Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Lidé v Táboře se dočkají nových rozvodů tepla

 
sobota, 18. června 2016, 08:27

Necelých 600 bytů a nebytových prostor na Ústeckém předměstí v Táboře by mohlo v budoucnu ušetřit za teplo a teplou vodu. Společnost BYTES podepsala s firmou EVČ ze skupiny ČEZ ESCO důležitou smlouvu za 14,4 milionu korun o rozsáhlé rekonstrukci rozvodů.

Déle než rok trvající náročné výběrové řízení skončilo už v dubnu. Až do poloviny května se ale mohly firmy, usilující o jednu z významných jihočeských zakázek, odvolat. Smlouva byla proto podepsána až 17. května 2016.

Rekonstrukce byla plánovaná dlouhodobě, cílem je samozřejmě maximálně snížit energetické ztráty na trase, které zbytečně zatěžovaly naše peněženky,“ zdůvodnil nové plány jednatel společnosti Bytes Ondřej Semerák.

Lidé by podle něj měli významnou úsporu zaznamenat už letos. Tendru na dodavatele se zúčastnilo hned 11 firem z celé České republiky. Vítězná, cenově nejnižší nabídka přitom byla oproti projektovanému rozpočtu o téměř 50 procent nižší. Podala ji firma EVČ patřící do Skupiny ČEZ ESCO.

Naší výhodou je, že působíme v celé České republice. Podobnou zakázku jsme např. nedávno dokončili ve Vlašimi, takže máme potřebné zkušenosti a vybavení a můžeme si dovolit garantovat nízkou cenu i při vysoké kvalitě dodávky,“ vysvětluje její generální ředitel Marek Tabašek.

Práce v Táboře jsou v plném proudu a v  dotčených ulicích budou muset lidé dočasně počítat s výkopy a omezeními při parkování, dodavatelská firma ale předpokládá, že hlavní část prací zvládne v plánovaném termínu to je do konce měsíce srpna, kdy v září budou probíhat dokončovací terénní úpravy.

Maximálně se soustředíme na přípravu akce tak, abychom na místě omezili zbytečné prostoje, což je v zájmu nás i občanů,“ upřesňuje Marek Tabašek.

Současné čtyřtrubkové nedokonale izolované rozvody nahradí společnost EVČ dvoutrubkovými s výrazně vylepšenými izolačními vlastnostmi. V plánu je výměna necelých 800 metrů potrubní trasy. Přibude zde také 18 domovních předávacích stanic. Novinkou je i osazení připojených domů venkovními teplotními čidly, která budou schopna regulovat dodávky tepla dle aktuálních klimatických podmínek. I tato úprava by měla sloužit k úspoře tepla.

Celkové dokončení předmětu plnění bude po ukončení komplexních zkoušek v období, kdy bude v závislosti na počasí zajištěn dostatečně velký odběr tepla.   

Foto upload.wikimedia.org
 


 

Kam dál?

Na střeše nejdůležitější budovy Temelína probíhají klíčové kontroly

pátek, 17. června 2016, 16:24

Jako by se naráz zvedalo tisíc osobních automobilů. Takovou sílu je potřeba vyvinout při kontrole napětí lan, která vyztužují...

ANKETA: Která finalistka soutěže Maturantka Roku by vyhrála u čtenářů...

pátek, 17. června 2016, 13:44

Už ve středu 22. června se na náměstí Přemysla Otakara II. uskuteční finále dalšího ročníku Maturantky Roku. Kromě bohatého...

V koupalištích v Jihočeském kraji je voda vhodná ke koupání

pátek, 17. června 2016, 08:44

V jihočeských přírodních koupalištích, která sledují hygienici, je voda vhodná ke koupání. Situace se navíc zlepšila ve...

Hitrádio Faktor s novým vizuálním stylem a zvukový obalem

čtvrtek, 16. června 2016, 14:54

Síť devíti regionálních stanic Hitrádií, mezi které patří i českobudějovické Hitrádio Faktor, mění vizuální styl a zvukový obal....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.