Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Město představí návrhy haly, památníku i parku

čtvrtek, 25. dubna 2013, 10:02Společnost
 

Hned tři výstavy soutěžních návrhů přihlášených do architektonických soutěží vyhlášených městem budou k vidění v Kulturním domě Slavie. Jako první budou veřejnosti představeny projekty soutěžních týmů, které se „ucházely“ o Centrum halových sportů.

 

Informační centrum pro mládež představilo nabídku služeb

čtvrtek, 25. dubna 2013, 08:22Společnost
 

V úterý proběhlo slavnostní otevření Informačního centra pro mládež České Budějovice. Akce proběhla v nově zrekonstruovaných prostorách ICB ČB na adrese Husova 622/45, jehož zřizovatelem je RADAMBUK – Rada dětí a mládeže Jihočeského kraje sídlící...

 

Přelet stíhaček nad regionem? Bylo to jen cvičení

středa, 24. dubna 2013, 15:29Společnost
 

„Nad Zliví lítaj stíhačky. Nevíš o tom něco?“ napsal Budějcké Drbně ve středu dopoledne Štěpán Dražan. A když podobnou otázku o pohybu letounů na ni vzneslo ještě několik dalších čtenářů, zapátrala u svých známých, jestli se v regionu děje něco...

 

Samsonova kašna prošla tradiční jarní očistnou kúrou

úterý, 23. dubna 2013, 15:17Společnost
 

Dominanta českobudějovického náměstí Přemysla Otakara II. se chystá na léto. Zaměstnanci akciové společnosti ČEVAK ze Samsonovy kašny nejprve vypustili 250 kubických metrů vody a včera její dno ručně zbavili odpadků, které se tam v zimě nahromadily.

 

Chceš se věnovat modelingu? Musíš nás zaujmout!

sobota, 20. dubna 2013, 09:08Společnost
 

Pohybovat se ve světě módy, mezi prestižními návrháři a zkušenými kadeřníky. To je sen spousty a spousty slečen. Kdo si ho ale chce splnit, musí udělat ten pověstný první krok. Ve středu mělo tuto příležitost hned několik desítek dívek.

 

Ze čtyř úlů na střeše budějcké radnice vylétly včely

pátek, 19. dubna 2013, 00:01Společnost
 

Budějcký magistrát bude mít za pár týdnů svůj vlastní med. Postarají se o něj včely, pro které zástupci krajského města připravili na střeše radnice úly. Dřevěné příbytky pro čtyři včelstva, každé s 15 až 20 tisíci dělnicemi v čele s matkou -...

 

Most v Kněžské ulici čeká rozsáhlá rekonstrukce

čtvrtek, 18. dubna 2013, 08:53Společnost
 

Kompletní rekonstrukcí projde v dalších týdnech most přes Mlýnskou stoku na konci Kněžské ulice směrem k městským sadům. Investice přesahující dva miliony korun bude realizována od pondělí 22. dubna do 30. června letošního roku.

 

Do sportovišť a rekreačních center půjde 235 milionů

úterý, 16. dubna 2013, 16:15Společnost
 

Téměř 235 milionů korun rozdělí Regionální operační program Jihozápad na výstavbu a rekonstrukci sportovišť a rekreačních center pro cestovní ruch. Celkem tím podpoří 28 vybraných projektů. Nejvyšší dotaci ve výši přes 27 milionů korun získá...

 

Šindlovský rybník bude při možných povodních bezpečnější

úterý, 16. dubna 2013, 12:20Společnost
 

Nové výpustní zařízení, které se v těchto dnech osazuje na dvanáctihektarovém Šindlovském rybníku, zvětší odtok vody, čímž ochrání nejen rybník samotný, ale i jeho okolí. Budějckou Drbnu o tom informovala mluvčí budějckého magistrátu Jitka Welzlová.

 

Před sezonou rybáři vysadí 30 tisíc pstruhů a sivenů

pondělí, 15. dubna 2013, 12:32Společnost
 

Jihočeští rybáři se chystají na zahájení lovecké sezony. Do pstruhových revírů do úterý vysadí téměř 30 tisíc pstruhů duhových, sivenů a pstruhů obecných. Všechny ryby mají lovné míry, takže úspěšní rybáři si je mohou od 16. dubna donést domů....

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.