Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé v Táboře se dočkají nových rozvodů tepla

 
sobota, 18. června 2016, 08:27

Necelých 600 bytů a nebytových prostor na Ústeckém předměstí v Táboře by mohlo v budoucnu ušetřit za teplo a teplou vodu. Společnost BYTES podepsala s firmou EVČ ze skupiny ČEZ ESCO důležitou smlouvu za 14,4 milionu korun o rozsáhlé rekonstrukci rozvodů.

Déle než rok trvající náročné výběrové řízení skončilo už v dubnu. Až do poloviny května se ale mohly firmy, usilující o jednu z významných jihočeských zakázek, odvolat. Smlouva byla proto podepsána až 17. května 2016.

Rekonstrukce byla plánovaná dlouhodobě, cílem je samozřejmě maximálně snížit energetické ztráty na trase, které zbytečně zatěžovaly naše peněženky,“ zdůvodnil nové plány jednatel společnosti Bytes Ondřej Semerák.

Lidé by podle něj měli významnou úsporu zaznamenat už letos. Tendru na dodavatele se zúčastnilo hned 11 firem z celé České republiky. Vítězná, cenově nejnižší nabídka přitom byla oproti projektovanému rozpočtu o téměř 50 procent nižší. Podala ji firma EVČ patřící do Skupiny ČEZ ESCO.

Naší výhodou je, že působíme v celé České republice. Podobnou zakázku jsme např. nedávno dokončili ve Vlašimi, takže máme potřebné zkušenosti a vybavení a můžeme si dovolit garantovat nízkou cenu i při vysoké kvalitě dodávky,“ vysvětluje její generální ředitel Marek Tabašek.

Práce v Táboře jsou v plném proudu a v  dotčených ulicích budou muset lidé dočasně počítat s výkopy a omezeními při parkování, dodavatelská firma ale předpokládá, že hlavní část prací zvládne v plánovaném termínu to je do konce měsíce srpna, kdy v září budou probíhat dokončovací terénní úpravy.

Maximálně se soustředíme na přípravu akce tak, abychom na místě omezili zbytečné prostoje, což je v zájmu nás i občanů,“ upřesňuje Marek Tabašek.

Současné čtyřtrubkové nedokonale izolované rozvody nahradí společnost EVČ dvoutrubkovými s výrazně vylepšenými izolačními vlastnostmi. V plánu je výměna necelých 800 metrů potrubní trasy. Přibude zde také 18 domovních předávacích stanic. Novinkou je i osazení připojených domů venkovními teplotními čidly, která budou schopna regulovat dodávky tepla dle aktuálních klimatických podmínek. I tato úprava by měla sloužit k úspoře tepla.

Celkové dokončení předmětu plnění bude po ukončení komplexních zkoušek v období, kdy bude v závislosti na počasí zajištěn dostatečně velký odběr tepla.   

Foto upload.wikimedia.org
 


 

Kam dál?

Na střeše nejdůležitější budovy Temelína probíhají klíčové kontroly

pátek, 17. června 2016, 16:24

Jako by se naráz zvedalo tisíc osobních automobilů. Takovou sílu je potřeba vyvinout při kontrole napětí lan, která vyztužují...

ANKETA: Která finalistka soutěže Maturantka Roku by vyhrála u čtenářů...

pátek, 17. června 2016, 13:44

Už ve středu 22. června se na náměstí Přemysla Otakara II. uskuteční finále dalšího ročníku Maturantky Roku. Kromě bohatého...

V koupalištích v Jihočeském kraji je voda vhodná ke koupání

pátek, 17. června 2016, 08:44

V jihočeských přírodních koupalištích, která sledují hygienici, je voda vhodná ke koupání. Situace se navíc zlepšila ve...

Hitrádio Faktor s novým vizuálním stylem a zvukový obalem

čtvrtek, 16. června 2016, 14:54

Síť devíti regionálních stanic Hitrádií, mezi které patří i českobudějovické Hitrádio Faktor, mění vizuální styl a zvukový obal....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”