Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Společnost

Podzim s mašinkami láká na čtyři stovky metrů kolejí a padesát vlakových souprav

Dnes, 17:43KulturaSpolečnostČeskobudějovicko
 

Čtyři sta metrů kolejí, padesát vlakových souprav na šesti kolejištích v různých měřítkách, ozvučené soupravy nebo kolejiště pro děti. To všechno nabídne výstava Klubu železničních modelářů Podzim s mašinkami.

 

Black Friday je tady. Výprodeje na Černý pátek u nás ale podle odborníků nejsou tak atraktivní

Dnes, 10:04Společnost
 

Řada e-shopů i kamenných obchodů dnes, v pátek 24. listopadu, spustí výprodeje na takzvaný Černý pátek. Nákupní svátek odstartuje předvánoční nákupní sezónu. Podle obchodníků se prodeje v rámci Black Friday už vyrovnávají povánočním výprodejům.

 

Svět Vánoc v Pohádkové kovárně v Selibově u Písku nadchne děti i dospělé

Dnes, 08:50KulturaSpolečnostPísecko
 

Hastrmánci, čerti i ostatní pohádkové bytosti se již moc těší na Vánoce. Uklízejí světničky a medvědice Máša jim peče to nejlepší vánoční cukroví. A že nevíte, jaký stromeček si zdobí čerti, co mají hastrmani na stole při štědrovečerní večeři a...

 

FOTO: Hendikepované děti z českobudějovické Arpidy napekly perníčky pro papeže Františka

Dnes, 07:27SpolečnostČeskobudějovicko
 

Papež František si o adventu pochutná na mikulášském perníku z jižních Čech. Perníčky pro něj napekly a ozdobily hendikepované děti z českobudějovického centra Arpida. Jihočeská delegace se s papežem setká při audienci v Římě ve středu 13. prosince.

 

Záchodová stolička štokrle mění způsob, jakým Češi chodí na záchod

Dnes, 06:12Společnost
 

Cílem projektu štokrle je naučit lidi chodit na záchod ve dřepu. Podle autorů projektu je tato poloha pro člověka pohodlnější, rychlejší a také zdravější. Zdravotní benefity stoličky k záchodu potvrdili i nezávislí specialisté a vědecké studie.

 

Budějcké vánoční městečko ožije už týden před adventem. Začíná i kulturní program

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 19:41SpolečnostČeskobudějovicko
 

Letošní advent bude letos o něco kratší, ale v Českých Budějovicích začne vánoční atmosféra dýchat na návštěvníky historického centra města už o týden dříve, v pátek 24. listopadu. To totiž začne ožívat adventní tržiště na náměstí Přemysla...

 

Trio Impra excelovalo v Drážďanech

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 17:35KulturaSpolečnost
 

Herecko-improvizační uskupení Impra má za sebou první představení za hranicemi České republiky a Slovenska. V zahraničí si poprvé zahrálo před pár dny v Drážďanech na lodi Cargo Gallery v rámci festivalu Cargo Theatre 2017. Jelikož kluci z Impra...

 

V Hluboké obnovili Barokní kříž. Netradičně je ale ze stromů

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 15:01SpolečnostČeskobudějovicko
 

Před více než dvěma sty lety lemovala vycházkovou cestu Křesín v Hluboké nad Vltavou. Pak ale stromová alej zanikla a zůstala pouze na mapách. Po mnoha letech se dočkala částečné obnovy. Město ve spolupráci s Nadací ČEZ vysázelo 74 více než...

 

Ohňostroj nad soutokem Vltavy a Malše? Českobudějovická hvězdárna slaví osmdesátiny

čtvrtek, 23. listopadu 2017, 10:12SpolečnostČeskobudějovicko
 

Českobudějovická hvězdárna oslavuje výročí osmdesát let od vzniku. Jedním z vrcholů oslav bude jubilejní ohňostroj, který rozzáří centrum města v pátek 24. listopadu od 18:00 hodin na soutoku Vltavy a Malše.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie žádá o pomoc při pátrání po Pavlíně...

  • Budějcký advent nabídne tradici i novinky....

  • Na Písecku byla potvrzena smrtelná...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama