Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Společnost

HLEDÁME PÁNÍČKA: Tři koťata Nebojsa, Vykulka a Mouriňák hledají akutně nový domov

pondělí, 26. listopadu 2018, 12:54SpolečnostPrachaticko
 

Nový domov tentokrát hledá kočka s koťaty, kterou někdo evidentně vyhodil. Je zvyklá na lidi a vyhledává pohlazení. Koťátka jsou narozená letos v červnu. Všichni zatím zůstávají v zahrádkářské kolonii, kam se o ně jezdí pracovníci útulku Kočky...

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Poslední válečné šrámy

neděle, 25. listopadu 2018, 14:52SpolečnostČeskobudějovicko
 

Vážení přátelé historie, dnešní díl bude věnován našemu Zlatému mostu a jeho osudu v roce 1945. Mezi současnými Budějovičáky se označení Zlatý most již moc nepoužívá. Jen tedy pro připomenutí - označuje se tak most přes řeku Malši u Jihočeského...

 

Bezplatnou insolvenční poradnu přijel do Budějc pochválit náměstek ministra spravedlnosti

sobota, 24. listopadu 2018, 13:30SpolečnostČeskobudějovicko
 

Bezplatná insolvenční poradna pomáhá lidem, kterým hrozí osobní bankrot. Za užitečnou práci pro společnost přijel jejím zakladatelům osobně poděkovat náměstek ministra spravedlnosti Michal Franěk.

 

Jižní Čechy nejsou dostatečně kyberneticky zabezpečené, zjistili odborníci

sobota, 24. listopadu 2018, 09:06SpolečnostZ kraje
 

Jihočeské firmy a instituce si moc nelámou hlavu s průmyslovou bezpečností a kybernetickou ochranou. Nedávno to zjistili odborníci při diskusi s podnikateli, manažery i zástupci škol.

 

Škola, laboratoře i hokej. VŠTE se představí maturantům

pátek, 23. listopadu 2018, 13:43VzděláníSpolečnostČeskobudějovicko
 

Přednášky, diskuse, prohlídky kampusu a laboratoří, setkání s virtuální realitou i třeba s hokejovým brankářem školního týmu Black Dogs. To všechno nabídne v pondělí 26. listopadu Den otevřených dveří Vysoké školy technické a ekonomické v Českých...

 

Prachatická nemocnice zmodernizovala ortopedický sál

pátek, 23. listopadu 2018, 12:21SpolečnostPrachaticko
 

Zvýšenou sterilitu operačního sálu na ortopedii nemocnice v Prachaticích zajistil nový obklad stěn, který zajišťuje speciální antimikrobiální ochranu. Nadace ČEZ poskytla nemocnici na úpravy sálu finanční dar 190 tisíc korun.

 

Vánoční pohodu si užijete v Zahradnickém centru Ferenčík

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 17:51SpolečnostČeskobudějovicko
 

Zahradnické centrum Ferenčík patří ke špičkám ve svém oboru nejen co se rostlin a zahradnických potřeb týká, ale i šíří svého sortimentu dekorací. V předvánočním čase jim věnuje velkou část svého prodejního prostoru.

 

Meteorologové varují před ledovkou, nebezpečí hrozí do pátečního rána

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 16:43SpolečnostZ kraje
 

Mezi dnešní šestou podvečerní a zítřejší (páteční) osmou hodinou ranní meteorologové varují před ledovkami. Řidiči v jižních Čechách by si měli dávat pozor především ve vyšších polohách.

 

Letiště České Budějovice provoz zatím neobnoví. Na vině jsou technické problémy

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 13:31Kauzy & Témata SpolečnostČeskobudějovicko
 

Na konci září zahájilo Letiště České Budějovice instalaci světelných a navigačních technologií, kvůli čemuž mělo být na letišti na tři měsíce zastaven letový provoz. Znovuobnoven měl být 7. prosince. Letiště ale dnes informovalo o tom, že se...

 

VIDEO: Kniha Příběhy statečných pomůže pejskům v útulcích. Pomoct ale můžete i vy

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 11:31SpolečnostČeskobudějovicko
 

Příběhy statečných. Tak se jmenuje kniha, kterou napsala Iva Volková, zakladatelka prvního dočasného domova pro týrané psy Rafael u Českých Budějovic. Výtěžek z prodeje knihy půjde na nadační fond, který bude přispívat útulkům po celé České...

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.