Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osmý ročník Andělské aukce klepe na dveře, patronem jednoho z obrazů je i Jaromír Jágr

 
pátek, 11. prosince 2015, 18:02

Dům kultury Metropol bude na začátku příštího týdne hostit už 8. ročník Andělské aukce. Další předvánoční charitativní dražba obrazů vytvořených dětmi z arteterapeutického ateliéru centra Arpida startuje v pondělí 14. prosince od 18 hodin.

Scénář je stejný jako v minulých letech. Obrázky dětí z Arpidy mají své patrony z řad osobností, umělců a politiků Jihočeského kraje. Zájemci je najdou v katalogu s vyvolávacími cenami. Na aukci pak výtvor patří dražiteli s největším příhozem. Ten po skončení dražby vyplatí hotově částku pokladníkovi na základě darovací smlouvy.

„Patronů obrazů a příznivců této charitativní aukce stále přibývá, a tak se již tato akce stává každoroční tradicí a atmosféra večera je nepopsatelná. Přítomnost samotných malých autorů z řad hendikepovaných při dražbě je velmi emotivní. Obrazy jsou nápadité a vtipné, dražitelé tak získávají opravdové originální kousky,“ říká k akci Martina Povišerová. Loni se organizátorům povedlo vybrat 564 tisíc korun!

Osmadvacet obrazů, které se budou v pondělí dražit, mohla veřejnost vidět v Galerii Mariánská. Patronem jednoho z nich je i nestárnoucí český hokejista Jaromír Jágr. „Obraz s názvem Narodil se Ježíšek, radujme se! si vybral sám a vzhledem k tomu, že je věřící člověk, zvolil právě tuto tématiku. Autorem obrázku je Vojtěch Janča z centra Arpida. Pro nás je podpora takového slavného jména určitě velkým přínosem. Díky němu se dostane aukce do povědomí široké veřejnosti a určitě se najdou další a noví příznivci této akce, kteří se jí rozhodnou zúčastnit. Už tím nám tento slavný hokejista pomohl,“ upřesnila organizátorka Barbora Povišerová.

Aukce je veřejnosti přístupná a přijít se podívat může opravdu každý. Bližší informace o letošním ročníku, zvukové nahrávky z loňské aukce, seznam patronů i archiv předchozích ročníků naleznete na www.andelskaaukce.cz.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Had popřál obyvatelce bytu dobré ráno, před příjezdem strážníků...

pátek, 11. prosince 2015, 17:07

Nečekaného hosta spatřila v pátek brzo ráno ve svém bytě obyvatelka sídliště Máj. Když vešla okolo půl sedmé ráno do koupelny, na...

Jak naučit vařit i kancelářskou krysu? Gourmet Factory zná odpověď

pátek, 11. prosince 2015, 16:00

Minulý týden proběhl v prostorách společnosti Beneš nábytek unikátní kurz vaření od Gourmet Factory. Tématem pro středeční večer...

Zemřel emeritní biskup českobudějovický Jiří Paďour

pátek, 11. prosince 2015, 14:28

V hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích zemřel v pátek 11. prosince po krátké nemoci emeritní biskup českobudějovický...

Budějovický advent baví. Organizátoři jej vnímají jako společenskou...

pátek, 11. prosince 2015, 10:35

Budějovický advent, tedy místo, kde se každoročně v předvánočním čase scházejí obyvatelé krajského města na punč, něco dobrého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.