Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

Teplo z Temelína může zlepšit kvalitu ovzduší

středa, 15. února 2012, 11:55Společnost
 

Smogovou situaci v Českých Budějovicích, která město při nynějším počasí trápí, může pomoci zlepšit teplo z temelínské jaderné elektrárny.

 

FOTO: Obleva v Budějcích, hladina Vltavy jde nahoru

středa, 15. února 2012, 11:47Společnost
 

„Sledujete, co se děje na Vltavě? Posílám pár fotek!“ napsal Budějcké Drbně ve středu dopoledne čtenář Martin, který jí poskytl několik snímků zachycených v posledních dnech na řece v Rožnově.

 

Bratři Smržové pomáhají postiženým dětem v Centru Bazalka

středa, 15. února 2012, 10:07Společnost
 

Dnešním dnem odstartovala dražba závodní výstroje bratrů Smržových ve prospěch postižených dětí z Centra BAZALKA. Budějovičtí rodáci, motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi se zajímají o dění ve svém městě.

 

Drbnička znovu v akci: Valentýnské plesání na Vltavě

pondělí, 13. února 2012, 20:05Společnost
 

Sobotní večer patřil v budějckém Kulturním domě Vltava tradičnímu Valentýnskému plesu, na kterém nechyběla se svým fotoaparátem ani Budějcká Drbna.

 

Několik školáků mělo dnes volno, byli bez vody

pondělí, 13. února 2012, 16:25Společnost
 

Z důvodu prasklé vodovodní přípojky v křižovatce ulic Oskara Nedbala a Husova třída byly dnes ráno uzavřeny Mateřská škola J. Opletala a Základní škola O. Nedbala, které jsou na poškozený vodovodní řad napojeny. Podle vodárenské společnosti je to...

 

Budějčáci demonstrovali proti sporné dohodě ACTA

pondělí, 13. února 2012, 09:00Společnost
 

Minulou sobotu se v Českých Budějovicích uskutečnil protest proti dohodě ACTA, která znamená omezení svobodného internetu a soukromí. Česká republika pozastavila ratifikaci, avšak neřekla jasné ne.

 

Nejistota v budějckém Domě seniorů stále trvá

pátek, 10. února 2012, 16:27Společnost
 

Jak už vás Budějcká Drbna informovala, Dům seniorů, soukromé zařízení pro seniory v budějcké Husově ulici, připravil svým obyvatelům víc než nepříjemné překvapení v podobě finančních problémů zřizovatele a provozovatele, které vedly až k...

 

Teplotní rekord naměřený v Litvínovicích možná padne

čtvrtek, 9. února 2012, 16:40Společnost
 

Sobotní a nedělní ráno bude nejstudenější z celé zimy, odhadují meteorologové. Podle mluvčího Českého hydrometeorologického ústavu může na Šumavě padnout i absolutní teplotní rekord -42,2 °C.

 

Obyvatelé Domu seniorů mají strach o svoji budoucnost

čtvrtek, 9. února 2012, 15:51Společnost
 

Zaplatili nemalé peníze, aby měli jistotu pohodlného bydlení a péče. Místo poklidného stáří se ale 150 klientů soukromého zařízení Dům seniorů na Husově třídě v Budějcích dočkalo nepříjemného překvapení a velké nejistoty.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.