Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Voda v koupalištích na jihu Čech je vhodná ke koupání

 
pátek, 24. června 2016, 14:32

Voda v přírodních koupalištích v Jihočeském kraji je podle rozborů hygieniků v pořádku. Nejlepší voda je na Orlíku. Od předchozího měření se zlepšila kvalita vody na pláži v Lipně nad Vltavou, naopak zhoršení zaznamenali hygienici u lipenských pláží v Horní Plané a Černé v Pošumaví, přesto i tam je voda vhodná ke koupání.

Ve vodě na pláži v Lipně nad Vltavou je překročena pouze hodnota u chlorofylu A. „Oproti minulým dvěma odběrům ale došlo ke zlepšení,“ uvedl Vratislav Heinige z jihočeské Krajské hygienické stanice, která vzorky vody odebírala v pondělí. Voda u lipenských plážích v Horní Plané a v Černé v Pošumaví má vedle zvýšeného množství chlorofylu A i sníženou průhlednost. „Voda je stále vhodná ke koupání, má ale horší vlastnosti než v předcházejících týdnech,“ uvedl Heinige a doplnil, že lidé by se tam měli po koupání osprchovat.

Jihočeská hygienická stanice monitoruje koupaliště, která nemají provozovatele. Letos v létě sleduje kvalitu vody vedle lipenských pláží také u dvou míst na Orlíku, v Podolsku a na Radavě, dále ve Staňkovském rybníku a rybníku Hejtman.

„Na Orlíku je u obou pláží voda ke koupání vhodná. Hodnocená je číslem jedna,“ uvedl Heinige. Ve Staňkovském rybníku na Jindřichohradecku a v rybníce Hejtman nedaleko Chlumu u Třeboně musí hygienici při hodnocení zohledňovat výsledky z minulé sezony. „Voda je sice vhodná ke koupání, ale s ohledem na minulé sezony ji musíme hodnotit ukazatelem čtyři,“ uvedl Heinige.

Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Cenu města za rok 2015 dostal budějcký fotograf Milan Binder

středa, 22. června 2016, 09:47

Do konce května mohli obyvatelé Budějc navrhovat kandidáty na ocenění města za mimořádný počin. Do nejužšího výběru se dostal...

Motýlí louka vznikla u Temelína

středa, 22. června 2016, 07:45

Z české přírody mizí motýli. Celkově jich v posledních desetiletích ubyly až desítky procent a ve 20. století úplně vyhynulo 18...

Předseda IHC Písek Zdeněk Šťastný se vyjádřil ke zveřejněnému videu

úterý, 21. června 2016, 19:56

Ačkoliv jedno vyjádření už předseda IHC Písek podal Blesku, který s informací o zveřejněném videu přišel jako první, tak ihned...

Chátrající objekt školní jídelny zmizí. Na jeho místě vyroste...

úterý, 21. června 2016, 19:14

Devět let uplynulo od koupě pozemku k poklepání na základní kámen budovy. Nyní už výstavbě nového Administrativního centra PIANO...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česko čekají velká vedra, ve středu bude až 35 stupňů

Většinu území ČR čekají v následujících dnech tropické teploty, které postupně porostou. Dnes odpoledne místy překročí 31 stupňů Celsia, od středy může být až 35 stupňů. Výstraha meteorologů platí od dnešních 13:00.

Dva koncerty kapely Rammstein neměly podle Prahy 10 povolení

Sinobo Stadium v pražských Vršovicích neměl podle prvního místostarosty Prahy 10 Filipa Humplíka (ODS) potřebné povolení pro dva koncerty německé skupiny Rammstein, které se uskutečnily minulý týden. Uvedla to Česká televize, podle které kvůli tomu chce radnice s provozovatelem stadionu zahájit správní řízení. Stadion podle městské části nemůže koncerty pořádat vůbec. Vlastníci tvrdí, že pravidla neporušili.

Realisté končí, rozhodla o tom členská základna

Většina členů politického uskupení Realisté rozhodla o ukončení činnosti strany. Novináře o tom informoval Jiří Hynek, který byl kandidátem Realistů v loňských prezidentských volbách. Strana končí po třech letech od založení. Členská základna hlasovala od minulého pondělí do tohoto pondělí.