Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Škoda při požárech vloni překročila částku 126 milionů

úterý, 7. února 2012, 18:06Společnost
 

Během minulého roku 2011 zasahovali jihočeští hasiči celkem u 6 162 událostí. Budějckou Drbnu o tom v úterý informovala mluvčí HZS Jihočeského kraje Vendula Matějů.

 

Porodnice měla napilno, v lednu se narodilo skoro 200 dětí

pátek, 3. února 2012, 12:13Společnost
 

V prvním měsíci letošního roku se v českobudějovické porodnici narodilo celkem 197 dětí, což je o tři méně než v loňském roce. Budějckou Drbnu o tom informovala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

 

Tříkrálová sbírka budějcké diecéze přinesla nový rekord

čtvrtek, 2. února 2012, 14:12Společnost
 

Více než čtvrt milionu korun navíc proti minulému roku vynesla letošní Tříkrálová sbírka v českobudějovické diecézi. Dvě tisícovky Kašparů, Melicharů a Baltazarů z jedenapadesáti organizačních míst vykoledovaly celkem 3 870 506 korun.

 

S příchodem mrazů se lidé bez domova uchylují do tepla

středa, 1. února 2012, 09:15Společnost
 

Kvůli silným mrazům registrují pracovníci Městské charity České Budějovice vyšší zájem lidí bez domova o nocleh v Domě sv. Pavla. Pokud mrazy ještě zesílí, je noclehárna v rámci krizového režimu schopna svou kapacitu ještě zvýšit.

 

Berete si dobrovolně zde přítomnou...?

středa, 1. února 2012, 08:15Společnost
 

Rozechvělá nevěsta, mužný, ale uvnitř určitě také rozechvělý ženich a závazná a závažná otázka, na kterou je jen jediná odpověď. Vlastně, ne jediná. Dvě odpovědi. Obvykle však zazní očekávaná odpověď „Ano!“.

 

Na veletrhu byl k vidění rekordní počet svatebních šatů

neděle, 29. ledna 2012, 11:31Společnost
 

Prstýnky, šaty, závoje, obleky, kytice, dorty, slavnostně nazdobené stoly, nablýskané limuzíny, bílé střevíčky jako pro Popelku, náhrdelníky… Prostě nic, bez čeho by svatba nebyla svatbou, nechybělo na prvním Svatebním veletrhu, který se konal...

 

Největší ohlas sklidil snímek bouře ve Starých Hodějovicích

čtvrtek, 26. ledna 2012, 10:00Společnost
 

Už to budou dva týdny, co se Českými Budějovicemi prohnala sněhová bouře. Přírodní úkaz, který rozhodně není k vidění každý den, zahalil město v pátek 13. ledna do bílé tmy. A Budějcká Drbna vyzvala vás – své věrné čtenáře, abyste zasílali svoje...

 

Pomůže petice záchraně klidové zóny u Maláku?

středa, 25. ledna 2012, 08:05Společnost
 

Dnes bude Rada města České Budějovice na svém zasedání projednávat ukončení procesu pořizování změny územního plánu města České Budějovice ve vazbě na Jižní spojku, katastrální území České Budějovice 6, 7.

 

Táži se vás, slečno nevěsto, pane ženichu…

úterý, 24. ledna 2012, 07:39Společnost
 

…plánujete v letošním roce svatbu? Svou první, druhou, třetí? Ano? Pak vás jistě potěší informace, že inspiraci a praktické rady můžete získat na akci určené všem vdavek a ženitby chtivým Budějčákům! V sobotu 28. ledna proběhne první ročník...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIZUALIZACE: Brněnští senioři se v Domově Kosmonautů mohou těšit na novou terasu a komunitní sál

Senioři v Domově Kosmonautů ve Starém Lískovci se mohou těšit na nové prostory. Město schválilo projekt dvoupatrové přístavby s komunitním sálem, pobytovou terasou i kancelářskými prostory za bezmála 50 milionů korun. Do konce roku by měl být hotový projekt.

V Liberci se chystá natáčení seriálu s Kylem MacLachlanem a Sofií Helin. Hledá se kompars

Produkční společnost Cinenord Company připravuje seriál Atlantic Crossing. Příběh norské korunní princezny Marty Švédské během druhé světové války se bude natáčet už příští týden v Liberci. A hledají se komparsisté.

Češka zadržená s heroinem dostala v Pákistánu trest přes osm let

Pákistánský soud poslal na osm let a osm měsíců do vězení Češku zadrženou loni v lednu na mezinárodním letišti v Láhauru s devíti kilogramy heroinu. Informovala o tom dnes pákistánská televize Geo. Češka dostala kromě trestu odnětí svobody také pokutu ve výši 113 tisíc pákistánských rupií (asi 18 200 korun).