Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zlivští sběrný dvůr na Dolním náměstí jednoznačně odmítli

 
neděle, 26. ledna 2014, 19:05

V jihočeském městě Zliv lidé v pátečním referendu odmítli stavbu nového sběrného dvora u centra. Proti se postavilo 1153 lidí, tedy 84,5 procenta hlasujících voličů. Stavbu připravovanou radnicí podpořilo jen 184 hlasů. Referendum je platné a jeho výsledky jsou pro vedení města závazné.

Vyplývá to z informací, které zveřejnil starosta Jan Koudelka na webových stránkách města. Agentuře ČTK řekl, že město stavbu zruší a přijde o slíbenou šestimilionovou dotaci.

Nový sběrný dvůr skoro za devět milionů korun by podle starosty ve městě zlepšil podmínky pro třídění komunálního odpadu. Stavba je připravena. „Páteční výsledek referenda celý projekt zastavuje,“ řekl Koudelka.

Odpůrcům projektu se nelíbilo to, že nový sběrný dvůr měl vzniknout na Dolním náměstí, nedaleko kostela a bytového domu. Podle starosty byla stavba naplánovaná v místě poničeného statku. „Je to víc než deset let zchátralý objekt, chtěli jsme mu dát novou funkci,“ řekl.

„Jsem rád zejména za všechny občany Zlivi, že byl tenhle od počátku nesmyslný projekt zastaven. Mrzí mě jen, že to město muselo stát čtvrt milionu korun za projekt a referendum. Minimální podpora projektu vládnoucí městské koalice je pro mě navíc signálem, že i naše práce v opozici má smysl, přestože na zastupitelstvu jsme po léta vedením města naprosto přehlíženi,“ sdělil Budějcké Drbně zlivský zastupitel Tomáš Kučera.

O vyhlášení referenda, prvního ve Zlivi, rozhodli zastupitelé města vloni v prosinci, protože lidé začali proti stavbě dvora organizovat podpisovou akci. V referendu odevzdalo hlas celkem 1365 lidí, tedy přes 45 procent z 3009 všech oprávněných voličů ve městě. Pro platnost referenda zákon vyžaduje účast alespoň 35 procent voličů.

Ve Zlivi sice sběrné místo na odpad funguje, podle starosty už ale potřebám města nestačí. „Vejdou se tam čtyři velké kontejnery, v novém dvoře jsme jich měli plánovaných deset,“ vysvětlil Jan Koudelka. Výběr místa pro stavbu podle něj limitoval platný územní plán.

Zdroj: ČTK
Foto: www.problemyzlivi.cz

 


 

Kam dál?

Miloš Zeman navštíví Jihočeský kraj v polovině února

úterý, 21. ledna 2014, 08:15

Prezident České republiky Miloš Zeman navštíví ve dnech 17. až 19. února Jihočeský kraj. Detailnější program jeho pobytu v...

V čele jihočeské ODS zůstává Martin Kuba

úterý, 14. ledna 2014, 17:44

Jihočeští občanští demokraté včera nominovali Petra Fialu na předsedu ODS. V čele regionální organizace zůstává Martin Kuba,...

Týn nad Vltavou bude letos investovat 138 milionů

sobota, 4. ledna 2014, 06:36

Týn nad Vltavou letos počítá s nejvyššími výdaji a také schodkem rozpočtu za posledních pět let. Bude investovat do projektů, na...

Letiště: Mít či nemít, investovat nebo neinvestovat?

pátek, 27. prosince 2013, 14:47

Otázka budoucnosti letiště v Plané se stala opět aktuální, a to díky bouřlivé diskuzi na prosincovém jednání budějckého...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.