Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Tříkrálová sbírka budějcké diecéze přinesla nový rekord

čtvrtek, 2. února 2012, 14:12Společnost
 

Více než čtvrt milionu korun navíc proti minulému roku vynesla letošní Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi. Dvě tisícovky Kašparů, Melicharů a Baltazarů z jedenapadesáti organizačních míst vykoledovaly celkem 3 870 506 korun.

 

S příchodem mrazů se lidé bez domova uchylují do tepla

středa, 1. února 2012, 09:15Společnost
 

Kvůli silným mrazům registrují pracovníci Městské charity České Budějovice vyšší zájem lidí bez domova o nocleh v Domě sv. Pavla. Pokud mrazy ještě zesílí, je noclehárna v rámci krizového režimu schopna svou kapacitu ještě zvýšit.

 

Berete si dobrovolně zde přítomnou...?

středa, 1. února 2012, 08:15Společnost
 

Rozechvělá nevěsta, mužný, ale uvnitř určitě také rozechvělý ženich a závazná a závažná otázka, na kterou je jen jediná odpověď. Vlastně, ne jediná. Dvě odpovědi. Obvykle však zazní očekávaná odpověď „Ano!“.

 

Na veletrhu byl k vidění rekordní počet svatebních šatů

neděle, 29. ledna 2012, 11:31Společnost
 

Prstýnky, šaty, závoje, obleky, kytice, dorty, slavnostně nazdobené stoly, nablýskané limuzíny, bílé střevíčky jako pro Popelku, náhrdelníky… Prostě nic, bez čeho by svatba nebyla svatbou, nechybělo na prvním Svatebním veletrhu, který se konal...

 

Největší ohlas sklidil snímek bouře ve Starých Hodějovicích

čtvrtek, 26. ledna 2012, 10:00Společnost
 

Už to budou dva týdny, co se Českými Budějovicemi prohnala sněhová bouře. Přírodní úkaz, který rozhodně není k vidění každý den, zahalil město v pátek 13. ledna do bílé tmy. A Budějcká Drbna vyzvala vás – své věrné čtenáře, abyste zasílali svoje...

 

Pomůže petice záchraně klidové zóny u Maláku?

středa, 25. ledna 2012, 08:05Společnost
 

Dnes bude Rada města České Budějovice na svém zasedání projednávat ukončení procesu pořizování změny územního plánu města České Budějovice ve vazbě na Jižní spojku, katastrální území České Budějovice 6, 7.

 

Táži se vás, slečno nevěsto, pane ženichu…

úterý, 24. ledna 2012, 07:39Společnost
 

…plánujete v letošním roce svatbu? Svou první, druhou, třetí? Ano? Pak vás jistě potěší informace, že inspiraci a praktické rady můžete získat na akci určené všem vdavek a ženitby chtivým Budějčákům! V sobotu 28. ledna proběhne první ročník...

 

Boj proti azbestu byl konečně zahájen!

pondělí, 23. ledna 2012, 13:52Společnost
 

Po téměř dvou měsících byly učiněny první konkrétní kroky k odstranění azbestové zátěže v objektech škol na Máji. Pracovníci firmy SITA CZ a. s. v pátek 20. ledna převzali prostory, ve kterých budou provádět dekontaminaci minerálních a...

 

FOTO: Muži zpod vysokých sítí se představili na parketě

neděle, 22. ledna 2012, 19:17SpolečnostVolejbal
 

Do konce základní části aktuální volejbalové sezony sice ještě chybí devět zápasů, ale to není důvod, proč si chvilku neorazit a strávit večer s volejbalisty budějckého Jihostroje někde jinde, než ve sportovní hale.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Kopání i elektrické výboje. Skrytá kamera zachytila zacházení se zuboženými zvířaty

Při pohledu na video, které od minulého týdne koluje internetem, zůstává rozum stát. Skrytá kamera zaznamenala na jatkách ve Všeticích ve středních Čechách brutální zacházení se zvířaty. Případem se už zabývá krajská veterinární správa, kam podnět podalo sdružení Zvířata nejíme, které záběry natočené letos v létě rozeslalo do médií.

V čele víkendové návštěvnosti kin zůstal americký Joker

Největší návštěvnost v českých kinech o víkendu zaznamenal stejně jako o týden dřív americký thriller Joker. Film o zrození odvěkého rivala komiksového hrdiny Batmana vidělo od čtvrtku do neděle 78 tisíc diváků a jeho tržby činily 13,4 milionu korun. Na druhém místě skončila novinka v podobě amerického akčního filmu Blíženec a třetí nejnavštěvovanější byl britský rodinný film Ovečka Shaun ve filmu: Farmageddon. Vyplývá to z informací na webu Unie filmových distributorů.

Stát se nemusí omlouvat za výroky Zemana o Peroutkovi, určil soud

Stát se prostřednictvím ministerstva financí nemusí omlouvat vnučce novináře Ferdinanda Peroutky za výroky, které o žurnalistovi pronesl prezident Miloš Zeman. Dnes o tom rozhodl soud, verdikt však není pravomocný. Vnučka Terezie Kaslová nadále trvá na tom, aby omluvu zveřejnilo na webu jak ministerstvo, tak i Hrad. Věc proto bude řešit ještě pražský městský soud. Zeman je ve sporu na vlastní žádost vedlejším účastníkem, k soudnímu jednání ale nechodí.