Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Maturantkou Roku pro rok 2016 se stala Jaroslava Marcelová z Plzně

pátek, 24. června 2016, 15:13

Korunka krásy míří do Plzně! Rozhodla o tom desetičlenná odborná porota při finálovém večeru soutěže Maturantka Roku 2016, který se uskutečnil ve středu na českobudějovickém náměstí Přemysla Otakara II. Vítězkou se totiž stala Jaroslava Marcelová ze západočeské metropole. Společensko-zábavný večer a následné vyhlášení výsledků sledovalo kolem tisíce návštěvníků.

Nerozhodovala ale jenom krása. Finalistky musely prokázat během večera také své vědomosti, ukázat svůj šarm a důvtip při křížovém výslechu a soutěži s Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích. Přesto ale měly nejvíce času na podiu v době promenád - v letních šatech od módní návrhářky Jane Bond, plavkách od Trenýrkárna.cz a večerních róbách z dílny Petry Brzkové.

„I když jsem byla od začátku do konce nervózní, tak nakonec se všem finálový večer moc líbil a pochvalovali si ho. Letos se nám také povedlo, že tu byla výborná parta holek, které spolu kamarádí i po konci soutěže. Stmelily se zejména na přípravném kempu, kde to nebylo jen o učení správné chůze, ale třeba o škole vaření či prohlídce elektrárny v Temelíně,“ říká ředitelka soutěže Martina Matoušková.

V průběhu večera proběhlo nejdříve několik doprovodných soutěží. Facebookové hlasování se společností Rimmel CZ/SK o balíček kosmetických výrobků vyhrála Veronika Turčíková ze Znojma. Stejný formát soutěže o poukaz na nákup v e-shopu Trenýrkárna.cz ovládla Kristýna Graslová z Postoloprt. Titul Maturantka Energie získala pozdější vítězka celého klání - Jaroslava Marcelová. Na tu tak čeká stáž v Jaderné elektrárně Temelín.

Ačkoliv byla celá desítka dívek krásná, umístit se mohly jen tři. Korunku za třetí místo získala Kristýna Graslová. Těsně pod úplným vrcholem zůstala Aneta Mitušinová z Kladna, která tak brala druhou příčku. Loňská vítězka soutěže Maturantka Roku Kristýna Zevlová nakonec předávala pomyslné žezlo Jaroslavě Marcelové z Plzně. Ta se tak trochu cítila v Českých Budějovicích jako doma, protože se ve městě na soutoku Malše a Vltavy narodila.

„První pocity? Nechápala jsem. Upřímně, viděla jsem do papíru, když vyhlašovali druhé a třetí místo, ale na to první jsem neviděla. Měla jsem neskutečnou radost, ale stejně to byl takový zvláštní pocit, jako kdyby se mi to jen zdálo. Finále jsem si užila, hlavně díky tomu, jakou jsme měly partu! Holky byly skvělé a myslím, že jsme si docela sedly,“ přidává s úsměvem vítězka soutěže.

Finále zpestřilo několik zajímavých kulturních vystoupení. Jako první vystoupila kapela Bez not, na podiu se také dvakrát objevil pouliční českobudějovický písničkář Honza Janda a před vyhlášením výsledků zahrála skupina The Greens. Poté se náměstí rozvlnilo do rytmu reggae, tečku za večerem totiž udělala kapela Pub Animals. Nechybělo ani hlasování diváků o titul Maturantka Sympatie. Tou se stala Jana Šenfeldová z České Lípy.

A jak vůbec rodačka z Budějc vzpomíná na jižní Čechy? „Budějce mám moc ráda. Hlavně na Lipně jsem strávila každé léto, když jsem byla malá a ráda na to vzpomínám. Na Hluboké měli dokonce moji rodiče svatbu,“ dodává Marcelová.

 
 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Voda v koupalištích na jihu Čech je vhodná ke koupání

pátek, 24. června 2016, 14:32

Voda v přírodních koupalištích v Jihočeském kraji je podle rozborů hygieniků v pořádku. Nejlepší voda je na Orlíku. Od...

Cenu města za rok 2015 dostal budějcký fotograf Milan Binder

středa, 22. června 2016, 09:47

Do konce května mohli obyvatelé Budějc navrhovat kandidáty na ocenění města za mimořádný počin. Do nejužšího výběru se dostal...

Motýlí louka vznikla u Temelína

středa, 22. června 2016, 07:45

Z české přírody mizí motýli. Celkově jich v posledních desetiletích ubyly až desítky procent a ve 20. století úplně vyhynulo 18...

Předseda IHC Písek Zdeněk Šťastný se vyjádřil ke zveřejněnému videu

úterý, 21. června 2016, 19:56

Ačkoliv jedno vyjádření už předseda IHC Písek podal Blesku, který s informací o zveřejněném videu přišel jako první, tak ihned...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.