Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Osmý ročník Andělské aukce klepe na dveře, patronem jednoho z obrazů je i Jaromír Jágr

 
pátek, 11. prosince 2015, 18:02

Dům kultury Metropol bude na začátku příštího týdne hostit už 8. ročník Andělské aukce. Další předvánoční charitativní dražba obrazů vytvořených dětmi z arteterapeutického ateliéru centra Arpida startuje v pondělí 14. prosince od 18 hodin.

Scénář je stejný jako v minulých letech. Obrázky dětí z Arpidy mají své patrony z řad osobností, umělců a politiků Jihočeského kraje. Zájemci je najdou v katalogu s vyvolávacími cenami. Na aukci pak výtvor patří dražiteli s největším příhozem. Ten po skončení dražby vyplatí hotově částku pokladníkovi na základě darovací smlouvy.

„Patronů obrazů a příznivců této charitativní aukce stále přibývá, a tak se již tato akce stává každoroční tradicí a atmosféra večera je nepopsatelná. Přítomnost samotných malých autorů z řad hendikepovaných při dražbě je velmi emotivní. Obrazy jsou nápadité a vtipné, dražitelé tak získávají opravdové originální kousky,“ říká k akci Martina Povišerová. Loni se organizátorům povedlo vybrat 564 tisíc korun!

Osmadvacet obrazů, které se budou v pondělí dražit, mohla veřejnost vidět v Galerii Mariánská. Patronem jednoho z nich je i nestárnoucí český hokejista Jaromír Jágr. „Obraz s názvem Narodil se Ježíšek, radujme se! si vybral sám a vzhledem k tomu, že je věřící člověk, zvolil právě tuto tématiku. Autorem obrázku je Vojtěch Janča z centra Arpida. Pro nás je podpora takového slavného jména určitě velkým přínosem. Díky němu se dostane aukce do povědomí široké veřejnosti a určitě se najdou další a noví příznivci této akce, kteří se jí rozhodnou zúčastnit. Už tím nám tento slavný hokejista pomohl,“ upřesnila organizátorka Barbora Povišerová.

Aukce je veřejnosti přístupná a přijít se podívat může opravdu každý. Bližší informace o letošním ročníku, zvukové nahrávky z loňské aukce, seznam patronů i archiv předchozích ročníků naleznete na www.andelskaaukce.cz.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
 


 

Kam dál?

Had popřál obyvatelce bytu dobré ráno, před příjezdem strážníků...

pátek, 11. prosince 2015, 17:07

Nečekaného hosta spatřila v pátek brzo ráno ve svém bytě obyvatelka sídliště Máj. Když vešla okolo půl sedmé ráno do koupelny, na...

Jak naučit vařit i kancelářskou krysu? Gourmet Factory zná odpověď

pátek, 11. prosince 2015, 16:00

Minulý týden proběhl v prostorách společnosti Beneš nábytek unikátní kurz vaření od Gourmet Factory. Tématem pro středeční večer...

Zemřel emeritní biskup českobudějovický Jiří Paďour

pátek, 11. prosince 2015, 14:28

V hospici sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích zemřel v pátek 11. prosince po krátké nemoci emeritní biskup českobudějovický...

Budějovický advent baví. Organizátoři jej vnímají jako společenskou...

pátek, 11. prosince 2015, 10:35

Budějovický advent, tedy místo, kde se každoročně v předvánočním čase scházejí obyvatelé krajského města na punč, něco dobrého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.