Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Kempy na jihu Čech před sezonou reagují na vyšší nároky turistů

neděle, 2. června 2019, 08:35SpolečnostZ kraje
 

Na stále se zvyšující nároky návštěvníků reagují v posledních letech provozovatelé kempů a tábořišť v Jihočeském kraji. Vylepšují proto před začínající sezonou zázemí, aby vyhověli požadavkům turistů. Jedná se například o možnost kvalitnějšího...

 

Piloti si připomněli historii armádního stíhacího pluku v Plané

sobota, 1. června 2019, 18:49SpolečnostČeskobudějovicko
 

Historii 1. stíhacího leteckého pluku Zvolenského, který téměř 50 let patřil mezi základní složky československé armády, si dnes připomněli jeho bývalí členové na letišti v Plané u Českých Budějovic. Mezi nimi byli například velitel vzdušných sil...

 

Klíšťata letos řádí víc než loni. Případů onemocnění je skoro devadesát

sobota, 1. června 2019, 17:03SpolečnostZ kraje
 

Aktivita klíšťat je aktuálně na nejvyšším stupni. Podle meteorologů platí desátý stupeň až do pondělí. Přibývá i případů onemocnění lymeskou boreliózou. Epidemiologové evidují 81 lidí nakažených touto nemocí.

 

VIDEO: Je porušení soustředění na jízdu a tím zvýšení reakční doby řidiče možným zabijákem?

sobota, 1. června 2019, 15:27Společnost
 

U kterého typu dopravní nehody je rychlá reakce řidiče nejdůležitější? Zvyšuje prodloužená reakční doba počet fatálních nehod v ČR nebo i jinde?

 

Náhradní brácha nebo ségra pomáhají dětem překonat samotu i těžké situace

sobota, 1. června 2019, 11:07SpolečnostČeskobudějovicko
 

Přátelství, prevence, pomoc, péče a podpora. Dobrovolnický program 5P neziskové organizace Temperi pomáhá dětem do 17 let najít nové kamarády a podpořit je v těžkých situacích.

 

Desítka bizonů je stále na útěku. Šance, že se vrátí, se každým dnem snižuje

sobota, 1. června 2019, 08:19SpolečnostJindřichohradecko
 

Zhruba desítka bizonů z farmy u Českého Rudolce na jihu Čech je stále na útěku. Zvířata utekla nezabezpečenou ohradou v polovině dubna. Některé bizony se podařilo odchytit. Šance, že se sami vrátí, se každým dnem snižuje.

 

Nová aplikace pro online potisk je tady

pátek, 31. května 2019, 17:51SpolečnostČeskobudějovicko
 

Konečně i v Českých Budějovicích se na e-trhu objevil ve zbrusu novem kabátě online e-shop vytvorsipotisk.cz. Specializuje se na jednokusový nebo množstevní online potisk triček, mikin, originálních reklamních a dárkových předmětů a dalších 70...

 

Národní park Šumava odmítá, že návrh nových zón ohrozí cenné mokřady

pátek, 31. května 2019, 14:04SpolečnostZ kraje
 

Hnutí Duha žádá vedení Národního parku Šumava a ministra životního prostředí Richarda Brabce, aby v návrhu nových zón NP Šumava zařadili přírodně cenné rašelinné smrčiny nedaleko Horské Kvildy do přírodní zóny, a ochránili je tak.

 

Hygienici se zaměřili na místa vhodná ke koupání. Neprošel Staňkovský rybník a tábořiště Podolsko

pátek, 31. května 2019, 11:33SpolečnostZ kraje
 

Skoro tropické teploty, která nás čekají příští týden, zlákají nejednoho k vodě. Ne všechna místa jsou ale ke koupání vhodná. Krajská hygienická stanice začala provádět kontroly, a i když je sezona na samém začátku, jsou místa, kterým byste se...

 

Za dva roky protikuřáckého zákona ubylo hospitalizací i kuřáků

pátek, 31. května 2019, 08:52Společnost
 

Za dva roky platnosti protikuřáckého zákona, který mimo jiné zakázal kouření v restauracích, skončilo méně lidí v nemocnici s infarktem či astmatem. Ubylo také kuřáků mezi mladými od 15 do 24 let, kdy se s cigaretami často začíná. Dopady na...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.