Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Školáci pozor ! Důvěřovat cizím lidem se nemusí vyplatit

 
pátek, 20. května 2011, 09:33

Českobudějovičtí kriminalisté prověřují oznámení, kdy včerejšího dne, v době od 14:15 hod. do 14:30 hod., v obci Zliv, v Tyršově ulici, v prostoru u odbočky směrem k letnímu kinu, měl neznámý muž ve věku kolem 30ti – 40ti let, který jel v terénním vozidle černé barvy, oslovit nezletilého chlapce s tím, aby si nasedl k němu do vozidla a nabízel mu bonbóny.

Obdobný případ zaznamenali policisté v minulých dnech i v obci Pištín. Zde měl neznámý muž jedoucí v terénním vozidle tmavé barvy opět lákat nezletilou dívku do vozidla a nabízet jí sladkosti. Ve chvíli, kdy děti odmítly nabídku, se muž pokaždé vzdálil. Ke kontaktu nedošlo.

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že podezřelý muž je věku kolem 30ti – 40ti let, 180 – 190 cm vysoký, štíhlé postavy, s téměř holou hlavou – vlasy krátce střižené na ježka. Na ruce má pravděpodobně tmavé tetování od zápěstí k lokti, nosí prsten ze žlutého kovu. Muž se pohybuje v terénním vozidle černé barvy, pravděpodobně zn. Hummer.

V souvislosti s výše uvedenými případy bylo provedeno bezpečnostně preventivní opatření, kdy byli o možném výskytu této osoby informováni ředitelé a zástupci školských zařízení.

Upozorňujeme veřejnost, převážně pak rodiče, aby nepodceňovali tuto problematiku a věnovali jí zvýšenou pozornost. Policisté se setkávají s různými případy páchané trestné činnosti na dětech. Jakýkoliv kontakt dětí s cizími lidmi může mít nezvratné následky. Tito pachatelé je pod různými záminkami oslovují na ulici a nabízejí doprovod, odvoz autem domů, nabízejí cukrovinky a jiné dárečky, popřípadě se vyptávají na rodinné zázemí a zjišťují si od dětí osobní informace.

V případě jakýchkoliv informací o možném oslovování dětí neznámými lidmi, obtěžování a poskytování různých nabídek dětem ze strany cizích osob oznamte prosím tento poznatek na linku 158. Za poskytnuté informace předem děkujeme.

Zdroj: PČR JČK

 


 

Kam dál?

Na budějckém náměstí odstartoval hod mobilem

čtvrtek, 19. května 2011, 10:08

Jak jsme Vás včera informovali, na budějckém náměstí dnes startuje akce hod mobilem, která je součástí road-show zahoď mobil....

Úspěchem skončila akce zaměřená na výrobce a distributory drog v...

čtvrtek, 19. května 2011, 09:46

Tvrdý úder zasadili kriminalisté distributorovi drog v Českých Budějovicích. Při opatření zaměřeném na uživatele, výrobce a...

Policejní kontrole neunikl – Řídil, ač neměl!

středa, 18. května 2011, 16:54

V síti policistů z lišovského obvodního oddělení uvízl 47letý muž z Prahy. Při pravidelné silniční kontrole, kterou strážci...

Pachatel skončil v rukou trhosvinenských policistů.

středa, 18. května 2011, 13:39

Trhosinenští policisté intenzivně pátrali po pachateli, který začátkem října loňského roku v obci Svatý Ján nad Malší odcizil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Varnsdorf ukládá řidičům pokuty nezákonně, míní ombudsman

Ústecký krajský úřad toleruje protiprávní jednání Městského úřadu Varnsdorf. Alespoň to konstatuje ombudsman Anna Šabatová. Úřad totiž ukládá pokuty za překročení rychlosti na základě nezákonných důkazů od soukromého provozovatele radarů.

VIZUALIZACE: Jak bude vypadat Václavák po rekonstrukci? Vrátí se tramvaje a přibydou stromy

Radní pražského magistrátu během včerejšího jednání schválili návrh proměny Václavského náměstí. Aktuální návrh umožní vést tramvajovou trať horní částí náměstí a ve středu vytvořit promenádu pro pěší. Naopak v plánu zůstává rozšíření chodníků, nové stromořadí, samostatný pruh pro cyklisty a snížení počtu parkovacích míst.