory veřejnosti, převzal ministr obrany Martin Stropnický.

Více informací naleznete na www.boleticerace.cz.

Tisková zpráva
 


 

Kam dál?

Lodhéřov a Kostelní Radouň zpečetily přátelství na Čertově kameni

sobota, 25. června 2016, 12:01

Novou zážitkovou stezku připravily pro turisty i místní obyvatele obce Lodhéřov a Kostelní Radouň. Čtyři a půl kilometru dlouhá...

Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v soutěži Monde...

pátek, 24. června 2016, 16:39

Světlý ležák Pardál Echt získal zlatou medaili v 55. ročníku soutěže Monde Selection. Monde Selection patří mezi nejprestižnější...

Maturantkou Roku pro rok 2016 se stala Jaroslava Marcelová z Plzně

pátek, 24. června 2016, 15:13

Korunka krásy míří do Plzně! Rozhodla o tom desetičlenná odborná porota při finálovém večeru soutěže Maturantka Roku 2016, který...

Voda v koupalištích na jihu Čech je vhodná ke koupání

pátek, 24. června 2016, 14:32

Voda v přírodních koupalištích v Jihočeském kraji je podle rozborů hygieniků v pořádku. Nejlepší voda je na Orlíku. Od...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.