Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Budějcích se opět poběží Modrý běh na podporu lidí s autismem

 
sobota, 19. března 2016, 11:05

Rádi běháte? A není vám lhostejná péče o lidi s autismem? V tom případě si zarezervujte 9. duben! Tento den se totiž uskuteční akce s názvem Modrý běh, za kterou stojí českobudějovický spolek Autisté jihu.

Modrý běh pořádáme každý rok na podporu celosvětového dne autismu, který připadá na 2. dubna. V tento den se lidé na celém světě zapojují do kampaně Light it up blue - Rozsviťme se modře. Nejen lidé se oblékají do modré barvy a tím vyjadřují svou podporu, ale také různé slavné budovy se v tento den rozsvítí modře - například Opera v Sydney nebo Empire State Building v New Yorku,“ uvedla Ludmila Gebeltová ze spolku Autisté jihu.

Modrý běh je zaměřen na rodiny s dětmi. Pokud se vám nechce běhat, ale i tak vás akce láká, určitě si užijete alespoň zábavnou stezku, na které na děti budou čekat drobné úkoly a samozřejmě také odměny.

Počítat můžete i s doprovodným programem. „V průběhu dne nám předvede svou bubenickou show skupina Wild Stick, zahraje nám kapela Never Been 2 Jamaica nebo zacvičí aerobic děti ze ZŠ Baara. Po celý den bude k dispozici skákací hrad, trampolína a malování na obličej,“ zmínila Ludmila Gebeltová a dodala: „V průběhu akce proběhne také workshop, na kterém se budou moci návštěvníci seznámit s činností organizací Auticentrum a Autisté jihu, spolek, které na pořádání Modrého běhu spolupracují.

 


 

Kam dál?

Chceme vátit sérii do Budějc, velí Ondřej Bláha

sobota, 19. března 2016, 09:05

Motor je na hraně vyřazení a sezóna mu může skončit už dnes. Pokud se chtějí motoráci podívat do baráže o extraligu čeká je...

Slavii chybí jediný krok do baráže. Motor prohrál potřetí a je blízko...

pátek, 18. března 2016, 20:22

Vypadá to, že sen o postupu do české nejvyšší soutěže se hodně rychle rozpadá. Do zdecimovaného kádru Motoru se sice před třetím...

SOUTĚŽ: Milovníci folku se mohou těšit na vystoupení Žalmana v DK...

pátek, 18. března 2016, 19:03

Legendou české folkové scény je zcela jistě Pavel Žalman Lohonka. A hudebník, který dorazí do Budějc ve středu 23. března, baví...

S kytarou v ruce procestoval Honza Janda téměř celou Evropu

pátek, 18. března 2016, 18:30

Honza Janda zpívá pro každého, kdo jde kolem. Vídáváme a slýcháváme ho, ale víme o něm málo. Takový je asi úděl pouličních...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Několik desítek lidí se popralo v restauraci...

  • Policie vyšetřuje napadení v jednom z barů....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale i když se snažím sebe víc, už nikdy nebudu jako dřív.

Zvíře v cirkusu je bráno jako poklad, o který se pečuje, říká veterinář

Majitelé cirkusů považují zvířata za poklad, o který se řádně starají a pečují o ně, řekl veterinář Dušan Usvald. Podle něj by ale nebylo na škodu, kdyby se podmínky pro chov zvířat v cirkusech zpřísnily. Zpřísnit by se měl například minimální stanovený prostor pro výběh zvířat, řekl Usvald, který zajišťuje veterinární péči pro zvířata z více než 20 českých cirkusů.

Končí sbírky pro Dominika, Vanesu i Lukáše, přispět můžete do konce roku

S koncem roku bude ukončena i možnost přispět na sbírky pořádané městem Česká Lípa. Ve sbírkách Cesta domů pro Dominika a Pomoc pro Vanesu a Lukáše se zatím vybralo přes půl milionu korun.