Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcká radnice chystá nový webový portál

 
pondělí, 29. února 2016, 16:21

České Budějovice budou mít nový webový portál města. Radou města bylo schváleno vypsání veřejné zakázky na revitalizaci webu radnice. Podle odhadů by v první fázi měly být náklady v maximální výši 1,24 milionu korun bez DPH. Dá se však očekávat nižší částka.

„Nejsme spokojeni s tím, jak funguje prezentace města přes webové portály. Zlepšil se nám Facebook, dají se tam najít některé věci, ale na webu je to konzervativní, není tam rychlá obměna. Graficky je to nepřehledné,“ souhlasí s názorem veřejnosti primátor města Jiří Svoboda.

Radnice by ráda udělala web atraktivním. V současné době funguje portál na verzi softwaru z roku 2007, který již není podporován. „Vše, co se na webu programuje, míří do slepé uličky. Je správná doba jej přepsat v nové verzi tak, aby se dal dobře doplňovat,“ doplnil náměstek primátor Petr Holický. Hotovo by mělo být do podzimu.

První fáze prací znamená vytvoření nového jádra webu. Ten se stane responzivním pro všechny přístroje, přes které se dá na stránky města dostat. V dalších fázích dojde k přemigrování dat a vytvoření nové grafiky. Předpokládaná výše zakázky je 1,24 milionu korun bez DPH. „Bude se ale soutěžit, tak lze předpokládat, že částka bude nižší. U stavebních zakázek se dostáváme na 60 až 70 procent hodnoty, kterou spočte projektant,“ dodal primátor Jiří Svoboda. 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Petr Junek: Smyčka kolem krku se utahuje a my se ještě smějeme

pondělí, 29. února 2016, 12:30

Konspirační teorie... Pro někoho celoživotní vášeň, pro druhého jen snůška nesmyslů. Českobudějovický spisovatel Petr Junek...

Dnes je 29. února

pondělí, 29. února 2016, 10:41

Jednou za čtyři roky se v kalendáři objevuje letní či zimní olympiáda, ale také jeden specifický den – 29. únor. Víte ale, že ve...

Inspekce dala Národnímu parku Šumava pokutu za kácení u Smrčiny

pátek, 26. února 2016, 16:12

Česká inspekce životního prostředí uložila šumavskému národnímu parku pokutu 100 tisíc korun za loňské kácení kůrovcových stromů...

Jihočeský kraj hlásí ohledně kotlíkové dotace zatím „vyprodáno“

čtvrtek, 25. února 2016, 16:53

Zatím momentálně „vyprodáno“. Tak lze komentovat současný stav ohledně kotlíkové dotace z pozice Jihočeského kraje. Původně se o...

 

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.

GLOSA: Vážně se na drahém koncertě světové kapely máme spokojit se špatným zvukem?

Zvuk byl strašný… fronty před vstupem… přestřelená kapacita. Tahle slova, to už je takřka evergreen. Evergreen řady větších koncertů a festů. V posledních týdnech je slýchávám častěji, než je běžné, na čemž ale není nic zvláštního, prostě se teď koná mnoho monstr akcí. Vede to však k jedné úvaze…

Hospodářská zvířata v těchto dnech nesmí cestovat více než 600 kilometrů, rozhodli veterináři

Státní veterinární správa rozhodla, že v následujících dnech (s platností od dnešního dne) nesmí být odbavovány zásilky hospodářských zvířat na větší vzdálenost než 600 kilometrů. Důvod je více než zřejmý, očekávaná vedra.