Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Porodnice měla napilno, v lednu se narodilo skoro 200 dětí

pátek, 3. února 2012, 12:13Společnost
 

V prvním měsíci letošního roku se v českobudějovické porodnici narodilo celkem 197 dětí, což je o tři méně než v loňském roce. Budějckou Drbnu o tom informovala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

 

Tříkrálová sbírka budějcké diecéze přinesla nový rekord

čtvrtek, 2. února 2012, 14:12Společnost
 

Více než čtvrt milionu korun navíc proti minulému roku vynesla letošní Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi. Dvě tisícovky Kašparů, Melicharů a Baltazarů z jedenapadesáti organizačních míst vykoledovaly celkem 3 870 506 korun.

 

S příchodem mrazů se lidé bez domova uchylují do tepla

středa, 1. února 2012, 09:15Společnost
 

Kvůli silným mrazům registrují pracovníci Městské charity České Budějovice vyšší zájem lidí bez domova o nocleh v Domě sv. Pavla. Pokud mrazy ještě zesílí, je noclehárna v rámci krizového režimu schopna svou kapacitu ještě zvýšit.

 

Berete si dobrovolně zde přítomnou...?

středa, 1. února 2012, 08:15Společnost
 

Rozechvělá nevěsta, mužný, ale uvnitř určitě také rozechvělý ženich a závazná a závažná otázka, na kterou je jen jediná odpověď. Vlastně, ne jediná. Dvě odpovědi. Obvykle však zazní očekávaná odpověď „Ano!“.

 

Na veletrhu byl k vidění rekordní počet svatebních šatů

neděle, 29. ledna 2012, 11:31Společnost
 

Prstýnky, šaty, závoje, obleky, kytice, dorty, slavnostně nazdobené stoly, nablýskané limuzíny, bílé střevíčky jako pro Popelku, náhrdelníky… Prostě nic, bez čeho by svatba nebyla svatbou, nechybělo na prvním Svatebním veletrhu, který se konal...

 

Největší ohlas sklidil snímek bouře ve Starých Hodějovicích

čtvrtek, 26. ledna 2012, 10:00Společnost
 

Už to budou dva týdny, co se Českými Budějovicemi prohnala sněhová bouře. Přírodní úkaz, který rozhodně není k vidění každý den, zahalil město v pátek 13. ledna do bílé tmy. A Budějcká Drbna vyzvala vás – své věrné čtenáře, abyste zasílali svoje...

 

Pomůže petice záchraně klidové zóny u Maláku?

středa, 25. ledna 2012, 08:05Společnost
 

Dnes bude Rada města České Budějovice na svém zasedání projednávat ukončení procesu pořizování změny územního plánu města České Budějovice ve vazbě na Jižní spojku, katastrální území České Budějovice 6, 7.

 

Táži se vás, slečno nevěsto, pane ženichu…

úterý, 24. ledna 2012, 07:39Společnost
 

…plánujete v letošním roce svatbu? Svou první, druhou, třetí? Ano? Pak vás jistě potěší informace, že inspiraci a praktické rady můžete získat na akci určené všem vdavek a ženitby chtivým Budějčákům! V sobotu 28. ledna proběhne první ročník...

 

Boj proti azbestu byl konečně zahájen!

pondělí, 23. ledna 2012, 13:52Společnost
 

Po téměř dvou měsících byly učiněny první konkrétní kroky k odstranění azbestové zátěže v objektech škol na Máji. Pracovníci firmy SITA CZ a. s. v pátek 20. ledna převzali prostory, ve kterých budou provádět dekontaminaci minerálních a...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.