Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Předvánoční setkání v Auticentru: Děti si dají cukroví a rozbalí si dárečky

 
středa, 9. prosince 2015, 16:23

Dárečky pod stromečkem budou čekat na děti také v Auticentru České Budějovice. Jak zde dny kolem Vánoc probíhají? Je možné uspořádat třeba besídku pro rodiče?

„Vzhledem k tomu, že většina dětí s autismem má problémy s větším množstvím lidí pohromadě a s hlukem s tím spojeným, není v našich silách takovou besídku s dětmi nacvičit,“ uvádí organizační pracovnice Ludmila Gebeltová. Dodává však, že se uskuteční vánoční setkání.

„Každý rok k nám zavítají děti a rodiče ze ZŠ, MŠ a PRŠ Trhové Sviny - z pobočky školy v Dlouhé ulici v Českých Budějovicích. Řada z těchto dětí k nám pravidelně dochází na různé aktivity. Stráví v Auticentru příjemné dopoledne, kdy si děti hrají a rodiče mají možnost posedět, popovídat si, dají si kávu a cukroví a děti si pak u stromečku rozbalí dárečky. Letos se setkání uskuteční 18. prosince. Stejné setkání pak připravujeme pro naše děti a rodiče, ale i lektory a dobrovolníky, kteří s námi v průběhu roku spolupracují. Letos proběhne v neděli 20. prosince od 15 hodin,“ řekla Ludmila Gebeltová.

Auticentrum bude v omezeném prázdninovém režimu fungovat i o vánočních prázdninách.

 


 

Kam dál?

SOUTĚŽ: Nejúspěšnější český muzikál Kleopatra míří do Budějc

středa, 9. prosince 2015, 16:20

Milovníci muzikálů, zbystřete! Na jihu Čech se začátkem února odehraje představení Kleopatra. Exkluzivní vystoupení proběhne v...

Od univerzity do centra. Pub Animals v rámci reggaerána zahráli před...

středa, 9. prosince 2015, 16:13

Už třetí reggaeráno přichystala pro budějcké obyvatele kapela Pub Animals. Skupina, která vznikla v roce 2006 v Českém Krumlově,...

Jihočeši zaplatili 61 milionů korun za daně na nesprávný účet

středa, 9. prosince 2015, 14:28

Více než 61 milionů korun při placení daní poslali lidé letos v Jihočeském kraji na nesprávný účet finančního úřadu. Účet přitom...

Akční nabídka RYNKU: Za skvělou cenu nakoupíte vepřovou půlku s kůží...

středa, 9. prosince 2015, 10:45

V dnešní době se mnoho z nás snaží pečlivě vybírat potraviny, které nakupujeme pro sebe a svou rodinu. Často nerozhoduje ani...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Několik desítek lidí se popralo v restauraci...

  • Policie vyšetřuje napadení v jednom z barů....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Staročeská vánoční ulička se letos rozšíří....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

PLÁN ÚTĚKU: Jak přežít a nezbláznit se

Někdy si říkám, jak to tady zvládnu. Jsem v tom nejhorším už půl roku, dva a půl roku ještě budu. Dnes už vím, že to zvládnu, ale i když se snažím sebe víc, už nikdy nebudu jako dřív.

Zvíře v cirkusu je bráno jako poklad, o který se pečuje, říká veterinář

Majitelé cirkusů považují zvířata za poklad, o který se řádně starají a pečují o ně, řekl veterinář Dušan Usvald. Podle něj by ale nebylo na škodu, kdyby se podmínky pro chov zvířat v cirkusech zpřísnily. Zpřísnit by se měl například minimální stanovený prostor pro výběh zvířat, řekl Usvald, který zajišťuje veterinární péči pro zvířata z více než 20 českých cirkusů.

Končí sbírky pro Dominika, Vanesu i Lukáše, přispět můžete do konce roku

S koncem roku bude ukončena i možnost přispět na sbírky pořádané městem Česká Lípa. Ve sbírkách Cesta domů pro Dominika a Pomoc pro Vanesu a Lukáše se zatím vybralo přes půl milionu korun.