Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osmý ročník Andělské aukce klepe na dveře, patronem jednoho z obrazů je i Jaromír Jágr

 
pátek, 11. prosince 2015, 18:02

Dům kultury Metropol bude na začátku příštího týdne hostit už 8. ročník Andělské aukce. Další předvánoční charitativní dražba obrazů vytvořených dětmi z arteterapeutického ateliéru centra Arpida startuje v pondělí 14. prosince od 18 hodin.

Scénář je stejný jako v minulých letech. Obrázky dětí z Arpidy mají své patrony z řad osobností, umělců a politiků Jihočeského kraje. Zájemci je najdou v katalogu s vyvolávacími cenami. Na aukci pak výtvor patří dražiteli s největším příhozem. Ten po skončení dražby vyplatí hotově částku pokladníkovi na základě darovací smlouvy.

„Patronů obrazů a příznivců této charitativní aukce stále přibývá, a tak se již tato akce stává každoroční tradicí a atmosféra večera je nepopsatelná. Přítomnost samotných malých autorů z řad hendikepovaných při dražbě je velmi emotivní. Obrazy jsou nápadité a vtipné, dražitelé tak získávají opravdové originální kousky,“ říká k akci Martina Povišerová. Loni se organizátorům povedlo vybrat 564 tisíc korun!

Osmadvacet obrazů, které se budou v pondělí dražit, mohla veřejnost vidět v Galerii Mariánská. Patronem jednoho z nich je i nestárnoucí český hokejista Jaromír Jágr. „Obraz s názvem Narodil se Ježíšek, radujme se! si vybral sám a vzhledem k tomu, že je věřící člověk, zvolil právě tuto tématiku. Autorem obrázku je Vojtěch Janča z centra Arpida. Pro nás je podpora takového slavného jména určitě velkým přínosem. Díky němu se dostane aukce do povědomí široké veřejnosti a určitě se najdou další a noví příznivci této akce, kteří se jí rozhodnou zúčastnit. Už tím nám tento slavný hokejista pomohl,“ upřesnila organizátorka Barbora Povišerová.

Aukce je veřejnosti přístupná a přijít se podívat může opravdu každý. Bližší informace o letošním ročníku, zvukové nahrávky z loňské aukce, seznam patronů i archiv předchozích ročníků naleznete na www.andelskaaukce.cz.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Zemřel emeritní biskup českobudějovický Jiří Paďour

pátek, 11. prosince 2015, 14:28

V hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích zemřel v pátek 11. prosince po krátké nemoci emeritní biskup českobudějovický...

V depozitářích spolku Kočky České Budějovice čeká na nový domov více...

čtvrtek, 10. prosince 2015, 11:20

Přemýšlíte, že byste si pořídili čičinu? Chcete dát šanci kočičkám, které čekají na nový domov? Zkuste kontaktovat spolek Kočky...

Nejpřesnější policejní střelec světa hlídá Temelín

čtvrtek, 10. prosince 2015, 09:07

Nová vozidla například při kontrole přepravy paliva bude používat speciální policejní jednotka určená pro ochranu Jaderné...

Předvánoční setkání v Auticentru: Děti si dají cukroví a rozbalí si...

středa, 9. prosince 2015, 16:23

Dárečky pod stromečkem budou čekat na děti také v Auticentru České Budějovice. Jak zde dny kolem Vánoc probíhají? Je možné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před 55 lety byla vynalezena populární remoska

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá přenosná elektrická pečící mísa či pánev, která vaří, peče, smaží, dusí i opéká a připravit se v ní dá téměř cokoli. Remoska je českým vynálezem, její ochranná známka byla zapsána 21. července 1964. A i když s existencí měla už párkrát na kahánku, hospodyňky na ni dodnes nedají dopustit.

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.