Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zlivští sběrný dvůr na Dolním náměstí jednoznačně odmítli

 
neděle, 26. ledna 2014, 19:05

V jihočeském městě Zliv lidé v pátečním referendu odmítli stavbu nového sběrného dvora u centra. Proti se postavilo 1153 lidí, tedy 84,5 procenta hlasujících voličů. Stavbu připravovanou radnicí podpořilo jen 184 hlasů. Referendum je platné a jeho výsledky jsou pro vedení města závazné.

Vyplývá to z informací, které zveřejnil starosta Jan Koudelka na webových stránkách města. Agentuře ČTK řekl, že město stavbu zruší a přijde o slíbenou šestimilionovou dotaci.

Nový sběrný dvůr skoro za devět milionů korun by podle starosty ve městě zlepšil podmínky pro třídění komunálního odpadu. Stavba je připravena. „Páteční výsledek referenda celý projekt zastavuje,“ řekl Koudelka.

Odpůrcům projektu se nelíbilo to, že nový sběrný dvůr měl vzniknout na Dolním náměstí, nedaleko kostela a bytového domu. Podle starosty byla stavba naplánovaná v místě poničeného statku. „Je to víc než deset let zchátralý objekt, chtěli jsme mu dát novou funkci,“ řekl.

„Jsem rád zejména za všechny občany Zlivi, že byl tenhle od počátku nesmyslný projekt zastaven. Mrzí mě jen, že to město muselo stát čtvrt milionu korun za projekt a referendum. Minimální podpora projektu vládnoucí městské koalice je pro mě navíc signálem, že i naše práce v opozici má smysl, přestože na zastupitelstvu jsme po léta vedením města naprosto přehlíženi,“ sdělil Budějcké Drbně zlivský zastupitel Tomáš Kučera.

O vyhlášení referenda, prvního ve Zlivi, rozhodli zastupitelé města vloni v prosinci, protože lidé začali proti stavbě dvora organizovat podpisovou akci. V referendu odevzdalo hlas celkem 1365 lidí, tedy přes 45 procent z 3009 všech oprávněných voličů ve městě. Pro platnost referenda zákon vyžaduje účast alespoň 35 procent voličů.

Ve Zlivi sice sběrné místo na odpad funguje, podle starosty už ale potřebám města nestačí. „Vejdou se tam čtyři velké kontejnery, v novém dvoře jsme jich měli plánovaných deset,“ vysvětlil Jan Koudelka. Výběr místa pro stavbu podle něj limitoval platný územní plán.

Zdroj: ČTK
Foto: www.problemyzlivi.cz

 


 

Kam dál?

Miloš Zeman navštíví Jihočeský kraj v polovině února

úterý, 21. ledna 2014, 08:15

Prezident České republiky Miloš Zeman navštíví ve dnech 17. až 19. února Jihočeský kraj. Detailnější program jeho pobytu v...

V čele jihočeské ODS zůstává Martin Kuba

úterý, 14. ledna 2014, 17:44

Jihočeští občanští demokraté včera nominovali Petra Fialu na předsedu ODS. V čele regionální organizace zůstává Martin Kuba,...

Týn nad Vltavou bude letos investovat 138 milionů

sobota, 4. ledna 2014, 06:36

Týn nad Vltavou letos počítá s nejvyššími výdaji a také schodkem rozpočtu za posledních pět let. Bude investovat do projektů, na...

Letiště: Mít či nemít, investovat nebo neinvestovat?

pátek, 27. prosince 2013, 14:47

Otázka budoucnosti letiště v Plané se stala opět aktuální, a to díky bouřlivé diskuzi na prosincovém jednání budějckého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.