Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ANKETA: Která finalistka soutěže Maturantka Roku by vyhrála u čtenářů Budějcké Drbny?

pátek, 17. června 2016, 13:44

Už ve středu 22. června se na náměstí Přemysla Otakara II. uskuteční finále dalšího ročníku Maturantky Roku. Kromě bohatého kulturního programu rozhodne odborná porota o další držitelce korunky krásy. Jak by ale hlasovali čtenáři Budějcké Drbny? Vyhraje u nich rodačka z krajského města, nebo některá jiná z maturantek?

ČTĚTE TAKÉ: Nejhezčí maturantky České republiky míří na budějcké náměstí

VERONIKA TURČÍKOVÁ - MR1

Sympatická osmnáctiletá rodačka ze Znojma je absolventkou Gymnázia Dr. Karla Polesného. Sportovně založená „lvice“ miluje cestování, takže by ráda zamířila někdy v budoucnu i do zahraničí. Možná jako modelky Taťána Kuchařová nebo Tereza Fajksová, které obdivuje. Půjde v jejich stopách a stane se profesionální modelkou?

DANIELA NOVÁKOVÁ - MR2

Bezprostřední krátkovlasá blondýnka míří sice ve stopách obchodu, přesto by se ale ráda stala herečkou. Koneckonců je to její sen už od dětství. Do soutěže se přihlásila, aby sama sobě něco dokázala. A daří se jí to! Uspěje během finálového večera a otevře si brány do filmového světa?

GABRIELA KONEČNÁ - MR3

Kladno zcela jistě patřit mezi rodiště výborných sportovců. Není to jen Jaromír Jágr a další hokejisté, ale také devatenáctiletá brunetka, která vychodila tamější sportovní gymnázium. Dost možná najde uplatnění v zahraničí, protože například z německého jazyka odmaturovala s tou vůbec nejlepší známkou. Ale jak sama říká, teprve se uvidí, kam ji vítr zavane.

MICHAELA FENKLOVÁ - MR4

Maturantka z lázeňského města si už část svého snu splnila. Po úspěšném absolvování gymnázia vyrazí na studia do zahraničí, konkrétně do Anglie, kde by ráda prorazila jako žurnalistka. Je tak možné, že za pár let z ní bude zahraniční zpravodajka pro BBC, Sky News nebo třeba CNN.

KRISTÝNA GRASLOVÁ - MR5

Věčně rozesmátá vysoká blondýnka má za sebou gymnázium v Lounech. Své momentální sny by ráda proměnila co nejdříve v realitu. A jaké to jsou? Chce být zubařkou se svou vlastní ordinací. Nebo by si ráda otevřela taneční studio, kde by například učila mažoretky. Budou v Postoloprtech slavit její vítězství v soutěži?

NIKOLA ROTBAUEROVÁ - MR6

K Jaderné elektrárně Temelín to má nejblíže maturantka s číslem 6. Českobudějovická rodačka chce být stále plná energie. Možná proto se jí líbila exkurze v našem areálu. Každý den prožívá naplno, a tak by celé prázdniny využila k cestování tak, aby měla pocit, že nic nepropásla. Chytne za pačesy i šanci stát se vítězkou?

JAROSLAVA MARCELOVÁ - MR7

Se sportovkyněmi se v soutěži Maturantka Roku roztrhl pro tento ročník doslova pytel. Další takovou je osmnáctiletá volejbalistka a absolventka sportovního gymnázia v Plzni. Jejím cílem je být na své jméno pyšná. Aby se mohla ohlédnout zpět a říct, že je na sebe hrdá. Začne úspěchem během finále soutěže a odrazí se směrem za velkou louži, kde by chtěla žít?

JANA ŠENFELDOVÁ - MR8

„Můj sen? Žít svůj život naplno.“ Tím se řídí devatenáctiletá maturantka z České Lípy, která ráda zkouší nové věci. Třeba proto by milá brunetka ráda učila děti v mateřské školce, kde by jim chtěla být tím nejlepším vzorem. Splní se jí to v nejbližší době?

PATRICIE MÜLLEROVÁ - MR9

Tichá blondýnka a absolventka střední školy služeb a řemesel má velké plány. Ráda by založila nadační fond pro postižené děti a dospělé. Nejvíce ji dokážou rozesmát trapasy jejích přátel. Má ráda procházky přírodou a těší ji, když může získat nové zkušenosti. Uplatní ty z kempu během finálového večera?

ANETA MITUŠINOVÁ - MR10

Hned dvojnásobné zastoupení má v soutěži středočeské Kladno. Devatenáctiletou hnědovlásku rozesmějí její vlastní fotografie z dětství. Jejím snem je mít vlastní fitness centrum, kde by trénovala malé děti. Především by však měla velkou a šťastnou rodinu a vedle sebe „pana Božského“. Potěší svou maminku, která ji do soutěže přihlásila a zvítězí v soutěži? 

Kompletní informace o jednotlivých finalistkách

 

Která dívka by se měla stát vítězkou soutěže Maturantka Roku?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 866 čtenářů
 
 
 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Martina Matoušková, Jan Luxík
 


 

Kam dál?

V koupalištích v Jihočeském kraji je voda vhodná ke koupání

pátek, 17. června 2016, 08:44

V jihočeských přírodních koupalištích, která sledují hygienici, je voda vhodná ke koupání. Situace se navíc zlepšila ve...

Hitrádio Faktor s novým vizuálním stylem a zvukový obalem

čtvrtek, 16. června 2016, 14:54

Síť devíti regionálních stanic Hitrádií, mezi které patří i českobudějovické Hitrádio Faktor, mění vizuální styl a zvukový obal....

Sucho loni zvýšilo produkci vody Jihočeského vodárenského svazu

čtvrtek, 16. června 2016, 07:05

Loňská produkce pitné vody, kterou Jihočeský vodárenský svaz (JVS) vyrobil a prostřednictvím své vodárenské soustavy dopravil do...

Natočil dokument o své babičce, která pamatuje hrůzy nacismu. Chce...

středa, 15. června 2016, 12:39

Po stopách minulosti: Příběh Aleny Popperové. Tak se jmenuje nový dokument, jenž se pomocí vzpomínek ženy z Českých Budějovic...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”