Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Prošlé autolékarničky pro Keňu je možné v Českých Budějovicích darovat až do konce února

 
pátek, 4. února 2011, 11:26

Prošlé autolékárničky pro nemocnici v keňském Itibo je možné v Českých Budějovicích darovat až do konce února. Mluvčí českobudějovického magistrátu Jitka Welzlová řekla v pátek agentuře Mediafax, že sběrné místo vytvořil také českobudějovický Domov pro seniory Máj.

 

 

V rámci projektu s názvem Adra sbírá autolékárničky pro Itibo v Keni vytvořil také českobudějovický Domov pro seniory Máj záchytné místo pro sběr prošlých autolékárniček.

V nemocnici v Itibo se využijí chirurgické rukavice a neotevřený obvazový materiál, jako obinadla, fáče, gázové čtverce, náplasti a trojcípé šátky.

Ostatní věci, například nůžky, léky, desinfekce, zaškrcovadla a roušky, bohužel využít nelze. Proto by je lidé měli z lékárniček odstranit.

"Prošlé autolékárničky mohou lidé přinést do recepce Domova pro seniory Máj do letošního 28. února. Původní termín byl do konce ledna, ale mimořádný ohlas veřejnosti sbírku prodloužil o měsíc.

Podle nepotvrzených informací se uvažuje, že by pokračovala ještě v březnu. Lidé donesli na recepci zatím sto prošlých autolékárniček, které pracovníci Adry již odvezli," říká náměstek primátora Petr Podhola (ČSSD).

 


 

Komentáře

Jan Novotný
Jan Novotný

tjn...

čtvrtek, 28. dubna 2011, 16:07
 
 
Frank Flint
Frank Flint

Dobrej byznys!

čtvrtek, 28. dubna 2011, 16:06
 
 
Jan Novotný
Jan Novotný

i když

čtvrtek, 28. dubna 2011, 16:05
 
 
Jan Novotný
Jan Novotný

Cool měl jsem stejnou, jako je na obrázku :)

pátek, 15. dubna 2011, 15:36
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.

Souzený zvukař tvrdí, že policie o protestu proti Zemanovi věděla předem

Zvukař Jaroslav Hensl, kterého zadržela policie kvůli narušení mítinku prezidenta Miloše Zemana, řekl dnes u soudu, že o formě protestu předem informoval policisty z útvaru na ochranu ústavních činitelů. Věřil tedy tomu, že nedělá nic nepovoleného. Hensl strávil přes dvě hodiny na policejní služebně poté, co hlasitě přehrál skladbu Modlitba pro Martu. Žalobou se domáhá toho, aby soud označil zásah jako nezákonný.

Podle Tvrdíka Slavia jedná o partnerství s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.