Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Berete si dobrovolně zde přítomnou...?

středa, 1. února 2012, 08:15Společnost
 

Rozechvělá nevěsta, mužný, ale uvnitř určitě také rozechvělý ženich a závazná a závažná otázka, na kterou je jen jediná odpověď. Vlastně, ne jediná. Dvě odpovědi. Obvykle však zazní očekávaná odpověď „Ano!“.

 

Na veletrhu byl k vidění rekordní počet svatebních šatů

neděle, 29. ledna 2012, 11:31Společnost
 

Prstýnky, šaty, závoje, obleky, kytice, dorty, slavnostně nazdobené stoly, nablýskané limuzíny, bílé střevíčky jako pro Popelku, náhrdelníky… Prostě nic, bez čeho by svatba nebyla svatbou, nechybělo na prvním Svatebním veletrhu, který se konal...

 

Největší ohlas sklidil snímek bouře ve Starých Hodějovicích

čtvrtek, 26. ledna 2012, 10:00Společnost
 

Už to budou dva týdny, co se Českými Budějovicemi prohnala sněhová bouře. Přírodní úkaz, který rozhodně není k vidění každý den, zahalil město v pátek 13. ledna do bílé tmy. A Budějcká Drbna vyzvala vás – své věrné čtenáře, abyste zasílali svoje...

 

Pomůže petice záchraně klidové zóny u Maláku?

středa, 25. ledna 2012, 08:05Společnost
 

Dnes bude Rada města České Budějovice na svém zasedání projednávat ukončení procesu pořizování změny územního plánu města České Budějovice ve vazbě na Jižní spojku, katastrální území České Budějovice 6, 7.

 

Táži se vás, slečno nevěsto, pane ženichu…

úterý, 24. ledna 2012, 07:39Společnost
 

…plánujete v letošním roce svatbu? Svou první, druhou, třetí? Ano? Pak vás jistě potěší informace, že inspiraci a praktické rady můžete získat na akci určené všem vdavek a ženitby chtivým Budějčákům! V sobotu 28. ledna proběhne první ročník...

 

Boj proti azbestu byl konečně zahájen!

pondělí, 23. ledna 2012, 13:52Společnost
 

Po téměř dvou měsících byly učiněny první konkrétní kroky k odstranění azbestové zátěže v objektech škol na Máji. Pracovníci firmy SITA CZ a. s. v pátek 20. ledna převzali prostory, ve kterých budou provádět dekontaminaci minerálních a...

 

FOTO: Muži zpod vysokých sítí se představili na parketě

neděle, 22. ledna 2012, 19:17SpolečnostVolejbal
 

Do konce základní části aktuální volejbalové sezony sice ještě chybí devět zápasů, ale to není důvod, proč si chvilku neorazit a strávit večer s volejbalisty budějckého Jihostroje někde jinde, než ve sportovní hale.

 

Azbest ze škol zmizí za téměř třináct milionů korun

úterý, 17. ledna 2012, 17:17Společnost
 

V kauze azbest na Máji konečně nabraly události spád. Ve středu rada města vypsala takzvané zkrácené výběrové řízení na sanaci objektů, ve kterém byly dle doporučení firmy Foster Bohemia osloveny tři specializované firmy.

 

Páteční sněhová bouře v Budějcích objektivy čtenářů

úterý, 17. ledna 2012, 17:05Společnost
 

Minulý pátek se přes České Budějovice prohnala sněhová bouře, během níž napadlo ve městě až pět centimetrů čerstvého sněhu. Budějcká Drbna proto vyzvala své čtenáře, kteří tuto nenadálou změnu počasí zachytili na svoje fotoaparáty, aby se o...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBNA NA CESTÁCH: Návrat do devadesátek. Dovolená u Černého moře je alternativou pro nenáročné

Plánujete letní dovolenou a už vás omrzely klasické cílové destinace českých turistů, kterými je Chorvatsko, Itálie nebo třeba Řecko? Pokud nehledáte luxusní letovisko a zároveň vám nevadí vrátit se do let nedávno minulých, vyrazte k Černému moři, kam čeští turisté mířili již za hluboké totality.

V devatenácti se odhodlal k natočení celovečerního filmu. Můj scénář přesvědčil i zkušené herce, říká mladý režisér

Je mu pouhých devatenáct let, jeho životním snem je režírování filmů a zatímco většina jeho vrstevníků tráví volný čas sportem nebo zábavou v klubech, on se raději zavře do střižny nebo obsluhuje kameru na place. Řeč je o Petru Hejzlarovi, který se pokouší o husarský kousek. Bez větších zkušeností s filmem se mu podařilo dát dohromady scénář filmu, který je natolik poutavý, že oslovi i více či méně zkušené herce. Společně s nimi nyní finišuje na přípravě filmu Z města na venkov, který by měl zamířit do českých kin v září letošního roku.

Policie obvinila kvůli prodeji bytů v Praze 1 na 30 lidí

Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména členové bývalého vedení městské části včetně někdejšího starosty Oldřicha Lomeckého a jeho zástupce Daniela Hodka a čelí obvinění, že jako zastupitelé hlasovali pro prodej bytů za nižší než obvyklé ceny. Uvedl to v pondělí server SeznamZprávy.cz. Podle znaleckého posudku, který si policie objednala, bylo pod cenou prodáno více než 20 bytů, a vznikla tak škoda za zhruba 40 milionů korun.