Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osmý ročník Andělské aukce klepe na dveře, patronem jednoho z obrazů je i Jaromír Jágr

 
pátek, 11. prosince 2015, 18:02

Dům kultury Metropol bude na začátku příštího týdne hostit už 8. ročník Andělské aukce. Další předvánoční charitativní dražba obrazů vytvořených dětmi z arteterapeutického ateliéru centra Arpida startuje v pondělí 14. prosince od 18 hodin.

Scénář je stejný jako v minulých letech. Obrázky dětí z Arpidy mají své patrony z řad osobností, umělců a politiků Jihočeského kraje. Zájemci je najdou v katalogu s vyvolávacími cenami. Na aukci pak výtvor patří dražiteli s největším příhozem. Ten po skončení dražby vyplatí hotově částku pokladníkovi na základě darovací smlouvy.

„Patronů obrazů a příznivců této charitativní aukce stále přibývá, a tak se již tato akce stává každoroční tradicí a atmosféra večera je nepopsatelná. Přítomnost samotných malých autorů z řad hendikepovaných při dražbě je velmi emotivní. Obrazy jsou nápadité a vtipné, dražitelé tak získávají opravdové originální kousky,“ říká k akci Martina Povišerová. Loni se organizátorům povedlo vybrat 564 tisíc korun!

Osmadvacet obrazů, které se budou v pondělí dražit, mohla veřejnost vidět v Galerii Mariánská. Patronem jednoho z nich je i nestárnoucí český hokejista Jaromír Jágr. „Obraz s názvem Narodil se Ježíšek, radujme se! si vybral sám a vzhledem k tomu, že je věřící člověk, zvolil právě tuto tématiku. Autorem obrázku je Vojtěch Janča z centra Arpida. Pro nás je podpora takového slavného jména určitě velkým přínosem. Díky němu se dostane aukce do povědomí široké veřejnosti a určitě se najdou další a noví příznivci této akce, kteří se jí rozhodnou zúčastnit. Už tím nám tento slavný hokejista pomohl,“ upřesnila organizátorka Barbora Povišerová.

Aukce je veřejnosti přístupná a přijít se podívat může opravdu každý. Bližší informace o letošním ročníku, zvukové nahrávky z loňské aukce, seznam patronů i archiv předchozích ročníků naleznete na www.andelskaaukce.cz.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Zemřel emeritní biskup českobudějovický Jiří Paďour

pátek, 11. prosince 2015, 14:28

V hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích zemřel v pátek 11. prosince po krátké nemoci emeritní biskup českobudějovický...

V depozitářích spolku Kočky České Budějovice čeká na nový domov více...

čtvrtek, 10. prosince 2015, 11:20

Přemýšlíte, že byste si pořídili čičinu? Chcete dát šanci kočičkám, které čekají na nový domov? Zkuste kontaktovat spolek Kočky...

Nejpřesnější policejní střelec světa hlídá Temelín

čtvrtek, 10. prosince 2015, 09:07

Nová vozidla například při kontrole přepravy paliva bude používat speciální policejní jednotka určená pro ochranu Jaderné...

Předvánoční setkání v Auticentru: Děti si dají cukroví a rozbalí si...

středa, 9. prosince 2015, 16:23

Dárečky pod stromečkem budou čekat na děti také v Auticentru České Budějovice. Jak zde dny kolem Vánoc probíhají? Je možné...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.