Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcká radnice chystá nový webový portál

 
pondělí, 29. února 2016, 16:21

České Budějovice budou mít nový webový portál města. Radou města bylo schváleno vypsání veřejné zakázky na revitalizaci webu radnice. Podle odhadů by v první fázi měly být náklady v maximální výši 1,24 milionu korun bez DPH. Dá se však očekávat nižší částka.

„Nejsme spokojeni s tím, jak funguje prezentace města přes webové portály. Zlepšil se nám Facebook, dají se tam najít některé věci, ale na webu je to konzervativní, není tam rychlá obměna. Graficky je to nepřehledné,“ souhlasí s názorem veřejnosti primátor města Jiří Svoboda.

Radnice by ráda udělala web atraktivním. V současné době funguje portál na verzi softwaru z roku 2007, který již není podporován. „Vše, co se na webu programuje, míří do slepé uličky. Je správná doba jej přepsat v nové verzi tak, aby se dal dobře doplňovat,“ doplnil náměstek primátor Petr Holický. Hotovo by mělo být do podzimu.

První fáze prací znamená vytvoření nového jádra webu. Ten se stane responzivním pro všechny přístroje, přes které se dá na stránky města dostat. V dalších fázích dojde k přemigrování dat a vytvoření nové grafiky. Předpokládaná výše zakázky je 1,24 milionu korun bez DPH. „Bude se ale soutěžit, tak lze předpokládat, že částka bude nižší. U stavebních zakázek se dostáváme na 60 až 70 procent hodnoty, kterou spočte projektant,“ dodal primátor Jiří Svoboda. 

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Oba elitní týmy Štírů zakončily základní část porážkou

pondělí, 29. února 2016, 15:31

Nebyl to povedený víkend. Jak muži, tak ženy českobudějovických Štírů nenašli recept na své soupeře a rozloučili se tak se...

Neznámý pachatel okradl cestující v MHD za bílého dne

pondělí, 29. února 2016, 12:48

Že musíte být na pozoru i v městské hromadné dopravě, dává znát případ z minulého čtvrtka. Za bílého dne zde došlo k okradení...

Petr Junek: Smyčka kolem krku se utahuje a my se ještě smějeme

pondělí, 29. února 2016, 12:30

Konspirační teorie... Pro někoho celoživotní vášeň, pro druhého jen snůška nesmyslů. Českobudějovický spisovatel Petr Junek...

Dnes je 29. února

pondělí, 29. února 2016, 10:41

Jednou za čtyři roky se v kalendáři objevuje letní či zimní olympiáda, ale také jeden specifický den – 29. únor. Víte ale, že ve...

 

Komentáře

Zatím zde nejsou vloženy žádné komentáře.
 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.