Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Porodnost v jižních Čechách klesla o deset procent

čtvrtek, 16. února 2012, 08:00Společnost
 

V jihočeských porodnicích se v loňském roce narodilo celkem 6369 dětí, z toho více než jedna třetina v českobudějovické nemocnici. Meziročně počet novorozenců v kraji klesl o 662. Vzhledem k roku 2010 tak kraj zaznamenal zhruba desetiprocentní...

 

Když lidem není osud zanedbaných zvířat lhostejný...

středa, 15. února 2012, 19:05Společnost
 

V naprosto nevyhovujících podmínkách žilo v jednom domě v Hranicích u Nových Hradů na Budějcku třiadvacet psů, tři vodní želvy, několik andulek a myšky. Celou situaci se proto od neděle rozhodlo řešit občanské sdružení Cibela.

 

Teplo z Temelína může zlepšit kvalitu ovzduší

středa, 15. února 2012, 11:55Společnost
 

Smogovou situaci v Českých Budějovicích, která město při nynějším počasí trápí, může pomoci zlepšit teplo z temelínské jaderné elektrárny.

 

FOTO: Obleva v Budějcích, hladina Vltavy jde nahoru

středa, 15. února 2012, 11:47Společnost
 

„Sledujete, co se děje na Vltavě? Posílám pár fotek!“ napsal Budějcké Drbně ve středu dopoledne čtenář Martin, který jí poskytl několik snímků zachycených v posledních dnech na řece v Rožnově.

 

Bratři Smržové pomáhají postiženým dětem v Centru Bazalka

středa, 15. února 2012, 10:07Společnost
 

Dnešním dnem odstartovala dražba závodní výstroje bratrů Smržových ve prospěch postižených dětí z Centra BAZALKA. Budějovičtí rodáci, motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi se zajímají o dění ve svém městě.

 

Drbnička znovu v akci: Valentýnské plesání na Vltavě

pondělí, 13. února 2012, 20:05Společnost
 

Sobotní večer patřil v budějckém Kulturním domě Vltava tradičnímu Valentýnskému plesu, na kterém nechyběla se svým fotoaparátem ani Budějcká Drbna.

 

Několik školáků mělo dnes volno, byli bez vody

pondělí, 13. února 2012, 16:25Společnost
 

Z důvodu prasklé vodovodní přípojky v křižovatce ulic Oskara Nedbala a Husova třída byly dnes ráno uzavřeny Mateřská škola J. Opletala a Základní škola O. Nedbala, které jsou na poškozený vodovodní řad napojeny. Podle vodárenské společnosti je to...

 

Budějčáci demonstrovali proti sporné dohodě ACTA

pondělí, 13. února 2012, 09:00Společnost
 

Minulou sobotu se v Českých Budějovicích uskutečnil protest proti dohodě ACTA, která znamená omezení svobodného internetu a soukromí. Česká republika pozastavila ratifikaci, avšak neřekla jasné ne.

 

Nejistota v budějckém Domě seniorů stále trvá

pátek, 10. února 2012, 16:27Společnost
 

Jak už vás Budějcká Drbna informovala, Dům seniorů, soukromé zařízení pro seniory v budějcké Husově ulici, připravil svým obyvatelům víc než nepříjemné překvapení v podobě finančních problémů zřizovatele a provozovatele, které vedly až k...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.