Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí... do Budějc přicházejí!

středa, 19. prosince 2012, 10:22Společnost
 

Štědrej večer nastal, koledy přichystal... Už se to blíží, už to bude! Budějcká Drbna si pro vás nepřichystala koledy, ale malý dárek v podobě vánoční ankety, ve které vám své Vánoce přiblíží a symbolickými Ježíšky se stanou osobnosti, se kterými...

 

Noční déšť proměnil silnice a chodníky v kluziště

sobota, 15. prosince 2012, 13:28Společnost
 

Předpověď meteorologů se vyplnila. Noční déšť a teploty těsně pod bodem mrazu způsobily na Budějcku očekávané problémy. Silničáři se nezastavili, přesto silnice opakovaně namrzaly. Napilno měli také záchranáři a lékaři v nemocnici, kteří...

 

Na náměstí se na dvě minuty zastavil čas

pátek, 14. prosince 2012, 14:34Společnost
 

Magické datum 12. 12. 2012 vybízelo k nějaké výjimečné události. Proč ne tedy ke společnému zamrznutí na budějckém náměstí Přemysla Otakara II.?

 

Magistrát upozorňuje: Silvestr nebude úředním dnem

pátek, 14. prosince 2012, 12:56Společnost
 

Všichni obyvatelé jihočeského krajského města by měli počítat s tím, že na poslední čtvrtek v tomto roce budou výjimečně přesunuty z pondělí 31. prosince úřední hodiny budějckého magistrátu. Důvodem je zkrácení pracovní doby bankovních ústavů.

 

Zastupitelé rozhodnou, zda bude poplatek za odpad vyšší

středa, 12. prosince 2012, 08:40Společnost
 

Poprvé od roku 2006 město zvažuje zvýšení poplatku za komunální odpad, který v současné době činí 500 korun. Novela zákona o místních poplatcích obcím umožňuje navýšit sazbu až na dvojnásobek, touto cestou však budějcká radnice jít nechce.

 

Čert s andělem přinesli malé Šárce dárky od Mikuláše

sobota, 8. prosince 2012, 18:19Společnost
 

Jak už jistě víte, při čtvrteční pátrací akci se čtenářům Budějcké Drbny povedlo objevit dívku, která se den předtím na budějckém náměstí Přemysla Otakara II. nechala vyfotit s čertem. Jelikož Mikuláš na ni neměl žádný kontakt, snímek jí nemohl...

 

Zpříjemníte Vánoce dětem z Azylového domu Filia?

pátek, 7. prosince 2012, 11:26Společnost
 

Na blížící se vánoční svátky se znovu nejvíc těší ti nejmenší, jelikož na rozdíl od dospělých vidí volné dny v závěru roku úplně jinýma očima. Jsou totiž plni očekávání, co jim přinese Ježíšek. Ne všichni však můžou trávit Vánoce v kruhu rodinném...

 

Našli jsme ji! Dívka na fotce navštěvuje Centrum BAZALKA

čtvrtek, 6. prosince 2012, 20:20Společnost
 

Jasným důkazem, že lidé umí být na sebe i v dnešní uspěchané době milí a přívětiví, je dnešní příběh Pavla Ortmana, jenž ve středu vyrazil na náměstí jako Mikuláš, a dosud neznámé dívky na invalidním vozíčku. Během jediné hodiny se Budějcká Drbna...

 

Masné krámy oslaví pět let od svého znovuzrození

čtvrtek, 6. prosince 2012, 12:41Společnost
 

Známá českobudějovická restaurace Masné krámy připravila na tento pátek a sobotu oslavu pátého výročí od svého znovuzrození.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pražská integrovaná doprava dostane novou vizuální identitu. Zdůrazní rozšiřování do Středočeského kraje

Pražští radní schválili na svém pondělním zasedání vypsání designérské soutěže na sjednocení vizuální identity Pražské integrované dopravy (PID) a dopravy ve Středočeském kraji, se kterou se pražská doprava stále intenzivněji překrývá. Soutěž připraví hlavní město Praha ve spolupráci se společností Czech Design.

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.